Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz #54625216 #38 üzenetére

    Ez most eddig a hét legjobb hozzászólása... :) :R

    [ Szerkesztve ]

  • válasz #54625216 #54 üzenetére

    még így is kompromisszumos teljesítményt kapsz, ami egy-két éven belül elavul

    Ettől tartok igazából. :U Viszont akkor még mindig ott van bennem a kisördög, hogy de laptopból is ki tudok hozni ám olyan grafikai teljesítményt még 1-2 év utáni játékokból is, főleg ha leveszem a felbontást meg az FPS-t Nintendo szintűre. S lehet még kevesebb kompromisszumra kényszerülök. Van sok pro és kontra egyik és másik mellett is, utóbbit tudom videóvágásra, filmnézésre is használni, szóval...mindig azon filózok, hogy tán kihasználnám -e én a kézi konzol képességeit vagy elég lenne nekem erre a célra néha a laptop... :U Igazából a mai napig nem tudom erre a választ. :D

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Norb79

    őstag

    válasz #54625216 #63 üzenetére

    Kicsit az egész arra emlékeztet, mint amikor a viccben három vak ember állja körbe az elefántot, és aki a farkánál van az azt mondja, hogy egy kötél, aki a lábánál azt, hogy oszlop, aki az ormánynál az meg azt, hogy locsolócső. Egyik se "látja", hogy elefánt. Ugyanígy résztöredék információk alapján próbálják eldönteni itt is sokan, hogy mi is lehet ez a switch. Én is így voltam vele sokáig. Aztán mikor lement az ára a használtaknak akkor vettem egyet, hogy majd max eladom 2000 bukóval, ha próba után kiderül, hogy kacat az egész.
    Nem adtam el, és már értem azt is, hogy miért nem tudtam volna sose megérteni próba nélkül, hogy ez se nem kötél, se nem oszlop, de még csak nem is locsolócső.
    Szóval a próbálja ki az a legjobb tipp, amit adhattál neki, ha tényleg érdekli miről is van szó.

  • válasz #54625216 #63 üzenetére

    Vagy vehetsz gamer laptopot csiliárdért, de akkor lemondhatsz a valódi hordozhatóságról.
    Ehhez képest egy switch + játékok ára simán kijön a normál és a gamer laptop árkülönbség feléből.

    Tulajdonképp jól beszélsz! :R Elkezdett még jobban érdekelni a cucc, amint lesz rá alkalmam, biztos ki fogok próbálni egy ilyen Switchet. :K

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • válasz #54625216 #87 üzenetére

    Na ezt én is maximálisan támogatnám, azonban a Nintendótól ennyire „advanced” dolgot nem várok. :D Számomra akkor lett volna ultra forradalmi a Switch, ha megcsinálják a dokkot beépített plusz hardverrel egy Thunderbolt 3 porttal mint az egpuknál és akkor mehetne a felbontás minden játéknál 1080p-ig vagy afölé. Persze tudom, nem a felbontás meg grafika végett veszünk Switchet meg stb., de PC-sként azért ilyenek mindig eszembe jutnak, hogy technikailag tulajdonképpen nem lenne különösebb akadálya. Persze tudom, itt nem a nagy konzolos/PC-s tömeg volt a fő célcsoport és nyilván csak egy szűk réteg az, akinek ekkora igényei vannak, s különben is, a Switchet így is veszik mint a cukrot. Igazából még így is egy elég forradalmi koncepciónak tartom. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • #00137984

    törölt tag

    válasz #54625216 #87 üzenetére

    Szerintem a Nintendo 3DS koncepció mentén egy másodképernyőnek el tudtam volna képzelni. Lecsatlakoztatva egy őnállóan használható handheld konzol, egy picit visszafogott teljesitménnyel és max 720p felbontásra. Nintendo Switch konzolra rákötve meg a kijelzőt használhatnák a Switch játékok (HUD és a MAP megjelenitésre vagy amit a másodlagos játékterületre érdemes).
    Nintendo Switch Mini meglehet, hogy a 3DS leváltására érkezik, igy ez adná magát... :)

    [ Szerkesztve ]

  • gliskard

    senior tag

    válasz #54625216 #83 üzenetére

    nem húznék analógiát, mert a mobil/tablet nem igazán jó erre. látszólag hasonló, de más.

    nekem pont a "tokjában simán vihető bárhová" a problémám. DS-t összecsuktam és be a táskába. Switch-nél nekem macerás volt a tokot cipzározni kivenni a konzolt majd ugyanígy visszarakni... BKV-ra nem viszem, csak vonatra.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz #54625216 #105 üzenetére

    Már megint beleestem abba a hibába, hogy túlságosan a saját szemszögömből PC-s fejjel gondolkodtam és a hardvernek túl nagy jelentőséget tulajdonítottam. Ideje lennem már leszoknom erről. :R

    A PC árak miatt meg egyre többen kezdenek konzolozni teljesen igaz, már én is elgondolkodtam rajta, de aztán mégis elkapott a hév, hogy megépítsem életem első gépét. :) De drágán fejleszteni most egy ideig én sem akarok rajta, max. lejjebb veszem a felbontást FHD-ra és viszlát.

    A Switch esetén csak olyankor kérdőjeleződik meg bennem az, vajon nem gyenge -e a hardver, mikor pl. a Firewatch nem tud rajta elfutni normális FPS-sel, plusz a „shadowmap drawing” illetve „object pop in” olyan rövid, hogy az már szembetűnő (Digital Foundry videója itt mutatja). Persze valószínű ez csak egy nagyon rosszul optimalizált port, de PC-n két hete játszottam végig a játékot és még a viszonylag gyenge laptopomon GTX 950M-en is szépen futott a fent említett gyengeségek nélkül.
    Aztán a másik játék, amivel egy ideje szemezek, az a The Long Dark és a dev diaryből kiderül, hogy teljesítmény problémákba futottak a portolásnál és nem is biztos, hogy elkészül a port egyáltalán.

    Ilyenkor fogalmazódik meg bennem a gondolat, hogy most mennyivel könnyebb dolguk lenne a fejlesztőknek egy erősebb Switch-csel, s nem lenne „frame pacing” probléma, annyi FPS drop meg rövid „draw distance”. Mert ezek PC-n szinte sosem okoznak problémát, legalábbis szerintem nem ennyire szembetűnően, még ha valamit lowra is veszel.

    Gondolom azért ezek szélsőséges példák, de pl. a Capcomos RE portokat is említhetném, azért azok is hagynak kívánnivalót maguk után a többi konzolos porthoz képest(főleg a teljesítményt ami illeti).

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák