Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz joysefke #128 üzenetére

    "Jelenleg a tényállás az, hogy az AMD D3D drivere több CPU-t eszik mint az NV D3D drivere, vagyis ha nem áll elegendő CPU erőforrás rendelkezésre, akkor ez az AMD kártyáján jobban vissza fogja a grafikai teljesítményt fogni."

    Pont ezaz, hogy ez nem olyan egyszerű kérdés, amit magyarázni lehetne olyan szimpla válasszal, hogy mert az NV drivere jobb, az AMD-é meg optimalizálatlan. :N
    Másfelől, ha gyenge a proci, és szenved tőle a játék, akkor szerintem már nem a driver "többletterhelésén" fog múlni, ha nagyon elfogy a proci, játszhatalan vagy még játszhatatlanabb már olyan mindegy... :)
    Épp ezért írtam, hogy szvsz semmi gond nincs a DX driverrel sem, a tuningmentes i5 4670K-m remekül meghajtja az R9 290-em is. Márpedig az AMD jelenleg legerősebb GPU-járól beszélünk, és egy erős középkategóriás processzorról. Az Intel utiterveken emlékeim szerint a mainstream felett, "performance" néven futó kategória. Szóval én itt nem látok gondot, nemhogy egy nagy, rejtett, megoldásra váró problémát, ahogy írod.. :N

    (#132) sb: A prohardver tesztjeiben én nem látom, hogy az AMD cuccok nagyon le lennének maradva fogyasztás tekintetében. [link] :N
    Persze, többet fogyasztanak, pláne, ha korszerűtlen, régi alaplapban vannak, egy hasonlóan modern lapban nem szerepelnek rosszul. A Kaveri IGP-vel üresjáratban még a Haswell-nél is takarékosabb volt. ;)
    Amúgy amilyen különbségekről beszélünk, pl. +20W, ha napi 14 órában végig megvan, az év minden egyes napján, akkor évi 5000Ft plusszban, ami semmi ilyen távlatban. Ha már csak 7 órát megy átlagosan naponta a gép, már csak 2500Ft évente.

    A DXVA playback-re már érdemes jobban odafigyelni, nekem pl. az 5850-el +40W volt, a 7970/280X-el kb. szintén +40W az üresjárathoz képest, az R9 290-el meg akár +90W-ot is kér DXVA lejátszásnál. Ki is kapcsoltam, ugyanezeket a videókat az i5 3570K-m (régebben azon mértem le) ~10W-ból lejátsza szoftverből, a HD3000-es IGP pedig 1-2W-ból. :Y Na, ezzel már lehet spórolni, ha pl. valaki háttérben szeret youtube-ról zenéket hallgatni.

    A hűtés és táp extra költsége, fogyasztása az elég mókás, szerintem ezekkel kár is számolni. A gyengébb gépnek is kell rendes hűtés, max nem két 3W-os venti kell, hanem kettő 1W-os. Tápoknál is ritán van szignifikáns különbség egy 400W-os és egy mondjuk 550W-os között.

    24/7-re meg nem egy asztali gépet kell járatni, hanem egy okosabb NAS-t, vagy valami inegrált olcsó vackot, ami fogyaszt max 20-30W-ot, és távoli asztalról a nagygépről használni, ha kell valamire.

    (#135) Yutani: Azért komoly különbségek vannak a leírt procik között... i3 szerintem teljesen felejtős, műanyag HT-s vacak. Ugyanakkor egy rendes Phenom2 X4-X6 szvsz teljesen jó a mai napig, pláne magasabb órajelen. Az X4-es Kaveri picit necces, bár annak a is megvan az ideális felhasználása, IGP-vel, dedikált VGA nélkül a kapható legjobb opció.

    (#126) Oliverda: Nem jó a hasonlat. Bizonyítékok vannak, nem ígéretek. Itt a BF4, a Thief, a StarWarm, vagy mi. Fut, nem kicsit gyorsít, remekül működik a Mantle. A TrueAudio is működik a Thief-ben, és ott van az egyik konzolban is. A többi már a tartalomkészítőkön múlik, mikor fogják szélesebb körben is használni. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák