Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    Ezzel a géppel az a baj, hogy 800 ezerbe kerül de úgy néz ki, mint egy 300 ezres gép. Ennyi pénzért vehetsz macbook-ot, ami nem csak drága, de drágának is érződik.
    (Pl. nekem az nem fér bele 800 ezerért, hogy két kézzel kell szétfeszíteni a zsanérokat, vagy hogy a gép oldalán csak úgy random oda vannak dobva a portok)

    A képernyős touchpad szoftveres támogatása milyen? Az ötlet maga egy nulla, mindenki látott már érintőképernyőt, a lényegi kérdés, hogy mennyire jól csinálták meg a szoftveres hátterét, erről egy árva szó sem esik sem itt, sem a hivatkozott cikkben.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Tin #27 üzenetére

    De, hordozásra való, és de, az Asus hibája, ha ipari hulladékot árul.
    Könnyű, vékony, nagy akksi idővel rendelkező gépekről beszélünk, mi az, hogy nem hordozásra való? Hordozható gépnek van tervezve és annak is árulják.

    Nehogy már a vevő legyen a hibás azért, mert a félmilliós ultrabook széthullik a használattól.

    (Amúgy a használt piac elég jól beárazza, hogy mi menniyt ér. A cikkben szereplő Asus gép 3 év múlva feleannyit se fog érni, mint egy ugyanilyen drága Mac. A Mac amúgy kőkeményen throttlingol, viszont nem esik szét 3 év alatt. Kinek mi fontos)

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Tin #30 üzenetére

    Álljunk már meg, nehogy már a vevő legyen a hibás azért, mert a gyártók túlárazott szemetet sóztak rá.

    Ha veszek egy drága cipőt és leválik a talpa 3 hónap alatt, akkor joggal vagyok mérges, mert nem ezért fizettem. És erre a problémára nem az a helyes válasz, hogy az én hibám, mert nem értek eléggé a cipőiparhoz.

    Amúgy mi történt a Thinkpad vonallal? Elkezdték az olcsó gépeken is használni a brandet. Ez nekik meg a brandjüknek rossz, vevőként viszont lényegtelen. A drága thinkpad-ek továbbra is jó gépek, az olcsók meg szarok, de legalább olcsók, nincs átverés és megtévesztés.

    ezt én sem értem. de még a kifejezetten munkára való gépeket és designra tervezik, akár az új macbook pro-t ha nézed. egy vicc. kit zavar, ha kicsit vastagabb és nehezebb, ha cserébe tartós lesz?
    Új macbook pro-t használok munkára. Semmi baj nincs a tartóssággal, általában véve a macbook-oknál a tartósság az egyik fő ütőkártya.
    Nem tökéletes gép, 1-2 hülyeséget elkövettek a tervezésnél, de az a szomorú helyzet, hogy a pc laptopok még mindig nagyon messze vannak ettől. (Tényleg, azt már megcsinálták windows-on, hogy a kétujjas scrollozás ne lagoljon? :D )

    És hogy kicsit értsd az apple-t. Ők azoknak az embereknek tervezik a gépeket, akik bemennek az apple boltba és 880 ezer forintért vesznek laptopot. Tehát nem a céges rendszergazdáknak, se nem az árérzékeny vevőknek, és annak sem, aki specifikációk alapján választ gépet magának.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Tin #32 üzenetére

    Amúgy lehet, más csatornát nézünk, mert most beírtam az ipon keresőbe, hogy zenbook, és vastagon a 4-500 ezres árkategóriát látom. A legolcsóbb modell is 300k fölött van. Személy szerint én ennyi pénzért elvárom, hogy ne hulljon szét a laptop, függetlenül attól hogy melyik célcsoportra pozicionálták a piacon a marketingesek.

    a thinkpad vonal egy rakat szar. vagy átaludtad az elmúlt kb 6 évet?
    Ja, olvastam, hogy megváltoztatták a billentyűzetet és ezért sírt évekig az összes fórum meg youtube harcos, együttérzek.

    az apple-s magyarázatot köszönöm, megmosolyogtam :)
    Pedig azt komolyan gondoltam.
    A business gépek vevői a nagy cégek beszerzési osztályai, ezért nekik tervezik őket, nem a felhasználónak. Ezért vehetsz pl. business gépet 1366x768-as TN panellel, jó sok pénzért. Vagy ezért használhatatlan az összes business gép mikrofonja és hangszórója, pl. a mindennapi munka során konferenciahívásra. Egyszerűen csak nem neked, a felhasználónak tervezik ezeket, hanem annak, aki egy excel tábla alapján jóváhagyja a beszerzést.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Tin #39 üzenetére

    Figy én nem vagyok az asus termékek szakértője, de a zenbook sorozat az határozottan prémium kategóriára van pozicionálva.
    A régi zenbook-ok drága ultrabook-ok voltak, a mostani zenbook-ok drága ultrabook-ok. Te úgy írsz róluk, mint ha valami gagyi százezres budget gépekről beszélnénk, közben meg a legolcsóbb zenbook amit meg lehet venni az 317 ezer forint.. :U
    (De simán lehet, hogy volt egy low budget zenbook sorozat, amiről lemaradtam.)

    az apple-s magyarázatoddal nem tudok mit kezdeni, mert egy véleményt. amit itt megint írsz, az összes többi gépet fikázva, az meg szimplán csak nem igaz.
    Konkrétan azt állítom, hogy a zsírúj 15.6"-os P szériás thinkpad lényegében alkalmatlan konferenciahívásra, mert alig hallasz valamit. A T szériás 14-es szintén. Latitude-ból 12.5-ös, 14-es és 17-es verziókat próbáltam, ugyanez a probléma. Hp gépeket szerencsére nem használok.
    De amúgy nagyon jó gépek sok szempontból, pl. remek magnéziumházuk van, napsütésben nézegetheted, mert fényerőmentes business class TN panelen nem fogsz látni semmit.

    Amikor életem első új laptopját vettem, akkor a fórumos okosságok után mentem, és lett egy business hp laptopom. Akkor tanultam meg, hogy hiába jó valami papíron, ha borzalmas használni.

  • cucka

    addikt

    válasz hemaka #40 üzenetére

    Az apple gépeknek is vannak hülyeségeik, persze. Nekem hardveres gond még nem volt velük, nem hullottak ki belőle csavarok sem, de az új butterfly mechanikás billentyűzetük az valóban elég pocsék - könnyen elromlik és használni se jó igazán. A másik, amiért zúgolódás van, az a throttling, az új hatmagosok pár másodpercet bírnak a reklámozott órajelen mielőtt túlmelegednének.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák