Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz King Unique #100 üzenetére

    Miért lenne felesleges letiltani? Én 7-et használok, de minden felesleget tiltok. Eleve, a sztenderd install után alapból fut vagy 40 process, amiből pucolást követően kb. 15-20 marad és atom stabil a rendszer. A defrag tiltását a Task Schedulerben is tiltom, mert ha nem, akkor rendszeresen darálni kezdi a HDD-ket, ami rohadtul lassítja a rendszert. A Task Schedulert egyébként is érdemes átnyálazni, mert tele van baromságokkal. Pucolás nélkül gyakorlatilag állandóan csinál valamit, futtat valamit. Többek között adatokat is gyűjt, telemetriát, egyebeket, melyek azon kívül, hogy feleslegesen terhelik a rendszert, még a privacy kapcsán is erőteljes kérdéseket vetnek fel. Jobb ezektől végleg megszabadulni.

    A tudomány a valóság költészete!

  • Vesa

    veterán

    válasz King Unique #103 üzenetére

    Az MS nyilván nem fogja azt javasolni neked hivatalosan, hogy az általa szándékosan beépített adatgyűjtési megoldásait iktasd ki. A HDD reszelés -schedulerben kb. hetente- pedig amellett, hogy teljesen felesleges, még kifejezetten idegesítő is. Ha nem tiltom le, akkor már hallom is, ahogy egy "üres" pillanatban már kezdi is reszelni a HDD-t, amitől a víz kiver. Semmi értelme, ugyanis. Alapvetően más a megközelítésünk. Én nem gondolom, hogy az én gépemen, az én munkakörnyezetemben az oprendszernek kell eldöntenie dolgokat helyettem. nem ő fogja eldönteni, mikor, mit frissítek, nem ő fogja eldönteni, mikor mit futtat, nem ő dönti el, hogy nekem mire van szükségem (ez vonatkozik arra is, milyen processek fussanak a háttérben), és nem ő donti el azt sem, milyen adatokat gyűjthet a gépemről (persze ez utóbbit nagyon nehéz 100%-ban saját hatáskörbe rendelni, de közelítőleg nem lehetetlen, legalább is, w7 alatt). Szeretem én eldönteni mindezt! Azt viszont elfogadom, hogy van aki nem így gondolja, és jobban szereti a készen kapott dolgokat a mellékhatások pedig nem zavarják. Engem zavar.

    De a lényeg itt az, hogy simán kipucolható a windows, a default felpakolt összetevők jelentős részére semmi szükség nincsen, sőt, néha egyenesen káros (pl. telemetria gyűjtögetők, melyek gyakorlatilag semmi mást nem csinálnak, mint kémkednek). Nem lesz tőle instabil a rendszer, nem okozunk kárt, persze nyilván kicsit érteni kell hozzá, nem a nagyinak való feladat.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák