Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    1. Különös, hogy csak ennyire tudtátok bekalibrálni. (Talán a 6-tengelyes beállítások miatt? Akkor meg miért kellett babrálni őket?) Bár DVI kábellel is jobb eredményeknek kellett volna születnie, de nem ártott volna DisplayPorttal is kipróbálni, az ugyanis - ha a monitor is úgy akarja (így hát most ezt sem tudtuk meg - mint ahogy azt sem, hogy hány biten dolgozik egyátalán a monitor [nem a panel natív értékére gondolok], mert ha pl. 8, az is lehet az ok) - 10 bit/komponenssel viszi át a videókártya LUT-jának (melyben esetünkben elhelyezésre kerül a kalibrációs kompenzációs tábla) tartalmát, mely a DVI 8 bitjéhez képest 4x pontosabb beszabályzást tesz lehetővé. (Egyébként azt sem ártana tudni, hogy Nvidia vagy AMD videókártyáról van szó, mert az utóbbi 8 bites kapcsolat esetén is ráditherel további 2 biteket, ami némileg javít rajta.)

    2. "az olcsóbb IPS panelekre jellemző csillogás (amit a panel felületére húzott matt fólia okoz) nem olyan vészes mértékben, de itt is megfigyelhető a sarkokban."

    Ha az IPS glowra gondoltok, azt nem a mattosító fólia okozza, fényes felületű IPS-en is jelentkezik (és attól van, hogy az IPS jól blokkolja a fényt vertikálisan és horizontálisan, de átlósan kevésbé jól - nem mintha ez különösebben zavaró tényező lenne normális körülmények [nézési pozíció és beállítások] között).

    3. Nem tudom, hogy elemeztétek ki a videót, de teljesen jól látszik az overshot. ;) (Még a bevezető állóképen is ott van, az a kis világos szellemkép az.)

    4. Az Input lag megadásakor sok mérés átlagát szokták megadni, nem pedig a legrosszabb esetet. (Az input lag valójában állandó, nem ugrál össze-vissza, csak az eltérő frissítési technika miatt tűnik úgy a fényképeken.)

    Szerény véleményem: inkább egy U2410, mint ez... Semmivel sem tűnik profibbnak, sőt az wide-gamutos (és nem csak hogy wide-gamutos, több színtér-standardot is nagyon jól kezel [szimulál]). Vagy ha elég az sRGB, akkor a régebbi változat.

    USB HUB kérdésben: én sem értem, miért nem tettek a 4-ből kettőt hátra, mint sok más monitor esetén történt.

    (#38) negro: Az U2410-esnek az 1080i-t is vinnie kell.

Új hozzászólás Aktív témák