Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz QwErTy42 #19 üzenetére

    Mondjuk ez nem teljesen igaz, mert nekem asus G56-om és ha throttlingol is nem igazán lehet észrevenni játékok alatt, míg azért más laptopoknál észrevettem kb fél óra után egy fps zuhanást. Pedig a G56 is i7-4700HQ és GTX760m. Mondjuk abban tisztességes két körös 2 ventis hűtés van. Mondjuk melegszik, de nem kellemetlen ráadásul fent a számoknál így igazából nem zavaró, mert még játék közben sem nagyon van ott az ember keze.

    Az a baj ezekkel az izom ultrabookokkal, hogy érdemi munkára kicsi a kijelző. Mert mondjuk CAD-re nem lenne rossz ez, mert hiába nem bír vele a hűtés ott nem folyamatosan van erőltetve a proci hanem csak amikor transzformáció van (most a szimulációktól meg végeselem modellezésektől tekintsünk el amikor sokáig kell számolni) de néha még 2*24" is kevés ha a terveket is kell nézni nem hogy ez. Egy managernek meg minek ekkora erő? Persze trendi, értem én de akkor már tényleg Mac mert az meg még "trendibb"...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz rudi #26 üzenetére

    Igen biztos nagyon hasznos :D Láttam videót ahol macbook air-el vágnak kenyeret. Ez a feature kevés laptopban van meg és nagyon hasznos. Már csak egy sörnyitó kell rá és hetekig életben maradsz.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz QwErTy42 #31 üzenetére

    Azért az Asus ROG nem éppen csicsás. Alienware-t én se vennék ha meg kell jelenni vele üzleti környezetben, de szerintem pl a g56 elég visszafogott megjelenésű a gamersége ellenére. A szálcsiszolt alu fedlap miatt még egész pofásan is néz ki.

    Amúgy minél inkább a professzinális felhasználás felé megyünk annál kevésbé van felára az apple gépeknek szerintem. Pl egy iphone-nál nagyon gyenge az ár/érték arány, míg egy rMBP-nél nem érzem ezt, mert nincs harmadárú és azonos tudású+minőségű alternatíva. Persze aki megveszi az rMBP-t és utána felrakat rá egy Windows XP-t a szomszéddal az más tészta, de aki tényleg munkára veszi és használja az nem jár rosszul a felső kategóriás Mac-ekkel.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    Felejtsük már el ezt a 600k nyugaton nem pénz dolgot..... Ott se mindenki manager meg középvezető. Az átlagember ott se fog megvenni egy 2000 eurós gépet, mert az átlagnak több mint 1 havi fizetése.

    Igen, tudom miről beszélek, lévén a legjobb barátom 5 éve ott él és én is fél évig ott dolgoztam gyakornokként. A legtöbb német túlóra nélkül keres 1600-2000 között. (egyszerű melósok, sofőrök, raktárosok, pénztárosok, irodisták stb tehát az átlagember) Akinek már van valami képzettsége, szakmája az kb 2500-ig a mérnök/marketinges/manager tehát a "fehérgallérosok" keresnek 3000-et és felette. A legtöbb statisztika rendkívül torz, ahogy itthon is állítólag bruttó 250k a fizetés aztán a két kezemen meg tudom számolni azt aki tényleg ennyit keres hivatalosan. Amikor megvettem a G56-mat 1000 euró körül több német munkatársam is megjegyezte, hogy ennyit nem adna gépre. Felső kategóriás telefont is úgy szerez a legtöbb német, hogy 1. jár az előfizu mellé 0-50 euróért 2. A hűség alatt havi 10-15 eurójával kifizet belőle valamennyit. Amikor mondtam, hogy én 250-ért akarok venni egyet függetlenül megint hülyének néztek.

    A Mac meg csak amerikában olcsó, vagy legalábbis nem drágább mint a vetélytársai. Európában nagyon vastagon fog a viszonteladók ceruzája és ez nem a vám meg áfa miatt van (bár az is közrejátszik).

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák