Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SylverR

    senior tag

    válasz cskamacska #96 üzenetére

    Mondjuk azért poén, hogy még mindig itt tartunk.

    Annak idején megörököltem egy Duron alapú AMD procit, majd a tesztek és egyebek alapján eldöntve beruháztam egy 1700+-os Athlon XP-be. Ami elvileg hozta a P3-asokat teljesitményre.
    Aztán láttam a bátyám Celeronját úgy futni játékban, mint az én gépem soha... Mai napig nem tudom mi okozhatta. Lehet, hogy a 8500LE volt a bűnös. De nem tudni. Aztán egy Sempron 3000+ -t néztem ki. Úgyszintén tesztek alapján. Ott is csalódás ért. Ugyan megvétel után elég gyorsnak tűnt. 9600XT-re való upgrade után a 3d teljesitményem is ugrott.. Dehát... Idővel szép lassan belassult. Az ugyan igaz, hogy egy P4-gyel szemben nálam futottak már a 720p videók, mig azokon nem futott rendesen. De játékokban, stbben, nagyon alul maradt.
    De mivel mai napig igaz az, hogy az AMD kinál olcsóbban okosabb megoldást.. -> lásd APU-k, jóval olcsóbban megkapom ugyanazt, mintha vennék CPU-t, meg külön dVGA-t. Ezért a Trinity mellett döntöttem. De nem is a legnagyobb mellett. A8-5600K. Bár a tesztek azt hozták, hogy sz.r lassú. Ha játékra kell vegyek külön procit, vga-val... Még a ph-s teszt is ezt hozza! És jé. Pozitiv csalódás, először az AMD részéről a számomra. Gyors! Lehet vele simán játszani... Még nem találkoztam olyan programmal, amiben maga a proci lett volna gyenge. Az persze lehet, hogy egy csúcs VGA-nál gondod lesz... De akkor meg vegyél i7-et, ha annyi pénzed van... :N

    Nem!

  • SylverR

    senior tag

    válasz cskamacska #99 üzenetére

    Várni kell egy kicsit. Intel is felfogta már, hogy nem járható út a cpu erejének növelése. Mint látod, alig tudnak növelni rajta. Röhögtem mikor kijött a legutóbbi Intel sorozat, és tele volt a fórum istenitéssel... Közben 5%-kal lett erősebb az elődnél. XD Amilyen tempóban erősödik az Intel, az AMD idővel képes lesz befogni. Valószinűleg nem lesz 4 modulos AMD már, csak 2. Viszont amint csökkentik tovább a gyártástechnológiát, úgy több cucc fog beférni, és szerintem nem csak a GPU-t fogják buffolni. Szerintem.

    Mondjuk nálam az a helyzet, hogy sokkal mélyebbről léptem ide fel, igy nekem ez brutális előrelépés volt. :D

    @lezso6:
    Tudom. Ennek ellenére bátyám gépén egy q2 motoros játék tökéletesen futott. Láthatóan 60 fps fölött. Mig nálam csak a nagyon régi játékok voltak erre képesek. Pedig neki akkor még egy GF2MX440 volt. Attól a 8500LE elvileg erősebb.

    [ Szerkesztve ]

    Nem!

Új hozzászólás Aktív témák