Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • acsa77

    tag

    válasz Blindmouse #16 üzenetére

    Ha gameover, akkor szerveroldal megszűnése miatt az ARM-nak is gameover 99%-ban. De ügyféloldalról is gameover az IT-munka 90%-nak, akár folyamatos, akár pillanatnyi CPU-terhelésről van szó (válaszidő...). Meg temetik az eredeti GPU-kat is - akkor az egyszerűsített számítások is mehetnek a kukába. És azért teljesítmény/W ill. teljesítmény/mag terén nem éppen fényes az ARM, és még most sem elég gyors egy x86-mag (vagy bármilyen hasonlóan rugalmas CPU). Az AMD-t is ezért ekézik még most is, ezen múlik a túlélése, hogy pl. bővülhessen a szerverpiacon. Az ARM-platformok "csak" kiegészítői az x86-nak, egyfajta ügyes kezei, akár szerveren, akár PC-n mennek a fő folyamatok. Tehát szintén nélkülözhetetlenné váltak.

    És ha nő középtávon az AI-igény, akkor sem valószínű, hogy elhagyhatók a nagy teljesítményű, rugalmas magok, mint az x86. Vagy az ARM is lényegében x86-hoz hasonlóvá válik. Akkor persze mindegy, mi lesz a neve. De addigra az Intel sem lesz hülye, hogy kihagyja a fejlődést a mobil szintekre.

  • acsa77

    tag

    válasz Alchemist #20 üzenetére

    Az "egyszerűt" nehéz megfogalmazni. Én az előbb pont az egyszerűeknél említettem a GPU-t, ahol ugye többszörös teljesítménynövekedésnek örülnek sokan. A bonyolult pont az, amikor intelligensebb szolgáltatásokra van szükség, amiket pont egy hordozható készüléktől is várunk.

    De van olyan másik értelmezése az egyszerű folyamatnak, amikor sima irodai munkában fordul elő nem ritkán, hogy igen nagy x86-teljesítményt igényel. És sem ARM-jellegű sem GPU-jellegű processzorokon nem programozható. Pl. egy kis helyi, kicsit bonyolult adatértelmezés, aminek kattintásra kell mennie.

    Az persze más kérdés, hogy a szórakozásra és esztétikára szánt multimédiás szolgáltatások mennyire hajtják a fejlődést és alakítják át az ipart, és hogy mennyire alkalmazkodnak hozzá a platformok (az ARM nagyon). De ez hasonlít arra, amikor a játékipar is hajtotta a fejlődést a gyakran újrainduló termékciklusokkal stb., miközben önmagában szinte teljesen haszontalan volt. Mint a multimédia is jelentős részben. Mondom ezt úgy, hogy mindkettőt élvezem én is, de nem dőlne össze a világ, ha hirtelen nem lennének.

  • acsa77

    tag

    válasz Blindmouse #31 üzenetére

    Ez csak azt mutatja, hogy egy meglehetősen régi, megjelenésekor is meglehetősen rossz hatásfokú architektúrát majd jövőre utolér egy új. Egy olyan maximális órajelen, mely nem mobil eszközökbe megy. (Az ARM úgy marketingel, hogy "csak" a fogyasztás a gát - pont a legfontosabb terület, ami nagyon lassan fejlődik.) És addig még sok víz folyik le a Dunán. És hiába szánják szerverekbe is a processzort, nem fog egy komplett iparág hipp-hopp átfordítani mindent egy meglehetősen másképp működő, más hátterű architektúrára, melynek gyors fejlődése és átalakulása pont gátja még a terjedésének. Majd ha az ARM jövőképe beválik, akkor tényleg lesz esélye az Intel ellen az Intel területén. Persze addig, azaz 2-3 évig, az Intel ne fejlesszen semmit...

  • acsa77

    tag

    válasz dezz #54 üzenetére

    Lehet, hogy nem voltam teljesen egyértelmű. Arra gondoltam, hogy a legtöbb mai komplex rendszert véve, ha gondolatban minden gépet ARM-ra cserélnénk, elég nehéz lenne megvalósítani. Nevezhetnénk infrastruktúrának, komplett rendszernek. Az Intel a legtöbb rendszer legnagyobb részét nyújtja. Ez változhat 2 év múlva, de akkor még éppen csak megjelenik az ARM-os nagyobb teljesítményű háttér. Aki e mögé üzletileg belát, nem itt fog programozástechnikai, hardvertechnikai kérdésekről vitázni. Ráadásul 2 év múlva APU-ban is, mobil processzorokban is jobb lehet az Intel.

  • acsa77

    tag

    válasz Blindmouse #65 üzenetére

    A magok drámaian növelik a fogyasztást, és minden más hozzáadott végrehajtóegység, akárhogy is hívjuk, ha kihasználják. És pont az egyik nagy gond, hogy a csíkszélesség csökkenése nem automatikusan csökkenti a fogyasztást. Az ARM félvezető-technológiát nem is fejleszt jelentős mértékben, másokra van rábízva. Legfőbb előnye, hogy sokkal jobban alkalmazkodik a meglévő végrehajtási feladatokhoz, nem üzemeltet felesleges területeket. De ez csak viszonylag kis, rövid idejű feladatok esetén működik, kliens oldalon. Hogy ezt ne tudná utolérni az Intel? És ha nem éri utol, és ráadásul az ARM ténylegesen tömegesen szerverekbe, munkaállomásokba kerül, akkor gyakorlatilag átveszi az Intel szerepét.

Új hozzászólás Aktív témák