Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Corleone33

    aktív tag

    válasz Tigerclaw #98 üzenetére

    ameddig az átlag konzolvásárló nem hajlandó bizonyos összegnél nagyobbat költeni a hardverre/jobban érdekli őket a magasabb felbontás semmint az hogy 30fps-nél nagyobb legyen a framerate, addig erősen kétlem hogy konzolok terén nagyon nagy változások lesznek, legyen szó Nintendo vagy bármelyik más konzolról, magyarán ugyanúgy nagy többségben 4k 30fps konzolok lesznek, Switch terén pedig talán jobb esetben eljutunk 1080-as felbontásig de változatlanul 30fps-el, ha egyáltalán.

    Remélhetőleg nekik több eszük lesz mint anno a Sonynak amikor a PSVitát nemes egyszerűséggel hagyták meghalni.

    [ Szerkesztve ]

    Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

  • dabadab

    titán

    válasz Tigerclaw #100 üzenetére

    "A Tesla is azért dobta őket, mert ellustúltak, nem fejlesztettek rendes tempóban."

    Valamit nagyon félreértettél.
    A Tesla az NVidia meglehetősen általános megoldását egy saját ASIC-ra cserélte, ami azért tud gyorsabb lenni az NVidia cuccánál, mert egészen pontosan csak azt tudja, amire a Teslának szüksége van, semmi többet (pont úgy, ahogy a Bitcion bányászoknál is kiszorították az ASIC-ok a GPU-kat - és véletlenül sem azért, mert az ASIC-ok tervezői okosabbak lennének vagy több pénz öntetnének a fejlesztésbe, mint az NVidia (merthogy nem)).

    DRM is theft

  • b.

    félisten

    válasz Tigerclaw #100 üzenetére

    Budget soc mellesleg akkoriban az egyik legerősebb megoldás volt a mobilpiacon ami a mai napig is a legjobbak között van és olcsón előállítható + Nvidia teljes támogatást kínál hozzá mivel egy módosított Maxwell GPU van benne, amivel címben is említett multiplatfrom PC X86 stb címek könnyebben portolhatók és teljes driveres támogatást kapnak ezzel a Nintendonál isa zöldektől.
    Nem igazán hiszem, hogy van Switched, de itt nem divat a first day 15 GB patchek letöltése hogy működjön egy megjelent játék, hanem rákerül a kártyára és működik frankón, mint ezelőtt 10 éve....

    Ráadásul a 8 magból 4 nem is megy a Switchben, mert Nintendo az üzemidőt is fontosnak tartja, ezért Nvidia hozzájuk illetve az igényeikhez igazította mind a SOC teljesítményét és fogyasztását.

    Az nvidia Shiled 5 éve van a piacon rengeteg frissítés jön rá szinte havi/ heti szinten ezzel a Tegra Soccal és elég példátlan, hogy Android 9.0 frissítést kap ennyi idősen. A most érkező tiszta android lejátszók( nem a gagyi kínai társaik) kezdik egyáltalán elérni tudásban azt amit tud.Ennyit arról mennyire nem érdekli őket ..

    Tesla egy név ami eladja magát úgy ahogy, de folyamatosan veszteségesek, szarul zártak a tőzsdén,a negyedéves mínuszos bejelentés elött két nappal kihozták az Nvidia hírt, ezzel kb erre a dologra figyelt mindenki és nem arra, mit jelentenek be újra,, hogy bukta a Tesla... de azzal azért nem árt tisztában lenni, hogy a Volvo előrébb/ de legalább ugyan ott tart önvezető funkciók terén mint ők és a Ford is.( ők is nvidiát használnak) amit pedig Musk művelt az szokás szerint gusztustalan volt, hogy egy olyan gyártót bök hátba akivel elérték azt ahol most tartanak...
    dabadab pedig leírta neked hogy egy célhardver egyéni és teljes szoftveres hozzáféréssel miért jobb mint egy általános hardver.
    Kicsit nézz utána mielőtt hülyeségeket írsz...

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • #54625216

    törölt tag

    válasz gliskard #91 üzenetére

    Az analógiát kizárólag a hordozhatóságra értettem: a tabletet is viheted akárhová a táskádban, de bkv-zásra a mobil jobb, akár csak a 3ds a switch-hez képest.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Hopkins95 #96 üzenetére

    Megint csak a nettó árteljesítményeket hasonlítod össze.
    Egy konzol az egy ökoszisztéma, azaz az OS, fejlesztői környezet, online szolgáltatások, hardver és tartalom egyben. A hardver és a játékok ára ezek költségeit is tartalmazza.

    A másik, hogy konzolnál sosem a lehető legjobb teljesítmény a cél, hanem az elegendő. Ha - megfelelő optimalizáció mellett - jól futnak rajta a játékok, akkor a user szempontjából halál mindegy, hogy mit tud a hardver.

    Az elszabadult PC árak miatt újabban egyre több PC játékos kezd el konzolozni és hozzák magukkal azt a hibás szemléletet, hogy nem a saját tapasztalataik alapján ítélnek meg egy terméket (értsd: havernál, boltban kipróbálja), hanem a hardver nettó teljesítménye alapján kijelentik, hogy az egész platform halott, mert "ennyi pénzért ennyi GHz pofátlan rablás". Aztán ha mégis sikeres, akkor az csak az ördögi marketing által megvezetett birka fanboyok miatt lehet, akik fel sem bírják fogni, hogy mi a jó nekik.
    Félreértés ne essék, nem konkrétan rád értettem, csak leírtam egy jellemző gondolkodásmódot, hogy miért tévút a hardver speceket hasonlítgatni.

    [ Szerkesztve ]

  • Wesder

    félisten

    válasz b. #103 üzenetére

    Dokkban mind a 8 mag megy?

    [ Szerkesztve ]

    I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

  • b.

    félisten

    válasz Wesder #106 üzenetére

    nem, ott is csak 4,de magasabb órajelen.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Wesder

    félisten

    válasz b. #107 üzenetére

    Pedig ott mehetne mind a 8. Nem kellene olyankor is visszafogni.

    [ Szerkesztve ]

    I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

  • b.

    félisten

    válasz Wesder #108 üzenetére

    Az Tegra 210 SOC van benne.de nem az újított verziók, pedig akkor már elérhető volt az is, sőt azóta még 2 újabb. valószínűleg ez volt a legolcsóbb megoldás Nintendonak mert ezt is alul feszelték és szinte a legkisebb TDP vel megy dokkoló nélkül.( 5 w)
    Elsődleges volt nekik az üzemidő, teljesítmény még lenne benne bőven arrról nem is beszélve ha a tegra P1 lenne a továbbfejlesztett SWitchben.
    Ebben a verzió számú SOC ban csak az egyik modul, vagy a 4 magos Cortex A57, vagy a Cortex A53 mehet csak külön a GPU mellett.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • válasz #54625216 #105 üzenetére

    Már megint beleestem abba a hibába, hogy túlságosan a saját szemszögömből PC-s fejjel gondolkodtam és a hardvernek túl nagy jelentőséget tulajdonítottam. Ideje lennem már leszoknom erről. :R

    A PC árak miatt meg egyre többen kezdenek konzolozni teljesen igaz, már én is elgondolkodtam rajta, de aztán mégis elkapott a hév, hogy megépítsem életem első gépét. :) De drágán fejleszteni most egy ideig én sem akarok rajta, max. lejjebb veszem a felbontást FHD-ra és viszlát.

    A Switch esetén csak olyankor kérdőjeleződik meg bennem az, vajon nem gyenge -e a hardver, mikor pl. a Firewatch nem tud rajta elfutni normális FPS-sel, plusz a „shadowmap drawing” illetve „object pop in” olyan rövid, hogy az már szembetűnő (Digital Foundry videója itt mutatja). Persze valószínű ez csak egy nagyon rosszul optimalizált port, de PC-n két hete játszottam végig a játékot és még a viszonylag gyenge laptopomon GTX 950M-en is szépen futott a fent említett gyengeségek nélkül.
    Aztán a másik játék, amivel egy ideje szemezek, az a The Long Dark és a dev diaryből kiderül, hogy teljesítmény problémákba futottak a portolásnál és nem is biztos, hogy elkészül a port egyáltalán.

    Ilyenkor fogalmazódik meg bennem a gondolat, hogy most mennyivel könnyebb dolguk lenne a fejlesztőknek egy erősebb Switch-csel, s nem lenne „frame pacing” probléma, annyi FPS drop meg rövid „draw distance”. Mert ezek PC-n szinte sosem okoznak problémát, legalábbis szerintem nem ennyire szembetűnően, még ha valamit lowra is veszel.

    Gondolom azért ezek szélsőséges példák, de pl. a Capcomos RE portokat is említhetném, azért azok is hagynak kívánnivalót maguk után a többi konzolos porthoz képest(főleg a teljesítményt ami illeti).

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • Wesder

    félisten

    válasz b. #109 üzenetére

    Ja így oké. De dokkban nem szàmít az üzemidő. Gondolom az újabb kiadàsokban is megoldhatò lett volna a gyengébb handheld mòd, a jò üzemidőhöz.
    Mennyire kényelmes a gép?
    Valahogy nekem nem àll kézre. Igaz kb ha 10 percet volt a kezemben.

    I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

  • b.

    félisten

    válasz Wesder #111 üzenetére

    Megoldható lenne dokkolóban akár 3x ekkora teljesítmény is, ha akár csak 1 verzióval újabb Tegra SOCot kérnék bele, mert az működik rendesen 8 magos módban. A Tegra P meg még jobb lenne. Szóval igazából most ha újabb verziót akarnának Switchből lenne bőven miből választaniuk Nv től, akár így hirtelen 3 féle Tegra SOC is rendelkezésükre állna mind jóval nagyobb erővel kisebb fogyasztással is akár. P1 ráadásul Pascal alapú.

    Hogy őszinte legyek nekem sem túl kényelmes,de elég nagy kezem van. Ha megtehetem leveszem róla a joyconokat és ráteszem markolatra őket inkább ,a gépet meg letámasztom.Inkább úgy mondom megszokható a dolog, szerintem kéz( méret)függő is. Kiskezüek előnyben.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák