Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Vesa #102 üzenetére

    Ahhoz nem feltétlen kell erővel pucolni, letiltani, hogy stabil legyen a rendszer és megfelelően működjön... Például én sem szoktam, mégsem tapasztaltam hátrányát, meg annyival nagyobb rendszerterhelést X év alatt sem. Meg olyan hivatalos cikket sem találtam, amiben maga az MS javasolta volna okvetlenül... A defrag meg talán nem véletlenül fut, meg adott esetben amúgy is töredezett a meghajtó és szükséges lenne rajta futtatni. Ha HDD a rendszermeghajtó és azon van a Windows, akkor meg pláne, adatlemezeknél még kevésbé aggasztó. De amúgy be lehet állítani, hogy melyik meghajtón fusson, vagyis nem kell mindegyiken, ha valaki nem akarja. De attól még nem kell teljesen letiltani, kikapcsolni sem a szolgáltatást. Azért pedig megint nem, mert SSD-ről van szó, azt még a Windows 7 is felismeri és azokon eleve nem futtatja, nem kell hozzá külön besegíteni a manuális letiltással... Windows 8.1, 10 esetében pedig pláne nem, sőt azoknál akár manuálisan is le lehet időnként futtatni az optimalizálást SSD-n a beépített eszközzel.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Vesa #104 üzenetére

    Tehát akkor ezek szerint a beépített szolgáltatások és rendszerfolyamatok >szerinted< csak adatgyűjtésre valók és többek között a meghajtók töredezettségmentesítésének és optimalizálásának is semmi haszna, csak dísznek vannak a rendszerben... Hát nem éppen, meg talán nem véletlenül vannak ezek benne a rendszer optimalizálása és megfelelő működésének biztosítása szempontjából. Persze ilyenkor jönnek a magadfajta fotelszakik, akik majd megmondják a tutit, meg egyszemélyben jobban tudnak mindent a Windowst fejlesztő megannyi mérnök, programozó stb. csapatoknál, meg hogy mit és hogyan kell beállítani, felülbírálni... Csak tudod ezzel épp az a gond, hogy az ilyen javaslatok max. jó esetben is csak opcionálisak, attól hogy te ezt javaslatod, meg a saját kis gépeden, rendszereden így használod a Windowst, még nem jelenti azt, hogy kötelező jelleggel le kell tiltani, át áll kell állítani mindent, mindenkinek... Meg ha letiltás nélkül sem lesz instabil a rendszer, nem okoz kárt, akkor ugye mégis minek tiltsuk le erővel... Talán nem véletlenül nem találni olyan hivatalos MS leírásokat sem, amelyekben ezeket az erőltetett letiltásokat javasolják minden usernek a Windows telepítése után. Tehát nem mindegy és azért van különbség a kettő között!

    Az meg a másik, hogy az adatgyűjtés, telemetria nem feltétlen keverendő azzal az értelemben vett kémkedéssel és egyéb dolgokkal, amiből a usernek tényleges kára származna... Meg érdekes módon az utóbbira konkrét bizonyítékot, hivatalos cáfoló közleményeket eddig nem nagyon tudott felmutatni senki... Meg ha már itt tartunk, akkor telemetria, adatgyűjtés speciel a Windows 7-ben van, meg akár a feltelepített külső programok is gyűjtenek ilyen-olyan adatokat, az egyes online szolgáltatásokról már nem is beszélve...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák