Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hugo chávez

    aktív tag

    válasz Fiery #84 üzenetére

    "De ahhoz, hogy ez mukodjon, hasonloan a JavaScripthez, mindenkinek tamogatnia kellene, es hasonloan a JavaScripthez, baromi jo es stabil compilerek kellenenek hozza."

    Na igen, leginkább a compilerek és a finalizerek "minőségén" hasalhat el az egész koncepció.

    "Ha pedig a "nagyok", azaz az iparag fejlodeset valoban formalo cegek megmakacsoljak magukat, akkor hasonloan a Flash es az OpenCL halalahoz, a HSA is ki lesz vegezve, me'g mielott a gyakorlatban be tudna mutatni, hogy mire is kepes."

    Erről már beszéltük régebben és alapvetően egyet is értek veled. De mobil vonalon a hardvergyártók és a Google (még, ha jelenleg csak fű alatt is, de) támogatják, tehát ott egyelőre úgy néz ki, hogy menni fog a dolog. PC-n viszont nagyon kéne az Intel hivatalos támogatása is...

    "Ertsuk mar meg vegre, hogy a HSA OpenCL nyelven is meghajthato :) A ketto nem 2 kulonallo ag. Az OpenCL viszont nem csak az OpenCL kernelek nyelvet, mukodeset meghatarozo nyelvet foglalja magaban, hanem a frameworkot, azaz az OpenCL kernelek leforditasat es vegrehajtasat menedzselo reteget is. Ez utobbi 2 eleg docogosen mukodo modulon probal a HSA javitani a sajat, fejlettebb megoldasaival. De maga a nyelv, amiben megirod a kernelt, amit aztan a HSA lefordit es vegrehajt a vason, lehet OpenCL is."

    Nyilván, de amikor az OpenCL-t írtam, akkor a komplett keretrendszerre is gondoltam, nem csak a nyelvre. :)

    Jobban belegondolva amúgy tényleg felesleges is egyelőre erőltetni egy HSA-benchet, hiszen gyakorlati jelentősége nem nagyon lenne...
    De szerintem, ha van kellő számú olyan típusú feladat, aminek a megoldásához gyógyír lenne a HSA, akkor ez a HSA-t támogató (nem AMD!) hardverek nagyobb számban történő megjelenése (tehát 2016-2017) utáni két-három évben ki fog derülni. Ha még akkor sem lesz jópár darab olyan alkalmazás, ami valóban profitál a HSA-ból, akkor én is "halottnak" (rétegcuccnak) fogom tekinteni.

    "sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

Új hozzászólás Aktív témák