Hirdetés

• King Unique

nagyúr

Ahhoz nem feltétlen kell erővel pucolni, letiltani, hogy stabil legyen a rendszer és megfelelően működjön... Például én sem szoktam, mégsem tapasztaltam hátrányát, meg annyival nagyobb rendszerterhelést X év alatt sem. Meg olyan hivatalos cikket sem találtam, amiben maga az MS javasolta volna okvetlenül... A defrag meg talán nem véletlenül fut, meg adott esetben amúgy is töredezett a meghajtó és szükséges lenne rajta futtatni. Ha HDD a rendszermeghajtó és azon van a Windows, akkor meg pláne, adatlemezeknél még kevésbé aggasztó. De amúgy be lehet állítani, hogy melyik meghajtón fusson, vagyis nem kell mindegyiken, ha valaki nem akarja. De attól még nem kell teljesen letiltani, kikapcsolni sem a szolgáltatást. Azért pedig megint nem, mert SSD-ről van szó, azt még a Windows 7 is felismeri és azokon eleve nem futtatja, nem kell hozzá külön besegíteni a manuális letiltással... Windows 8.1, 10 esetében pedig pláne nem, sőt azoknál akár manuálisan is le lehet időnként futtatni az optimalizálást SSD-n a beépített eszközzel.

[ Szerkesztve ]