Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    "Augusztusban érkeznek a nem referencia Navi kártyák"

    Én el tudnám viselni, ha normális hűtőt terveznének, és nem lenne egyedi kártya. Ez a mókuskerekes venti piszkálja csak a csőröm nagyon.

    Abu, igaz az, hogy az évfordulós kártya Európába nem lesz elérhető?

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz #82819712 #5 üzenetére

    Tudom, de gondoltam csak erre téved! :DDD

    Persze Ali van és a 40 rabló is. Neeem köszi, azt inkább kihagyom.

    (#12) Abu85: Köszi, oké. De vajon tőlünk is rendelhető lesz?

    (#8) Laraxior: Hát lehet neked ezt jelenti, de szerintem az nv még a létezését is tagadja azoknak a kártyáknak.

    (#18) antikomcsi: Igen-igen, milyen jó kis kari volt mindkettő, volt szerencsém mindkettőhöz.

    [ Szerkesztve ]

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Abu85 #21 üzenetére

    Köszi. Én mint potenciális vásárló, tojok a gyártópartnerekre, hogy azok mit is szeretnének, az én igényeimet kell kiszolgálni, nem az ilyen GPP-zős ... gyártópartnerekét. (Az AMD helyében a büdös életben többet nem engedném, hogy Radeon VGA-t készítsenek. De ez az én véleményem.) :) Amilyen munkát végeznek, plusz áraznak, inkább vennék referencia megoldást és ha már van ez az évfordulós dolog akkor olyat, valószínűleg válogatott darabok lehetnek, ha már van rajtuk egy kis OC, és annyival nem is drágább. A pénz meg legalább oda kerül ahol fejlesztették.

    Majd bepróbálkozom, hátha sikerül rendelnem egyet. :)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Abu85 #26 üzenetére

    Na ba meg, azt hittem, de komolyan, hogy egy ilyen évfordulós kártyára válogatnak.

    2.1GHz? Hmmm, de vajon mennyit ugrik vele a fogyasztás? Az árról nem is beszélve lesz vagy 699-749$?

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Abu85 #53 üzenetére

    Köszi, lehet hogy akkor elengedem ezt az évfordulós dolgot.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Kansas #87 üzenetére

    Kizártnak tartom, ahhoz ez (az eddigi ismeretek alapján) nem elég jó. Ha mégis ez az RDNA, akkor azt gondolom rettenetesen rossz munkát végeztek.

    Szerintem egyébként a CU-k maradtak a régiek, csak a szervezésük lett más, a GPU vezérlése, felépítése skálázhatósága változott meg. Azért gondolom ezt, mert nincs RT. Nem engedhetnének meg maguknak ekkora (időbeli) lemaradást, ha van komplett RDNA, szerintem az új "CU"-k fejlesztése, ha egyáltalán ez lesz a nevük, még zajlik és a RT miatt, talán a megvalósítás "különlegessége?" vagy az előzetes kutatás "csúszása" miatt megcsúszott az is, vagy talán a konzolos fejlesztések miatt. Érezték, hogy lépéskényszerben vannak, egy RX 590 nem elég, a Vega 64 7nm-re vitele sem lenne elég, a HBM miatt pedig drága is. Muszáj volt és a muszáj egy hibridet szült. Ez a hibrid pedig ha az, rendben is lesz. Ha nem az akkor lesz gebasz.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Abu85 #91 üzenetére

    Az eddig látottak alapján elképzelhetetlennek tartom ezt. Lehet az RDNA majd igen, de ez még nem lehet az, ahhoz nem elég jó a teljesítmény. (Amit eddig mutattak.)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Kansas #96 üzenetére

    De láttunk épp az általad említett marketing anyagokat. Az ad támpontokat, hogy hol is lehet a teljesítmény.

    Nincs elvárás. El kellene olvasni azt is, hogy amire reagáltam. Abu reakciójával együtt nehezen tudom elképzelni azt, hogy ez ne egy hibrid rendszer legyen, ahhoz a marketing anyag által előrevetített teljesítmény egyszerűen nem elég jó, sőt kifejezetten rossz. Tehát vagy az nem állja meg a helyét amit Abu írt, vagy az nem állja meg a helyét hogy ez egy nem egy hibrid rendszer. Nem elvárás egyik sem, sőt még csak nem is álom, csak így jön ki a matek, ha egy kicsit osztunk/szorzunk és a marketing anyagban megjelenő teljesítményviszonyt valósnak veszünk.

    Igen, pont a teszteket várom, mert azt érzem, hogy valahol valami disznóság van és pont ez lehet az, hogy ez egy hibrid megoldás. Csak még nem vállalják fel, mert sokan negatívan viszonyulnak a GCN-hez.

    Nem temetem, sőt vásárlási szándékom van. Az sem nagyon érdekel(ne), hogyha ez egy GCN, ha az elmúlt időben az architektúra gyengeségeit módszeresen kigyomlálták.

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Duck663

    őstag

    válasz Abu85 #108 üzenetére

    Oké elfogadom nincs hibrid. De várjuk ki a végét mit fognak fél év múlva mondani. :)

    (#109) Kansas: Jaj már. Nem elvárás, nem várom el, hogy x%-al gyorsabb legyen, a GCN-től vagy bármitől. Nyers kalkuláció az egész, nem elvárás, az általuk meghatározott adatok alapján végzett kalkuláció. Pl.: nem találom a 25%+ IPC-t, nyoma sincs, sehol. Én nem várom el, nem is én állítom, hanem ők állítják, benne van a diákban, csakhogy a nyers teljesítményt számítva ez nem jön ki, 1% körüli van csak az IPC növekedés, ez pedig CU fronton, nem feltételez olyan hű, de nagy fejlesztést, inkább csak szervezés- és vezérlésbeli változtatást. De ez nem probléma, mert a GPU egészének a teljesítmény számít. Viszont az, hogy itt nem jött ki, az nem jelenti azt, hogy nem lehet az RDNA-ra igaz, de ahhoz ennek hibridnek kellene lennie, Abu tiltakozik, hogy nem az, oké. De akkor hol van? Ha pedig valahol nem jön ki a matek, akkor igen hajlamos vagyok valami sumákolást feltételezni, és arra a következtetésre jutni, hogy nem végeztek jó munkát. :) Amúgy ha elvárás lenne, akkor azt várnám, hogy a 2080Ti fölé csapjanak oda egy VGA-t úgy, hogy fel annyiba kerül, ahogy teszik ezt CPU fronton is, ezzel a tranzisztorszámmal, és fogyasztással. De nem várom el. Örülök ennek is, mert már váltásra éhes vagyok. :)

    "Vagy magad generáltad, vagy hagytad másoknak irreális szintre tolni az elvárásaidat, azért vagy most csalódott." Ezt ugye nem írtad le komolyan? Csalódott? Én? :C Ezt olvasod ki a soraimból? Nem, nem vagyok csalódott, ha csalódott lennék nem készülnék 5700XT-t venni. Vagy nem örülnék az RX 580-at közel duplázó teljesítménynek. Nagyon is örülök ennek, mert így végre 2560*1440-en nem kell sehol sem majd kompromisszumokat kötnöm, minden mehet fel maxra (amikkel játszom, a RT meg nem érdekel). Hidd el nem vagyok csalódott. Azt mondanám inkább, hogy valahol valami zavart érzek az erőben, valami nem áll össze, valahol valami sántít. Az is lehet, hogy valamit nem látok jól, valami felett átsiklottam, az is lehet, hogy tényleg nem hibrid, de az RDNA nem minden területen működik a várt (az AMD által várt, csak hogy nehogy rám legyen fogva) hatékonysággal és így még nem tudja megmutatni milyen erő is rejlik benne, és jön ki egy (engem) megtévesztő eredmény és ezért érzem úgy, hogy nem elég jó vagy rossz. Választhatsz. :)

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Új hozzászólás Aktív témák