Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz stratova #15 üzenetére

    Oke, vegyuk vegig oket :) Amur erdekes cucc lesz, csak szamomra nem egyertelmu, hogy egy olyan suru szegmensben, mint az ARM-os tablet processzorok, miert valasztana egy gyarto pont az Amurt, amikor valaszthat helyette egy halom MediaTek, RockChip, Qualcomm, Exynos es Atom processzorbol is. Ettol me'g nagyon kivancsi leszek ra, csak felek tole, hogy hasonloan sikeres lesz, mint a Mullins :( Sajnos az idozites sem kedvez neki, hiszen pont most fordul (vissza) a Microsoft is a tabletekben az x86 processzorokhoz -- persze oda a Nolan pont jo lehet.

    A Carrizoval meg csupan az a baj, hogy nem skalazodik lefele. Az Intel mar 4.5W-nal jar a Broadwellel, mig a Carrizobol 15W lesz a padlo -- ez oriasi kulonbseg. Az idei ev a passziv huteses x86 tabletektol es ultrabookoktol lesz hangos, ahova a 15W egyszeruen tul sok -- a Nolan persze oda me'g hellyel-kozzel jo lehet, mint a Cherry Trail olcsobb es jobb iGPU-val szerelt alternativaja. Egy szukseges es jol kitalalt lepes a Carrizo, csak epp tul kicsi lepes. Teny, hogy sok mindent nem tud tenni az AMD, abbol foz, amibol tud, amig nincs Zen.

    A Godavari meg nehezen ertekelheto, hiszen lenyegeben azonos a Haswell --> Haswell Refresh valtassal. Amivel nem lenne gond, ha a Kaveri onnan indult volna, ahonnan a Haswell indult a Refresh elott... Azoknak persze tok jo upgrade lehetoseg lesz, akik mondjuk jelenleg desktop Trinityvel vagy Llanoval nyomulnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Fiery

    veterán

    válasz stratova #18 üzenetére

    A burst TDP valoban erdekes kerdes, de azzal mas gyartoknak is vannak problemai. Pl. a Denver is tud 10W-ot (!) disszipalni, ha CUDA workloadot nyomsz ra, es ugye a Snapdragon 810 is eleg erdekes dolgokat muvel terheles alatt (1 GHz ala csokken a magok orajele, mert maskepp nem tudja megakadalyozni a tulmelegedest), stb. stb. Sajnos normalissa valt az a gyakorlat, hogy teljesen maskepp mukodnek az ilyen alacsonyfogyasztasu SoC-ok nyugalmi allapotban es rovid ideig tarto (spike) terhelesen, mint hosszabb ideig tarto folyamatos terheles alatt. Emiatt sem lehet pl. egyetlen benchmark eredmennyel jol jellemezni ezeket a SoC-okat :)

    [ Szerkesztve ]

  • stratova

    veterán

    válasz stratova #25 üzenetére

    Typo: Tegra X1

    Abu: az odáig oké, hogy AMD kis hal ahhoz, hogy egy szegmensben saját zárt technológiáját ráerőltessen a piacra. De mivel fogja megnyerni az OEM-eket, hogy az ő termékeit válasszák az immáron licencelhető fabric esetében?

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz stratova #31 üzenetére

    Igen. A Freedomba az Intel rengeteg pénzt ölt, rengeteg szakértelemmel erősítették meg a SeaMicrót anno, és az AMD meg felvásárolta, mert a szabadalom náluk volt és nem az Intelnél. Erre az Intel meg úgy reagált, hogy ha már elvesztették a Freedomot, akkor kell a helyére valami más, így megvették Ariesért a Crayt, amiből végül lesz a Omni Scale. Ez lényegében ugyanazt tudja majd, mint amit most a Freedom tud. Igazából mindenki arra fog törekedni, hogy legyen egy jó fabric, és ehhez a port integrálva legyen. A különálló lapka erre már hátrány.

    (#32) Fiery: Önmaguknak nem fizetnek licencet. Csak aki majd épít erre az fizet.

    Most van a Seattle és a Toronto. Mindkettő a mikroszerverekhez írva. A Toronto azért fontos itt, mert rengeteg szerverfeladat gyorsítható az IGP-vel.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák