Hirdetés

2019. július 22., hétfő

(#1) Televan

Televan
(PH! kedvence)

Én a Sapphire RX 5700 -as custom kártyájára várok. Jó lenne Augusztusba megvenni,de ha Szeptember az sem baj. ;)

[ Szerkesztve ]

???

(#2) Raysen623 válasza Televan (#1) üzenetére

Raysen623
(PH! addikt)

Vajon lesz Rx 5800 és 5900 is? ;]

(#3) Televan válasza Raysen623 (#2) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Én jelenleg úgy tekintek a RX5700/5700XT -re mint ha a RX670 és RX680 lenne,sajnos picit magasabb áron.Mert nem itt kellene lenniük,hanem a 90.000-120.000 Ft -os kategóriában. Jövőre biztos lesz a Navi20 -ból RX5800 vagy RX5900 -as is.Eléggé felemás így a termékpaletta.se kisebb nincs,se nagyobb.Szerintem a RX5600 -at szeptember - október táján bejelentik.

???

(#4) Duck663

Duck663
(senior tag)

"Augusztusban érkeznek a nem referencia Navi kártyák"

Én el tudnám viselni, ha normális hűtőt terveznének, és nem lenne egyedi kártya. Ez a mókuskerekes venti piszkálja csak a csőröm nagyon.

Abu, igaz az, hogy az évfordulós kártya Európába nem lesz elérhető?

NAVIgre, ez már valami! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#5) meteoreső válasza Duck663 (#4) üzenetére

meteoreső
(tag)

Ezt a cikket nem Abu írta :)
Alibaba meg van.

[ Szerkesztve ]

Én vagyok az első Intel GPU fan... amíg meg nem jelenik és ki nem ábrándulok belőle az ára miatt :)

(#6) Csapoati

Csapoati
(PH! félisten)

Ahogy elnéáztem itt az utóbbi napok AMD-s híreinél a hozzászólásokat, egyáltalán nem mindenki legnagyobb örömére jönnek az egyedi Navik. ;]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#7) meteoreső válasza Csapoati (#6) üzenetére

meteoreső
(tag)

A Nitróval meg Devillel sose volt baj az 50 évfordulós kártya árával már igen.

Én vagyok az első Intel GPU fan... amíg meg nem jelenik és ki nem ábrándulok belőle az ára miatt :)

(#8) Laraxior

Laraxior
(Jómunkásember)

Nekem az 5700 ezt jelenti... :U ;]

Honda CBR 600 RR - OPEL INSIGNIA - "...3.6, nem jó, de nem is tragikus..."

(#9) green dude

green dude
(lelkes újonc)

Jöjjenek csak, mert már hónapok óta áhítozom egy megfelelő 1440p-s kártya. Addig nem veszek RTX 2070-et, amíg nem látom, hogy mit tud az RX 5700 XT igazából. AMD-s diáknak nem hiszek. Addigra lehet jönnek a Super-ek is. Úgy hallottam Sapphire Toxic is várható.

(#10) ribizly válasza Laraxior (#8) üzenetére

ribizly
(PH! kedvence)

[ Szerkesztve ]

|•| A WORD elszáll, az írás megmarad. |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#11) Puma K válasza green dude (#9) üzenetére

Puma K
(PH! kedvence)

1440p és RTX 2070 / Radeon 5700 XT?

60 FPS-hez kell?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12) Abu85 válasza Duck663 (#4) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Azt az AMD-től lehet csak megrendelni.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#13) Tidus válasza ribizly (#10) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Igaz, de azoknak a kártyáknak az idején, még Radeon sem létezett.

Nálam a WORD automatikusan menti magát, az írás viszont bármikor elveszhet, és megsemmisülhet. A Word felhőben megmarad, ráadásul bárhol a világban elérhető.

(#14) green dude válasza Puma K (#11) üzenetére

green dude
(lelkes újonc)

Igen. :) Nem játszom kompetitívet, csak single, néha egy kis co-op. Amúgy attól félek nem sokáig lesz ezeknek elég az ereje amire szánnám majd a közeljövőben megjelenő játékokban.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tyrel válasza Tidus (#13) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Fail :P

Ráadásul ez csak a név története, videokártyákat korábban is csináltak már, csak még Rage néven... de akkoriban még az nVidia sem a GeForce nevet használta, hanem TNT volt meg ilyesmik...

[ Szerkesztve ]

(#16) myckie2

myckie2
(őstag)

RX 580, RX Vega 56, RX 5700 XT... és próbáljon meg a vásárló eltájékozódni a nevek között. A marketingest is kirúgnám a picsába, aki ilyen ötlettel előjön. RX 5700 XT... :W

"For every man there is a cause which he would gladly die for."

(#17) Duck663 válasza meteoreső (#5) üzenetére

Duck663
(senior tag)

Tudom, de gondoltam csak erre téved! :DDD

Persze Ali van és a 40 rabló is. Neeem köszi, azt inkább kihagyom.

(#12) Abu85: Köszi, oké. De vajon tőlünk is rendelhető lesz?

(#8) Laraxior: Hát lehet neked ezt jelenti, de szerintem az nv még a létezését is tagadja azoknak a kártyáknak.

(#18) antikomcsi: Igen-igen, milyen jó kis kari volt mindkettő, volt szerencsém mindkettőhöz.

[ Szerkesztve ]

NAVIgre, ez már valami! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#18) antikomcsi válasza Tidus (#13) üzenetére

antikomcsi
(PH! nagyúr)

Nem létezett?

Még előrébb is tartott. Akkor voltak a piacon többek között a rendkívül népszerű 9600XT, 9800XT kártyák, most meg jön az 5700XT. Amiből látható, hogy 4 generációnyit visszafejlődtek a radeonok. ;)

(#19) Sinesol

Sinesol
(PH! addikt)

Nem értem mire ez a szerencsétlenkedés, miert nem volt jo a logikus RX600 elnevezés, esetleg Vega mintara Navi xy...

[ Szerkesztve ]

(#20) Televan válasza myckie2 (#16) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Radeon eXtra 5700 eXtra Turbo! ;]

???

(#21) Abu85 válasza Duck663 (#17) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Nem tudom, az AMD dönti el, hogy hova szállít. Az biztos, hogy kereskedelmi szintre nem kerül, mert a gyártópartnerek nem szeretnék, ha a saját gyári tuningos megoldásaikkal vetekedne egy hasonlóan magas órajelű gyári Radeon RX 5700 XT. Ezt az AMD az abszolút fanoknak szánja.

(#19) Sinesol: Mert 50 éves az AMD, és mondták, hogy ezt be akarták építeni a számozásba. Így lett 5000.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#22) awexco

awexco
(senior tag)

Én eljutottam oda , hogy vegát kihagytam ez megy a gépbe . Zen téren még lehet kivárok ddr5 ig .

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#23) Duck663 válasza Abu85 (#21) üzenetére

Duck663
(senior tag)

Köszi. Én mint potenciális vásárló, tojok a gyártópartnerekre, hogy azok mit is szeretnének, az én igényeimet kell kiszolgálni, nem az ilyen GPP-zős ... gyártópartnerekét. (Az AMD helyében a büdös életben többet nem engedném, hogy Radeon VGA-t készítsenek. De ez az én véleményem.) :) Amilyen munkát végeznek, plusz áraznak, inkább vennék referencia megoldást és ha már van ez az évfordulós dolog akkor olyat, valószínűleg válogatott darabok lehetnek, ha már van rajtuk egy kis OC, és annyival nem is drágább. A pénz meg legalább oda kerül ahol fejlesztették.

Majd bepróbálkozom, hátha sikerül rendelnem egyet. :)

(#24) BMW001 válasza Raysen623 (#2) üzenetére

BMW001
(PH! félisten)

En varok egy 5950 Ultra -t. Akkor a mostani melle johet meg egy. :))

Felület fűtés - Padló, fal, mennyezet fűtés és hűtés kiépítése! Víz,- és szennyvízrendszerek kiépítése, teljes kivitelezéssel!

(#25) Carlos Padre válasza Abu85 (#21) üzenetére

Carlos Padre
(PH! addikt)

Akkó ménem lett eccerűen 50?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#26) Abu85 válasza Carlos Padre (#25) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Az 5000-ből az 50-es az 50 évre utaló szám. A 00 kell a különböző típusjelzéshez.

(#23) Duck663: Egy túrót válogatottak. Az 1980 MHz-es Boostra mindegyik képes. Némelyik gyártónál már 2,1 GHz-en megy a tesztelés. Arra talán már válogatni kell. De majd a végleges döntéseket később hozzák meg, hiszen az igazán OC-s modellek úgyis szeptember környékén jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#27) travix

travix
(tag)

tőlem jöhet jövőre is nem kell, túlárazott és 4k-t úgyse bírná el, 144hzes monitorom meg nincs, egyék meg elég az rx580

[ Szerkesztve ]

(#28) Carlos Padre válasza Abu85 (#26) üzenetére

Carlos Padre
(PH! addikt)

Ez esetben RX5070(XT) kellene hogy legyen nem? Ez igy szimplán el van baszva, semmi értelme, igaz a processzorok elnevezéséhez igazodik, de az eredeti 50es évfordulóhoz nem igazán.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#29) andy19770128 válasza Laraxior (#8) üzenetére

andy19770128
(fanatikus tag)

áááááá de rég volt
GeForce FX 5800 Ultra
https://www.youtube.com/watch?v=H-BUvTomA7M

(#30) andy19770128

andy19770128
(fanatikus tag)

Annyiféle variáció látott napvilágot. Most akkor lesz olyan kártya ami birja a 4k 60-75 herz et stabilan vagy sem. Kissebb felbontás nem érdekel. játszani meg stratégiákkal játszom csak. évente egy kis doom 2016 ból. :) Radeon VII esetleg. ? vagy érdemes várni valamelyik navira?
Szerintetek?

ps: Nvidiát nem akarok mégegyet van egy 1070 sli csak játékra és az bőven elég. Amd -s is kellene munka + játék célzattal

[ Szerkesztve ]

(#31) csicso82 válasza myckie2 (#16) üzenetére

csicso82
(PH! nagyúr)

+1

1. melyik Nvidia kártya teljesítményével van kb. pariban
2. ehhez képest mennyivel tér el a fogyasztása és az ára
3. az Nvidia-nál lesz e áresés, ha igen mennyi

(#32) Kansas válasza andy19770128 (#29) üzenetére

Kansas
(senior tag)

A valaha volt legpocsékabb GeForce széria... levélnehezék-jelölt minden tagja. Még a GF4MX is jobban bejött, pedig az se volt egy diadalmenet...

Szerencsére a következőben kiköszörülték a csorbát - hosszú ideig használtam nagy megelégedéssel egy 6800GS-t.

Persze akkor még lényegesen kiegyenlítettebb volt a harc az ATI és az NV között, egyik se vett meg játékfejlesztőket vagy lehetetlenített el feature-öket, persze akkor még mindkettejüknek csak úgy 25%-os piaci részesedése volt...

I used to be a decent sysadmin, then I took an arrow in the knee... (BOFH)

(#33) Komplikato válasza andy19770128 (#29) üzenetére

Komplikato
(PH! kedvence)

Volt is pár mém vele, főleg HAJSZÁRÍTÓ ügyileg. Pedig nem az volt a fő baja, hanem a teljesítmény hiánya, amit kamu fizetett tesztekkel próbáltak eltüntetni. Ahoy Tom's Hardware! ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#34) Sinesol válasza csicso82 (#31) üzenetére

Sinesol
(PH! addikt)

Lesz áresése elvileg Nvidianal, mivel a javuló gyártástechnológiával jön 2000 széria refresh, plusz árat is vágnak, gondolom a javuló kihozatal miatt belefér, a jelenlegi széria meg ennek köszönhetően tuti alájuk kerül árban.
Elvileg 10-15% extra shader, magasabb órajel, gyorsabb memória lesz, ami szép előrelépés lesz teljesitményben is.

Persze errefelé az ilyesmik nem kapnak cikket, max ha már megjelent és elkerülhetetlen lehozni.

[ Szerkesztve ]

(#35) Hopkins95 válasza andy19770128 (#29) üzenetére

Hopkins95
(őstag)

Komolyan megcsinálták ezt a reklámot Nvidiáék? Hát ez kész :DDD

Amúgy nem tudom mi bajotok az FX-es kártyákkal, legelső gépemben FX 5600 volt és a korabeli játékokat szuperul futtatta. Tulajdonképp a Cod 4 volt az első, ami betette neki a kaput a separate alpha blend miatt...

[ Szerkesztve ]

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x \\ AMD Ryzen 1600 - MSI Vega 56 \\Playstation 4 Slim \\ Origin/Uplay/Steam: Hopkins955

(#36) keembo válasza Hopkins95 (#35) üzenetére

keembo
(kvázi-tag)

Az FX-5600 egy rakás sz*r volt, ami díszből támogatta a dx9-t, talán egy Ti 4600 is odaverte, bár erről nincs adatom (úgy biztosan, hogy az még nem volt dx9-ready így tuti dx8-ban renderelt). A baj a következő volt: egy adott játék látja, hogy támogatja a dx9-et ezért abban futtatja...a dx8-hoz képest nyolcad/tizedakkora fps számmal és nem sok játéknál lehetett opcióként átrakni dx8-ra a rendert. Mintha ebben az időben rákényszerítettek volna az elérhető legnagyobb élsimításra. Szóval ez a díszből dx9 support az, amitől okádtam anno.

(#37) hokuszpk válasza Sinesol (#34) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

"Persze errefelé az ilyesmik nem kapnak cikket, max ha már megjelent és elkerülhetetlen lehozni."

mert egyelore ez egy pletyka, es ha atmesz az NV talalgatosba, akkor ott epp azon megy a diskurzus, hogy nem lesz areses.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#38) Trailblazer

Trailblazer
(PH! addikt)

És mikor érkeznek nem high-end gpu-ra épülő vga-k? Mert mintha mostanában csak ez volna fontos. Az 580/590 óta nem álltak elő valódi középkategóriával.

[ Szerkesztve ]

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni! Valamint hiába írtok egyre többen így, attól még nem válik helyessé!

(#39) keembo válasza Trailblazer (#38) üzenetére

keembo
(kvázi-tag)

Ha a konkurenciához viszonyítunk, akkor végülis középkategóriás kártyákkal jött. </trolling>

(#40) DudeHUN

DudeHUN
(senior tag)

Mondjuk vagy a 7nanó drága vagy az AMD akar jól keresni (vagy mindkettő), mert a lapka kisebb, mint a GTX 1660-on lévő. Aztán a kártya meg sokkal drágább. Nagyon egymáshoz áraznak. Lassan már gyanús lesz.

Gamer for Life

(#41) Prof válasza Televan (#3) üzenetére

Prof
(PH! addikt)

Mikor volt egy felsőkategóriás hardver megjelenéskor jó áron? :U
A türelmetlen vérpistikéket lenyúlják, aztán majd megy szépen le az ára. (feltéve ha adott termék gyártója nincs monopóliumban/kartelben)

"Yesterday is gone, tomorrow is not yet come. We have only today. Let us begin"

(#42) Tyrel válasza Prof (#41) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Volt olyan nem egyszer, mikor még volt árverseny, de mostanában inkább a kartellezés hódít...

(#43) Trailblazer válasza keembo (#39) üzenetére

Trailblazer
(PH! addikt)

Végülis igen, de az árképzés nem ezt tükrözi.

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az ige előtt álló igekötőket egybe KELL vele írni! Valamint hiába írtok egyre többen így, attól még nem válik helyessé!

(#44) electrodoki válasza Tidus (#13) üzenetére

electrodoki
(fanatikus tag)

Te miről beszélsz? :D

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#45) hahakocka

hahakocka
(tag)

Ezek az egyedi hűtésű Asus, MSI stb stb kártyák meg még drágábbak lesznek mint a meghirdetett (nettó) ár.

Kérdem én miért nem tudtak volna kiadni egy 5600 at is Vega 56 erővel olcsóbban???? Azt megvettem volna az 5700 necces. Túl drága. Talán ha NV kijön a SUPER kártyáivaL akkor az AMD is csökkent?

[ Szerkesztve ]

(#46) DudeHUN válasza hahakocka (#45) üzenetére

DudeHUN
(senior tag)

A jelenlegi pletykák alapján a Super kártyák a mostaniaknál drágábbak lesznek. Nem lesz árcsökkentés úgy fest :/

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#47) keembo válasza Trailblazer (#43) üzenetére

keembo
(kvázi-tag)

Valóban. Visszasírom az időket, amikor 30-35k körül megállt a középkategória.

(#48) aginor válasza Televan (#1) üzenetére

aginor
(PH! addikt)

Inkább csinálnának valami jó 5500 és/vagy 5600-ot a 1660 és 2060 ellen.. :C

keembo: Ne is mond. Az Abit 9600PRO 256Mb-ot 24k-ért vettem anno, a 4850-et 32-őért és még sorolhatnám. Most meg a 1660-at 83-ért...

[ Szerkesztve ]

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#49) Kansas válasza keembo (#47) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Az még akkor volt, amikor 100 Ft volt egy kiló kenyér... most 3-400.

I used to be a decent sysadmin, then I took an arrow in the knee... (BOFH)

(#50) Tyrel válasza Kansas (#49) üzenetére

Tyrel
(őstag)

Kuss, nincs infláció, mondták a tévébe!!!!! :))

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.