Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz Egon #3 üzenetére

    Most, a Bay Trail kapcsán sokkal erősebben és teljesen reálisan érezni azt a kannibál félelmet, amit anno az első Atomok és a Netbookok keltettek. Ezzel a hardverrel simán meg lehet csinálni egy olyan full passzív, eszközt 8-17 hüvelykes képernyővel, ami a felhasználók 80%-ának igényeit kielégíti az ára meg bőven egy hasonlóan szoftverezett notebook ára alatt maradna. Az NUC platformba ültetve a HTPC és okos TV vonalon is egészen érdekes dolgokat lehetne vele kezdeni. De nyilván az Intel nem ellensége önmagának és erősen beszabályozta, mibe és milyen feltételek mellett engedi beletenni az Atomot.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz Egon #64 üzenetére

    Jaigen, még ez, de szerintem már kicsit túl sok, ekkora képernyőn Windows mellé fölös az 1366x768-nál több pixel. Így ez a Venue Pro 11 már 150k fölé jönne ki idehaza. Ez kellene új Atommal.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • MarQs

    senior tag

    válasz Egon #67 üzenetére

    A Lenovo állítólag már bejelentett egy 10-es és egy 11-es tabot is dokkolóval.
    Érdekes a megvalósítás és az ára se valószínű az Asus T100-asét fogja követni...

    Most nézem, ez kvázi ugyanaz, amiért rudi is ácsingózik, csak hát mégse...

    [ Szerkesztve ]

    "Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

  • rudi

    nagyúr

    válasz Egon #85 üzenetére

    Meglátjuk mi lesz. Az világos, hogy az Intel most a 8"-os, tablet méretnek ment neki nagy erővel, aztán lehet, hogy a második - tavaszi vagy éppen computexes - körben jönnek majd a 10+ colos gépek is. Meg idén ugye kisebb csíkszélességre megy a Haswell architektúrája, ami újabb lépés lehet a passzívan is elég erős, egész nap kitartó, könnyű hardver felé. Én személy szerint a Windows RT-ről sem idegenkedem, ha jövő karácsony előtt jön a kövi Surface széria és a Surface 2 árát úgy leviszik, mint most karácsonykor a Surface-t, akkor biz' isten, veszek egyet. Aztán érdekes - és idén talán bekövetkező - fordulat lehet az MS Office iOS-en és Androidon megjelenése is.

    Nálam nem az abszolút legalacsonyabb ár a lényeg, hanem a jó beviteli eszközök és ergonómia (ebben nem fér bele a T100 billentyűzete és zsanérja sem), mert elsősorban terepen termelni akarok a géppel amikor úgyis éppen elég stressz jön máshonnana, a hardvernek bombabiztosnak kell lennie.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • Ance

    őstag

    válasz Egon #85 üzenetére

    Sajnos az 1-2 coll méretnövekedés nem eredményezi a billentyűzet növekedését automatikusan. Mielőtt megvettem a t100-ast körbenéztem rendesen. Az tűnt fel, hogy a kicsit nagyobb gépek ugyanekkora billentyűzetet kapnak, csak szélesebb körülötte a keret. Én sem értem miért így van. Olyan mintha a billentyűzet alatt lévő nyáklapot (lehet, hogy ez nem volt túl szakszerű) csak pár méretben gyártanák, aztán a gyártó mindig azt építi be, ami éppen belefér a méretbe, de minden mérethez nincs kicsit nagyobb billentyűzet.

    Aki megveszi, annak előtte a billentyűzetet ki kell próbálnia és kész. Vagy tetszik, vagy nem. Szerencsére a PH teszt minden egyéb dolgot objektíven elmond, talán ez az egyetlen szubjektív körülmény, amiben döntenie kell annak, aki megveszi. Én azt gondolom, hogy ez jó dolog egy ilyen áru gépnél és ezt főleg a rajta futó windowsnak is köszönheti a processzor mellett.

    Csak azért írtam ezt le, mert felesleges vitázni ezen. Aki komolyan meg akarja vásárolni, az úgyis kipróbálja, ha nem, akkor úgy kell neki, ha nem jó. Rudinak nem tetszett, a használók közül másoknak igen (azaz elfogadhatónak tartották az árat is figyelembe véve), de ez totál szubjektv dolog. Szerintem ennyi információ elég annak aki komolyan gondolja. Most mondhatnám azt, hogy írjuk be a cikkbe, több felhasználó jelezte, miszerint neki megfelelő, de talán ez is felesleges. Egyelőre eléggé egyedül van a gép az árkategóriában, így aki szeretne venni és nincs több pénze, az a cikktől függetlenül megnézi. Aki a cikk elolvasása után kijelenti, hogy ezen ok miatt nem érdekli, az úgysem akar igazából ilyet venni, csak más okok miatt.

  • ferkoboy

    aktív tag

    válasz Egon #139 üzenetére

    Értem én, de azért az adó...40 GB-ig 3920Ft/db, míg 80GB-ig 4480 Ft/ táblagép.

    És akkor még korántsem biztos, hogy ez a 2in1 gépeket is érinti - táblagépnek, vagy netbooknak tekinthető inkább (amiről lecsatolható a billentyűzet)? - Nézőpont kérdése.

    Szerintem ez tipikusan annak a mintapéldája, hogy ha elviszik drágábban is, akkor adjuk nagyobb haszonnal.
    (És nem úgy gondolkodnak, hogy ha ez ilyen jól fogy, van rá kereslet, akkor minél több eladott darabbal növeljék a bevételüket.) - Szvsz. Cáfoljon meg bárki, ha szerinte nem erről van szó.

    Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

Új hozzászólás Aktív témák