Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Fiery #1 üzenetére

    Örülök a hírnek, ugyanakkor semmi olyan sincs benne, miszerint jövőre a "HSA éve lenne".
    A HSA végül vagy beérik, vagy nem. Ha beérik, akkor sem lesz egy gyors, robbanásszerű folyamat - ez törvényszerű.
    Ez azt jelenti, hogy addig kötélidegeket kell növeszteni annak, aki el akarja viselni a folytonos károgásodat a HSA-val kapcsolatban? :(

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #06658560 #3 üzenetére

    "HSA mindent lesöpör jellegű"
    Lehet, hogy te másik cikket olvastál, én ebben a cikkben semmi ilyesmit nem láttam.
    De ha eleged van belőlük, minek olvasod? :F

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Jack@l #8 üzenetére

    "Nem károg, csak reálisan látja a helyzetet"
    Aha persze... a hozzászólásban semmilyen konkrét állítás nem volt, csak feltételezések más feltételezések alapján, és aztán egy jó kis fejcsóválás.

    "nem tapsikol ész és tények nélkül"
    Jó lenne, ha megneveznéd bicskanyitogató kijelentésed címzettjét, mert én nem veszem magamra az "eszetlen" jelzőt.

    "Gondolom a másik hatvanötöt az elmúlt n évből akkor nem olvastad."
    De igen, olvastam, és olvastam hozzá rendszerint Fiery kételkedését is. Ide viszont végképp nagyon fölösleges volt.

    ">>"De ha eleged van belőlük, minek olvasod?"
    Mert érdekelne a téma a bullshitek nélkül, amit abu rendre mellé tesz.
    "

    Speciel semmi bullshit nem volt ebben a cikkben.
    De ide kapcsolódva hadd válaszoljak egy föl nem tett (de idevágó) kérdésre: Miért olvasom Fiery hozzászólását, ha idegesít?
    Válasz: mert általában érdemes elolvasni, megbízható információkat ad, olyanokat is, amik nem kapnak nagy nyilvánosságot. Na, ezért örömmel látom, ha hozzászól, és nagyot csalódok, amikor szakértő mezbe bújtatott, harsány és bántón megfogalmazott véleményt találok csak.
    Ez másoktól nem föltétlenül okoz ekkora megrázkódtatást, mert inkább átugrom; azon se lepődj meg, ha téged is halálos nyugalommal ignorállak ;)

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Fiery #13 üzenetére

    "Konkretan emlitve van benne a 2016-os ev"
    Öhöm... a hír szerint: >>A vállalat szerint 2016-ban minden olyan komponens licencelhető lesz, amivel támogatni lehet a HSA-t<< - ennyi, nem több. Csak még az, hogy >>Arról sajnos hivatalosan egyetlen információ sem hangzott el, hogy az AMD-n kívül kik szállítanak először HSA 1.0-val kompatibilis lapkát<<. Ezt és az előzmények általad felállított értelmezését- te úgy fordítod le magadnak, mintha azt állítanák, hogy 2016 a nagy áttörés éve; majd ezt szemforgatva kétségbe vonod? Ennek mi az értelme?

    Eddig azon sopánkodtál, hogy csak az AMD aktív HSA ügyben. Tessék, most szó van az ARM-ról és az Imaginationról, és pletykálnak a Qualcommról és a MediaTekről. Nü?

    "Mikor is indult az egesz HSA? Akkor me'g nem annak hivtak, persze, hanem Fusionnek. [...] Tehat mar 9 rohadt eve nem sikerul a gyakorlatba is atultetni"
    Mit tekintesz sikernek? Idén végleges lett a HSA 1.0, széles iparági héttérrel. Megjelentek az első lapkák, amik HSA-képesek. Talán jövőre jön több, más gyártótól is. Ha nem is teljes a siker, de egyáltalán nem kudarc (még).
    A 9 év meg erősen relatív. A HSA, de még az előd AMD-s Fusion sem öregebb 4-5 évnél.
    Persze, nyilvánvaló, hogy az AMD-nél az alapok tervezése az ATI-biznisz környékén kezdődhetett, de nem árt figyelembe venni, hogy milyen nagyságrendű és horderejű koncepcióról van szó:
    1. Le kell fektetni a koncepció alapjait
    2. Szerezni hozzá egy csomó partnert, hogy ne egy fecske akarjon nyarat csinálni
    3. Kidolgozni a szoftveres részt
    4. Megtervezni a támogató hardvert (az alkalmas gyorsítót, illetve a CPU és gyorsító közti megfelelő buszt és az egyéb körítést).
    Ezek a lépések önmagukban sem pár hónapos mutatványok, hanem több éves erőfeszítést jelentenek a legoptimistább forgatókönyv szerint is. Pl ott a hardver tervezése, ez az alapkoncepciótól a lapka tömeggyártásáig simán lehet 3-4-5 év is. A többi lépés sem kevésbé húzós, pl a szoftverfejlesztés. Összességében nem tartom aggasztónak, hogy 9 év alatt nem lett egy ötletszerű elképzelésből iparági sztenderd.

    "nem sikerul a gyakorlatba is atultetni az eleve hibas elkepzelest. "

    Na, ezt illene bővebben kifejteni, miben hibás eleve az elképzelés.
    A gyorsítók megkönnyített munkába fogása a hibás elképzelés? Vagy a nyílt szabványalkotási folyamat? Vagy valami más?

    "En benne vagyok, csak ha ilyen hosszutavu, retesteszta-szeru folyamat ez, akkor mennyi ertelme van havonta nehany hirt pazarolni a nagy semmire?"

    Semmire? A hír tartalma tényleg nem sok, de egyáltalán nem semmi. Semmi akkor lenne, ha csak a korábbi híreket ismételné, de van új fejlemény. Ha nem érdekel, nem olvasod, nem kommentálod.

    #22
    "Me'g egy pelda arra, hogy a programozok valojaban mit szeretnenek latni, [...] De tudod mit, elmondom, mi lenne a megoldas, mi menthetne meg a HSA-t. Ha hirtelen beallna moge mindenki, beleertve a Apple-t, Google-t, Intelt, Microsoftot, nVIDIA-t [...]"
    Ez egy konkrét, helyénvaló hozzászólás, amivel 95%-ban egyetértek.
    Egy kis kiegészítés: a vázolt forgatókönyv nem megmentené, hanem egyenesen a trónra röpítené a HSA-t!
    Egyetértek azzal, hogy az ehhez szükséges globális támogatottság esélye 0, de ezt nyilván az AMD-nél is tudták előre. Szerintem ők arra számítottak, hogy elég megszerezni 20-30-40% támogatást, hogy szemmel látható alternatíva legyen a koncepció, és akkor hosszabb távon köztudatba kerülhet és polgárjogot nyerhet, míg végül a nagyok is támogatni fogják.
    Ennek a menetrendnek nem kifejezetten használt, hogy a Bulldozer architektúra családdal, illetve most már a 28nm-es GCN architektúrával is jelentősen piacot vesztett az egyik fő támogató.

    #40
    "Mert a nyito komment utan nem tuntem el, hanem sot, reszletesen kifejtettem azt, amit a nyito postbol hianyoltal. Remelem, igy mar oke a dolog"
    Közben a dógozóban kicsit jobban kellett húznom az igát, elnézést az eltűnésért. Csak most próbálok lépést tartani a hsz-ekkel. A részletes kifejtést köszi, a 22-esre föntebb reagáltam.

    "#43"
    "Es felek tole (sot, biztos vagyok benne), hogy a kimaradtak kozul pont az Intel es az nVIDIA sosem fog csatlakozni. Mar csak azert sem, mert azzal az AMD-t borzasztoan megerositenek. Az meg nekik nem erdekuk, me'g akkor sem, ha a megerosodott AMD me'g mindig gyengebb lenne, mint amilyen 2007 kornyeken volt mondjuk. Az Intel es az nVIDIA elobb all ossze, es talalnak ki egy sajat megoldast, mint hogy a HSA szekeret elkezdjek tolni"
    Ez nagyon valószínű, de ...
    Akkor mi a jó francot csináljon egy kis cég? Semmit??
    Különben meg a nagy ARM-os gyártók miatt lehet(ett?) egy kis esélye az AMD-nek arra, hogy vetélytársaira is rákényszerítse hosszabb távon a saját koncepcióját.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Fiery #55 üzenetére

    "Az egesz hir azt sugallja, hogy a 2016 lesz az attores eve. Le van irva, hogy 2016-ban mi mindenre lesz lehetoseg, hogy mennyire kozel all a Qualcomm, hogy a MediaTek is jol halad, lent pedig linkelve van a Snapdragon 820 hir, aminek a cimet is eleg elolvasni. Rakd ossze a puzzle darabokat, ha mar Abu nem hajlando leirni, hogy 2016 lesz a HSA eve"
    Nem, nekem mást mutat a kirakós. Nem óriások azok, Don Quijote, csak szélmalmok.

    "tovabbra is csupan az AMD beszel erdemben a HSA-rol, senki mas."
    Igen, a Qualcomm és a Samsung nem azon a szinten áll, hogy egy kockázatos, még a programozók közül is csak egy szűkebb rétegnek érthető jövőképet kelljen propagálniuk. Az idézett pletykák szerint mégis jövőre HSA1.0-képes lapkára számítani tőlük - ha ez igaznak bizonyul, teljesülhet a
    "siker az lenne, ha megjelenne me'g 2-3 HSA-compliant SoC, es elkezdenenek szepen csorogni a szoftverek is"
    állításod első fele. Ami még mindig nem áttörés, nem lesz az év a HSA-é, de szemmel látható haladás.

    "Remelem, tisztaban vagy vele, hogy 9 eve me'g iPhone sem volt. 9 ev borzalmasan hosszu ido az IT iparban. A konkurens megoldasoknak, iparagi sztenderdeknek furcsamod nem kell ilyen hosszu ido, hogy kezzelfoghato eredmenyt hozzanak."
    :))
    iPhone... az egy kiválóan összerakott okostelefon (volt olyan már korábban, hogy ne lett volna), a hozzá igazított zárt op.rendszer, és szoftveres ökoszisztéma kellően minőségi összegyúrása. A siker alkotóelemei majdnem mind léteztek már korábban. Sokkal inkább finomításon, tökéletesítésen volt a hangsúly, ötletes tálaláson, ergonómián. A HSA kidolgozása ezzel szemben nem csiszolgatást jelentett, hanem az alapok kidolgozását, ami a legtöbb részletében teljes újdonság.
    Ha megvalósulna az általad (viccből) vizionált teljes összefogás az Inteltől a Samsungig, Apple-től Google-ig, AMD-től az Nvidiáig, a Fraditól az Újpestig :) , és öntenék a nagyok a pénzt a fejlesztésbe, akkor persze én is kevesellném az 5, vagy 9 év alatt eddig elért eredményeket.

    "Az a hibas elkepzeles, hogy konnyen es egyszeruen lehessen programozni, debuggolni, validalni egy heterogen rendszert. [...]"
    Értem. Végre látom, hogy miért fújsz ennyire ;)
    Én nem értek hozzá, nem tudom megítélni, de azért egy jópár fejlesztő -úgy tűnik- mégiscsak hisz benne. Nem tudom kinek van/lesz igaza. Talán mindkettő véleménynek, mert meg lehetne csinálni a dolgot, de ha nem, vagy csak fél szívvel támogatják a nagyok, akkor kevés bugos szoftver lesz csak, és elhal végül.
    Remélem, nem így lesz.

    "Mantle-t, peldaul. Arrol anno azt mondtam, hogy nagyon jo dolog, orulok neki."
    Csókolom, a HSA kb olyan ambíciózus, a lapok az iparágban újraosztani hivatott kezdeményezés, mint a Mantle a grafikában, külső laikus szemmel legalábbis. Egyik jó, a másik nem?

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Fiery #86 üzenetére

    "Ebben nem ertunk egyet. A HSA alapjat kepezi a Stream, a CUDA, az OpenCL, a D3DCS. Boven lehetett otleteket nyulni a kulonfele JIT megoldasokbol, pl. Java. Semmivel sem nagyobb melo egy HSA-t osszerakni, mint egy iPhone-t. "
    A szoftveres oldalról beszélsz csak, mintha az "ötletnyúlás" azonos lenne azzal, hogy tapasztalt beszállítók hada lesi ugrásra készen, hogy az ő szenzoraik, lapkáik, stb legyenek az új telefon alkotóelemei :(
    Közben megfeledkezel a korábban (#52) írt többi nehézségről (vadonatúj hardverarchitektúrák, közös nevezőre jutás más gyártókkal, stb).

    "Minden hulyesegre lehet fanokat talalni, a legnehezebb programozoi feladatokat is megoldjak paran, de az igazi merce valojaban az, hogy mi a mainstream."
    Most ugye egy kezdeményezésről beszélünk, ami -a remények szerint- egy napon mainstream-mé válhat.

    "No offense, de baromi nagy laikusnak kell lenni ahhoz, hogy valaki a HSA es a Mantle koze egyenloseg jelet, vagy ugy altalaban barmilyen relacios jelet rakjon. Kb. annyi kozuk van egymashoz, mint a tengerjaro hajonak a futobiciklihez."
    Nézd meg még egyszer, hogy mik közé "tettem egyenlőségjelet": a két kezdeményezés "ambíciózussága", és hogy arra szánták, hogy az "iparágban újraossza a lapokat". Ezek nem technikai, összehasonlítások hanem inkább a kezdeményezés stratégiájára vonatkoznak. Attól még, hogy nem szégyellem, hogy laikus vagyok, az értő olvasás még az én hozzászólásaimnak is kijárna tőled, nem?

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #06658560 #88 üzenetére

    "Probléma, hogy mobil SoC esetén a fogyasztás eléggé sarkalatos pont, így minden, ki nem használt tranzisztor helyet, energiát pazarol, ezáltal kevésbé versenyképes. Mobil szintre akkor van racionális indok levinni, amikor már desktop és kompletten x86 szinten befutott."
    Nem látom az összefüggést, tekintve, hogy a desktop & x86 világnak kicsi a metszete a mobilokéval.
    Másrészt az ARM említése nem jelent föltétlenül mobil irányt, hiszen az ARM már régóta feni a fogát a szerverpiacra.

    #90, #93
    Ebben a kb két éves hírben a HSA alapítvány elnöke példaként tömörítő algoritmusokat (HEVC), B+ fákon végzett műveleteket, ipari szimulációkat (RTM) hozza példaként a HSA-val gyorsítható feladatokra.

    "Vegyünk egy példát, ami jól leírja a helyzetet: FEA. [...] Problémái: A memóriaigény szembe megy az APU-k esetében a rendelkezésre álló számolóegységek és a fogyasztási keret korlátozza a teljesítményt."
    Itt nem világos, mit akartál kifejezni.
    Ugyanakkor az APU-k alatt nem biztos, hogy csak 35-65 W, max 95 W-os egységeket kell érteni, főleg, ha szerverfoglalatra gondolunk.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #06658560 #96 üzenetére

    "Nem az ARM említése jelenti a mobil irányt, hanem az android, Samsung említése"
    A szóban forgó részben nem volt említve az Android.

    "Pedig pont kifejtettem: milyen igényre, körülmények közé, környezetre kell kódot fejleszteni, aminek ideálisan kellene kihasználni egyik, másik, harmadik rendszert is."
    Igen, kifejtetted, de az egyik mondat értelmezése nem megy. Erről van itt szó (#93):
    "A memóriaigény szembe megy az APU-k esetében a rendelkezésre álló számolóegységek és a fogyasztási keret korlátozza a teljesítményt."
    Biztosan sietve írtad le, ezért hiányos, nem kerek a mondat, nincsenek egyeztetve a mondat részei, és így elakadt a decode egységemben.

    "APU alatt sosem fogsz tudni csúcs CPU+GPU erőt egybe csomagolni és ki is használni, mert a hőtermelés és a szabványos méretek megkötik a kezed."
    Persze, hogy nem tudsz, de ahol ez megkötést jelentene, ott már úgyis a foglalatok skálázódása lesz a probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #06658560 #98 üzenetére

    OK.

    "már egy i7, vagy dual Xeon+ Quad Fury/Firepro/stb. rendszer is szétrúgja az APU-kat, bármikori generációt nézünk a jelenben, vagy a jövőben"
    Ez persze csak az elméleti csúcsteljesítményre vonatkozik, mert, ahogy magad írtad korábban, ezeknél "a memóriamásolások fogják vissza a teljesítményt". Ennyi foglalatban (2CPU + 4cGPU) az APUk is komoly összteljesítményt adhatnak le.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Jack@l #101 üzenetére

    "De akkor mi értelme az apunak, ha úgyis raksz mellé erős kártyát adatpárhuzamos appokhoz?"
    Miért raknánk mellé bármit az adatpárhuzamos appokhoz, ha már ott van a gyorsító (IGP) a lapkán??? Hogy újra szívhassunk az adatmásolgatásokkal? :F

    "Még mindig a felhasználói programok pár százalékáról beszélünk amúgy, a többi progi mind cpu-n fut csak. Ott meg megint elvérzik a gyengécske apu."
    Az a baj, hogy a fejekben mintha ez lenne: APU = AMD proci, gyengécske Bulldozer architektúrájú magokkal.
    Felejtsd el ezt a képet! Valójában az i7 is az, csak az Intel nem használja ezt a terminológiát. Képzelj el egy i7-et és egy R9 380-nal egy lapkán - nem mondanám gyengécskének. Ez 14 nanón lehetséges.

    #100 lenox
    Ez egy értelmes és reális megközelítés.

    #104 Kopi31415
    "Csakhogy ennyi foglalat APU esetében a 2 CU-t jelenti."
    Úgy érted: CU=CPU?

    "Amennyiben mellé teszel még 4 dGPU-t, vagy egyéb koprocesszort, az már nem APU."
    Nem tennék mellé dGPU-t, annak semmi értelme. Ezért kár APU-t fejleszteni.

    "Márpedig egy foglalatnyi helyre nem fog soha beférni az akár egy top CPU+ akár 4 top dGPU számítási teljesítmény."
    Persze, hogy nem fog. Az esetek többségében nem is kell.
    Te egy olyan rendszerről beszéltél, amiben egy-két CPU és négy dGPU van, mindegyik a saját hűtésével, és ezek kommunikálnak egymással valahogy. Ezek helyébe képzelek hat APU-t, mindegyiket a saját hűtésével, és ezek is kommunikálnak egymással. Így van ugyanannyi lapka, hasonló fogyasztás, hasonló hűtőteljesítmény és hasonló számú számolóegység.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Jack@l #106 üzenetére

    "Mi baj az adatmásolással? Szükséges rossz, de ha a számítás pár százalékát veszi csak el időben?"
    "Ha"? A feladatok egy részénél lehet, hogy csak ennyit vesz el, de mi van a memóriaigényes, vagy az olyan feladatokkal, ahol sűrűn váltják egymást a jól párhuzamosítható, és a késleltetésre érzékeny részfeladatok? Lásd a #95-ösbeli példákat. Ott az idő nagy része másolgatással telik :(((

    "Apu-n meg ott van a ddr3-4, ami baromi lassú egy dgpuhoz képest"
    Nagy erőkkel dolgoznak az ügyön (HBM, HMC, Wide I/O).

    "sztem sokkal nagyobb overhead mint a feladatok átküldése a kártyára, meg a végeredmény visszamásolása."
    Azért a PCIe busz sebességét, látenciáját ne próbáljuk már a 2-4 csatornás rendszermemóriájáéval összehasonlítani :N

    "Az apu-k sikerességéhez két dolog kéne: hbm2 integrálva alaplapra, baromi sok, legalább 12-16 GB, és sokkal nagyobb igp rész, hogy már egy középkategóriás kártyát megüssön"
    Baromi sok alatt én nem 12-16 GB-ot értenék, ha compute.ról van szó, hanem ennél sokkal többet.
    A HBM2-nek pedig nem alaplapra, hanem interposer-re integrálva lenne értelme, mint a Fury-n, a sávszélesség és a fogyasztás miatt.

    "és sokkal nagyobb igp rész, hogy már egy középkategóriás kártyát megüssön"
    Igen, és biztos vagyok benne, hogy lesz ilyen; lásd #105.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #06658560 #108 üzenetére

    "Esetleg azért, mert kevés a számítási kapacitás?"
    Ahha. Tehát oda lyukadunk ki, hogy a dGPU-s compute-nak mindig lesz létjogosultsága APU-k mellett is abban a szűk szegmensben, ahol nincs nagy memóriaigény, nincs intenzív adatmozgatás a kártya és a CPU/rendszermemória között, és a teljesítményigény a legerősebb APU teljesítménye és annak max. kétszerese között van. (Mert ugye ez alatt ott lenne az APU, fölötte meg úgyis klaszter kell, mert egy dGPU-nak nem lesz több, mint kétszer nagyobb számítási kapacitása, mint egy APU-nak - hasonló lapkaméret, architektúra, gyártástechnológia esetén). Ez elég szűk rétegnek tűnik - az a kérdés, hogy pont egy szűk réteg részére fejlesztenek-e majd az elefánt méretű GPU-kat?
    Ha tehát "kevés a számítási kapacitás", magad írtad, hogy "[...] akkor jön a HPC, render farm, stb. megoldások clusterekkel, minden egyéb mókával."

    "Honnan tudod, hogy nem kell? Játékprogramot akarunk HSA-val írni, Hello World szinten, vagy valami értelmeset is?"
    Lásd a föntieket.

    "Melyik LGA 2011 foglalatos i7 APU?"
    Hogy jön ide az LGA2011?? Eddig szó sem volt foglalatról, ne kezdjünk már el csúsztatgatni.
    Xeon szerverprocik között ott vannak az Iris Próval kitömött E3-12xxL v4 procik 1150-ös foglalatba.

    "Akkor nem fogalmaztál elég egyértelműen. Másik probléma, amint több APU-t raksz össze, máris kezd jönni a memóriamásolási probléma- minimum a Cachek szintjén, ami már négy egység esetén is jó kalamalkát okozhat a kód oldalán. Az erőforrás-menedzsment szempontjából meg pláne."
    Igazad van, nem fogalmaztam egyértelműen.
    Ha megnézed, onnan indult a történet, hogy egy szál APUt hasonlítottál össze egy komplett kétfoglalatos, quadGPUs rendszerrel. Ez így nem túl fair összevetés, viszont egyes genyó feladatokban, ahol a bika rendszered adatmásolgatásokkal tölti az idejét, az egy szál APUt még mindig nem tudja "agyonverni"!
    Az az érzésem, hogy az említett ipari szimulációk jelentős része (szó volt arról korábban, hogy az RTM algoritmusokat a fentiek miatt nem gyorsítják GPUval) pont ilyen genyó feladat -erősítsen vagy cáfoljon valaki, akinek van több tapasztalata- márpedig ezekben óriási pénz van.

    [ Szerkesztve ]

  • ukornel

    aktív tag

    válasz #06658560 #114 üzenetére

    "Nincs nagy memóriaigény: Titan X és rokonlelkek."
    Dehogy nincs, példát is hoztam (ipari szimulációk).
    Nem véletlenül igyekeznek a compute kártyákra lehetőség szerint több memóriát pakolni (bár ez GRRD5-tel nem olyan egyszerű), pl az nVidia a K80-ra 24GB-ot zsúfolt!

    "Adatmozgás: így ha nem nonstop kell adatot mozgatni, hanem kevesebb alkalommal, sokkal kisebb a veszteség annak mozgatásával, mint amennyit nyerni lehet a lényegesen gyorsabb számítással."
    Amit írsz, az tökéletesen igaz. Csak az a "ha" ne volna ott...

    "Melyik APU tud egy Titan X, Fury X számítási teljesítmény felét?"
    Most megpróbálsz úgy csinálni, mint aki nem tud olvasni? Itt ugye az APU-król, mint potenciálról, elvi lehetőségről beszélgetünk, már a #105-ösben leszögeztem, hogy ne ragadjunk le az AMD jelenlegi APU-inál. Az idézett rész (#110) utáni zárójeles részben pedig ott van pontosan, hogy mire gondoltam: hasonló lapkaméretű (azonos architektúra+gyártástechnológia) APUra!
    Ha csinálnának egy böszme nagy 600mm2-es APUt, arra jó eséllyel már 28 nm-en is ráférne mondjuk 8 CPU mag és 1500-2000 számoló.

    "Az, hogy te szűk rétegnek látod, még messze nem az, lényegesen vastagabb, mint egy APU-val bohóckodni jelenleg, bármelyiket is nézve a sok közül."
    Azt írod, "jelenleg". De itt alapvetően nem a pillanatnyi, már megvalósult fejlesztésekről beszélünk, hanem arról, van-e értelme a HSA-nak, vagy úgy általánosabban a heterogén programozásnak. A cikk címében: "[...] a HSA-s jövőkép [...]".
    Másrészt különösebb érvek nélkül hagytad a példáimat, ez nem igazán vitte előre a beszélgetés fonalát.

    "Nem csúsztatás, szerinted az LGA2011 foglalatos intel CPU-k mik? APU-k, vagy kulcstartók?"
    Onnan indult a történet, hogy azt írtam, potenciálisan egy i7+R9-380 erejét lehet az APU-koncepció mögé képzelni; ezzel ugyanazt akartam érzékeltetni, amiről az előző bekezdésben írtam. Erre te megkérdezted, hogy melyik 2011 foglalatos i7 APU :F Semmi értelme ennek a kérdésnek, az i7 =/= LGA2011; szerintem csak szándékosan félreviszed a mondandómat. :(((

    "Hülyeséget bes´zelsz itt össze vissza"
    "[...] hülyeségként szökkent a fejedbe [...]"
    "[...] APU-val bohóckodni [...]"
    Ha kezdődnek az igénytelen sértegetések, vége az eszmecserének. Én mostantól ehhez tartom magam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák