Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Aryes #259 üzenetére

    Mondtam, hogy már régi Lumiákon is volt, csak máshogy hívták. Nem ez a kérdés. Hanem:

    - sajnálom, hogy a LED helyett AOD-vel operálnak a gyártók és nekem elég volt csak a LED
    - sajnálom, hogy Jack nélkül árulják a telefont a gyártok, pedig jobban szeretem a Jack-et.
    - sajnálom, hogy tepsi telefonokat gyártanak

    és a Zenfone 8 egy kicsit visszahozza mindhármat. Miközben a világ nagy része Jack nélküli, értesítő led néküli, nagy telefonokat használ és fetrengre röhög (nyilván nem Te), ha valaki kicsi, de erős telefont akar, Jack-el és értesítő led-el.

    Az 5% merülés, ha igaz, akkor ha egy telefont naponta 70% ot merül, azaz pl. 70 egységet használunk fel és úgy rakjuk töltőre 100% --> 30%. Tudom, hogy elvileg csak 60%-ot illene kivenni, a mérnökök szerint 90% --> 30%.
    Akkor 70 egységes napi használat esetén 14 naponta kell emiatt pluszba még egyszer feltölteni a telefont. 60 egységes napi használat esetén pedig 12 naponta. Éves szinten pedig már 1 havi üzemidőről beszélünk 5/60ad, vagy 5/70ed viszonya az 1/12-edhez. Ha a számokban ott vagy, akkor úgyis érted... ... és nem... nem tudom, hogy egy led mennyivel fogyaszt kevesebbet, de majd a zenfone 8 esetén végre lehet ismét tapasztalni.

    Szóval nekem marad felesleges torzszülöttnek. A Zenfone 8 életciklusa alatt Magyarország nagy részén az 5G-it is ki lehet majd kapcsolni benne. Jótékony hatással lesz az akksira. Most még az 5G is egy korai torzszülött. De idővel annak legalább meglesz helye. De még nem most. A jack meg saját hattyúdalát futja a Zenfone 8-al. De legalább szép befejezés és én örülök neki.

    [ Szerkesztve ]

    Meliora sunt bono inimica

Új hozzászólás Aktív témák