Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • acsa77

    tag

    válasz Alchemist #20 üzenetére

    Az "egyszerűt" nehéz megfogalmazni. Én az előbb pont az egyszerűeknél említettem a GPU-t, ahol ugye többszörös teljesítménynövekedésnek örülnek sokan. A bonyolult pont az, amikor intelligensebb szolgáltatásokra van szükség, amiket pont egy hordozható készüléktől is várunk.

    De van olyan másik értelmezése az egyszerű folyamatnak, amikor sima irodai munkában fordul elő nem ritkán, hogy igen nagy x86-teljesítményt igényel. És sem ARM-jellegű sem GPU-jellegű processzorokon nem programozható. Pl. egy kis helyi, kicsit bonyolult adatértelmezés, aminek kattintásra kell mennie.

    Az persze más kérdés, hogy a szórakozásra és esztétikára szánt multimédiás szolgáltatások mennyire hajtják a fejlődést és alakítják át az ipart, és hogy mennyire alkalmazkodnak hozzá a platformok (az ARM nagyon). De ez hasonlít arra, amikor a játékipar is hajtotta a fejlődést a gyakran újrainduló termékciklusokkal stb., miközben önmagában szinte teljesen haszontalan volt. Mint a multimédia is jelentős részben. Mondom ezt úgy, hogy mindkettőt élvezem én is, de nem dőlne össze a világ, ha hirtelen nem lennének.

Új hozzászólás Aktív témák