Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz robyeger #83 üzenetére

    "A PC az örök"?, én nem így látom.
    Szerintem ez olyan mint a tanga, ma még divat holnap meg pancser aki felveszi.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • zsigus

    őstag

    válasz robyeger #83 üzenetére

    "De sok fog múlni azon is, az új konzolon engedik-e futni win8-at vagy linux oprendszereket, mert akkor egy az egyben kinyírhatja az egész asztali PC kategóriát."

    Sztem ha a következő gen-ben lesz "OtherOS" funkció akkor azt csak a hobbifejlesztők és a "kütyümániások" fogják leginkább használni, az egyszeri user semmiképpen.

    "Főleg ha közelíthetne a konzol is moduláris fejlesztésben a PC felé, ezzel a több darab ugyan azon GPU-val vagy valami hasonló megoldással, ami programozás szempontjából nem vet fel bonyolult kérdéseket, differenciákat."

    Nem tudom miért jön mindenki ezzel. Nem lesznek a konzolok soha moduláris felépítésűek. Ezen gépek lényege az egyszerűség (beteszed a lemezt -> játszol). Abból a rétegből aki vevő egy konzolra senki nem használná. A programozóknak szintén nehezebb a feladat, mert mire is programozzanak 2GB RAM-ra vagy 4-re? Már a PC előtt is léteztek konzolok, és a fix felépítés soha nem változott, és soha nem is fog. Marad a fix hw.

  • attila9988

    őstag

    válasz robyeger #83 üzenetére

    ""A PC az örök"?, én nem így látom. A hardcore game kategóriában egyértelmű, hogy ha értelmetlenül nem spórolnak az új nexgen konzol memóriájával például, akkor PC game gyilkos lesz."

    Igen... minden új konzolnál ez a duma szokott elhangzani. Nem mellesleg félre is értetted az eredeti felvetést. A "pc örök" azt jelenti, hogy mint univerzális, tetszés szerint programozható eszköz, mindig is szükség lesz rá. Ez a rugalmasság pótolhatatlan, és ez viszi eéőre az informatikát már 20 éve. Specializált eszközök nem erre valók, azok mellékágak egy egy speciális feladatra. Éppen ezért nem is "ölhetik ki" a pc -t. Pl mi a fenén írnád meg a software -t? Gondold újra.

    Ami a játékot illeti. Valóban nem elsődleges platform a pc már régóta, de ettől még játszani lehet vele. - mint ahogy minden mást is - és ez a jövőben sem fog változni. A HC gamer réteg elvesztése csak annyiban lenne gond, hogy drágábbá tehetné az igazán használható hardware -eket.

    "Vállalati szinten pedig egyre jobban megyünk a vékony klienst kiszolgáló szerverek felé..."

    Amik szintén pc -k...

    "vagy felhőből elérhető szolgáltatások irányába."

    A felhős vackokkal van egy pár igen komoly gond, amik miatt teljesen soha nem válthatná ki a helyi tárolás, és feldolgozás lehetőségét. Ez még azokban az esetekben is igaz, ahol nem kell az embernek privát adatokat megosztania egy vállalattal, majd korlátozások mellett használni azokat.
    Pl egy felhős játékrendszer nem lehet gond, ott nem én adok valamit a cégnek és fogadom el a korlátokat, hanem a cég ad valamit nekem - persze ugyanúgy korlátokkal - és igazából itt is lehetnek gondok. Pl a felhő játéknak nagyon erős netkapcsolat kellene. Ez nem olyan mint a steam. Ráadásul bármikor lekapcsolhatják a kedvenced szervereit, és akkor neked abból SEMMI nem marad. Vagy módosíthatják az előfizetési díjakat ahogy épp nekik kedvez.... túl sok a megkötés, és túlságosan egyoldalú a dolog. A játékos kezében ebben az esetben nincs semmi. (Ennél klasszisokkal rosszabb a helyzet ha pl online iroda csomagokat, meg hasonlókat használunk, mert akkor már a gondolataidat is oda kell adnod, és még te fizetsz érte hogy az USA -ba scannelgessék az egészet)

    Az API -k elhagyása sem tűnik járható útnak, mert akkor le kellene mondani az egyszerűségről. Most megírják a programot DX -re, és kész. Olyan szintű platformosodás meg nem mehet végbe a pc piacon hogy ezt nyugodt szívvel feladják.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz robyeger #102 üzenetére

    Szerintem sokan lennének, akik ha szabadon tudnak netezni és kisebb privát dolgaikat intézni home videó és kép, stb. egy konzolon, akkor minek mellé pluszba egy PC???

    Ezt a szöveget az okostelósok szokták nyomni, meg az almab*zik. Konzolostól még sohasem hallottam. :D

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz robyeger #137 üzenetére

    de a nagy kérdés hogy az átlag ember akar-e évente új hadvert, a válasz nem akar.

    Ez is egy akkora urban legend... SOHA nem kellett évente új hardware -t venni, ez egy eltúlzott marhaság. Az én pc -m 4 éves, ezen dolgozom. Ha valakinek meg kell mutatni egy játékot, mert pl egy új gépet akar összerakni, akkor ezen kipróbálhatja. És képzeld csak... MEGY. :)
    Tudod mit vesznek évente újat? Telefonokat. De azt tényleg nem értem hogy miért.

    A vékony kliens kiszolgáló szerverek (egy gép, több monitor, több billentyűzet, több felhasználó) viszont mindent kiválhatnak, amire a felhők nem képesek, ezért nem jósolok túl nagy jövőt az átlag asztali PC-knek.

    Miért is? A felhővel rengeteg a baj, és rengeteg a veszély. A privat felhő lehet hogy elterjed, de miért is ölné ez ki az asztali gépeket/notebook -okat?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • fatallerror

    addikt

    válasz robyeger #156 üzenetére

    évente tényleg kár fejleszti ill csúcs hw-t venni sem éri meg szerintem...
    én tavaly itteni ajánlásra 80 ezerből egy ilyet összeraktam: athlon x3 440, 5750, 4 giga ram
    ezek ugye legalább 2 éves cuccok és 1680as felbontásban szinte max grafikával játszom és szerintem még bírja pár hónapig, amíg új konzolok nem lesznek nem igazán lesz izzasztó motor, unreal engine 4 és társai és ez 1 olcsó szar gép!!
    arra akarok kilyukadni h 1 jó pc is kibír talán 3 évet, szóval kb fele annyi időt mint 1 konzol... 1 pc 3 évre 150 ezer (olyan mint az enyém az 80) konzol 6 évre 100 ezer
    szóval szerintem annyival nem drágább a pc és nem is rosszabb annyival rá 1 játék

    lehet baromságot írtam

    don't tell me what i can't do!

  • attila9988

    őstag

    válasz robyeger #156 üzenetére

    "Akkor te is azon emberek közé tartozol, aki ássa a PC gépek sírját , hiszen már 4éves géped van, így semmilyen anyagi támogatást nem nyújtottál az elmúlt 4évben a hardvergyártóknak fejlesztőknek. Kivéve a mobiltelefon gyártókat...."

    Tudom hogy a fogyasztói társadalom alapvetése, hogy a gdp -t úgy kell pörgetni mint a veszedelem, és a legjobb ha a terméket vásárlás után a boltból kifele jövet beledobjuk a kukába, majd megyünk vissza a másik példányért a pénztárba... de ezzel nem feltétlenül kell egyetérteni. Nekem pl akkor van új mobiltelefonom, ha szétrohad a régi, és muszáj venni egy másikat. :)

    A te logikád szerint meg a konzol élettartamot kellene csökkenteni, mert így "nem támogatod a sony -t az állandó újravásárlással" (microsoft ezt megoldotta könnyű warez + vörös ledes halállal. :) )
    Mindennel együtt is 100x annyi pc alkatrész van forgalomba mint játékgépek együttvéve, tehát az ipar megy, nem csak játékra kell a számítógép.

    Ami pedig a vékonyklient illeti. Én a vegyes megoldás híve vagyok. Ha mindent serveren tartasz, akkor ha bármi apró gond van, áll a cég, a főnök meg elvágja a torkodat. :D
    Ha vannak rendes kliens gépek, akkor az eseti részfeladatokhoz is könnyen lehet megoldást találni, és nem kell szopatni magad a serverrel. Kell egy tartomány, kellenek kapcsolat nélküli file -ok. Nem biztos hogy érdemes mindent kirakni serverre. Meg kell találni a megfelelő egyensúlyt, de a súlypont minden cégnél máshol van. A felhőzést pedig teljesen elvetendőnek tartom, maximum szénné titkosított backup állományokhoz használnám ha rajtam múlik.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • attila9988

    őstag

    válasz robyeger #197 üzenetére

    Hidd el a felhőzésben nagy jövő van, persze nem magas szintű grafikai játékban, hanem pont munkában, már a legújabb microsoft office is felhőben dolgozik...

    Pedig pont dolgozni nem jó... Én ugyan nem rakok ügyféladatokat, meg céges adatbázist egyetlen felhős vacakba se. Adatbiztonsági szempontból teljes csőd. A totális szolgáltatófüggésről nem is beszélve. Bízz csak a többi cégben, meg az állami szervekben. Én nem teszem. Nekem ne egy cég döntse el, mikor és milyen módon akarom használni az adataimat.

    Az meg hogy van office365, - ami k*rva drága is ráadásul - nem jelenti hogy nincs offline megoldás, ami nem mellesleg klasszisokkal jobb is.

    A felhőzés jelenleg egy nagyra nőtt lufi, amit a google fújt fel. Meg kell várni még kipukkad. Túl sok a kérdés, túl sok a baj vele. A privat felhőzés lehet csak életképes, ami egy valamivel fejlettebb server - client kapcsolatot jelent cégen belül.

    A vegyes megoldás a legdrágább

    Ez nem igaz. Szerver eddig is volt, ha valamivel több feladatot kap, az nem költségnövelő.

    ha kidől a szerver és nincs redundáns tartalék, nem fognak tudni külön kliens gépeken se dolgozni.

    Nálad nem, nálunk igen. Ezt magyarázom. :P

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz robyeger #201 üzenetére

    kb. annyira könnyen törhető fel a felhőben lévő infó, mint a te bankkártyád és mered használni a bankkártyádat?

    Azért ez ha így lenne már sok mindenkinek leürítették volna a számláját, ha 3 nem találja el a PINT akkor kalap, márpedig az nem szerepel sehol még a kártyán sem, egyedül a bank férhet hozzá rendszergazdai engedéllyel azt senki nem tudja megcsinálni.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz robyeger #218 üzenetére

    "kvantum korrelációs kódolás kifejlesztéséig" Azért, mert még nem tudjuk, hogy működik nem jelenti, hogy később jó is lesz valamire. Most még misztikus meg sok flancos nevet lehet ráaggatni.

  • attila9988

    őstag

    válasz robyeger #227 üzenetére

    Te is túlzásokba esel. Azon kívül meg minden felhős cég hozzáférhet az adataidhoz, efelől ne legyenek kétségeid. Ha meg usa beli -re bízod az adataidat, akkor meg az ottani kormány is hozzáférhet ha akar pl egy jó kis gazdasági elemzést az országodról. Adj csak oda mindent nekik egy olyan világban, ahol az információ hatalom, és ahol ennél értékesebbet el sem lehet képzelni.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz robyeger #227 üzenetére

    Szerinted egy BMW vezetőjét menyire idegesíti hogy őriztetni kell a szervereket? Szerintem semminyire mert van rá embere, de ezen kar vitázni a jövő megmondja kinek volt jobb a megérzése.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz robyeger #236 üzenetére

    Ara nehéz rávenni bárkit hogy egy cég szerverét lopja el mert túl kicsi a tét a kockázathoz képest, de egy olyan szervert amin 150-200 cég adata található simán ellophatnak, jó ez úgy hogy mindenki a sajátját őrzi, a magánszemélyekét nem érdemes ellopni, játékokra cloud meg 10 év múlva sem lesz alkalmas a ping miatt.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • attila9988

    őstag

    válasz robyeger #264 üzenetére

    szóval a felhő egy cseppet sem könnyíti meg a hackerek dolgát, inkább csak nehezítheti.

    Ez marhaság. Felhőben már csak a felhasználónév kell, és a jelszó. SEMMI MÁS. Jócskán leegyszerűsíti ez a munkafolyamatot is, mivel meg sem kell találnod a neked kellő adatokat, elég lefigyelni az egyik alkalmazottat.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák