Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    válasz helkis #105 üzenetére

    Az architektúra. Sokkal szabadabban programozható, mint a Cypress és társai. Ilyenkor előjön az általános célú arhitektúra előnye. Szoftveresen nagyon jól lehet optimalizálni, de jól el is lehet rontani.

    Egyébként tényleg nagyon meggyorsultak. Minimum fps tekintetében pl a gtx480 a hd5970 nyakán lóg, az ár/teljesítmény is majdnem megegyezik már a hd5870-el. Azért így a csúcson ritkán fordul elő, hogy egy 20%-al gyorsabb csúcskártya ár/teljesítményben ott legyen mint a nála 20%-al gyengébb.

  • smkb

    őstag

    válasz Abu85 #109 üzenetére

    (#106) smkb: Nyilván a gyártóknak nincs más választásuk, mint az árcsökkentés. A GF100-as termékeket nem veszik. Sajnos az Apple is beleköpött a levesbe, mert hirtelen átállt HD 5000-re, így az NV nem tud számolni az almások vásárlásával, de a partnerektől azt hallom, hogy ezeken az árakon szeptemberre már le tudják állítani a GTX 465 és 470 forgalmazását (ez azt is jelenti, hogy jöhet a gyorsabb GF104-es). A GTX 480 körül jelenleg úgy áll a dolog, hogy a presztízs miatt megmarad. A termék dobható, de egyértelműen sokat jelent marketing szempontból, hogy az NV beírhatja a slide-okba, hogy nekik van a leggyorsabb GPU-juk, ha már a leggyorsabb VGA cím nincs meg.

    Már megint hova tereled el a témát? Miféle árcsökkentésről beszélsz? Azt írtam, hogy a drivereknek köszönhetően a gtx480 ár/teljesítménye szinte megegyezik már a hd5870-el, miközben egy 20%-al gyorsabb csúcskártya, és itt ebben a csúcskategóriában ez nem épp megszokott, hogy 20%-előny ellenére is szinte azanonos az árteljesítmény, mivel jóval rosszabbnak kellene lennie. Lásd a gtx480-nál kb 20%-al gyorsabb hd5970 -es ár/teljesítményét.

    Továbbra is 499 USD a gtx480, mint megjelenéskor, azaz nem az árcsökkentéssel érte el ezt az NV hanem a kártyához írt jóminőségű driver okozta sebességnövekedéssel.

  • smkb

    őstag

    válasz Dark KillerX #119 üzenetére

    De miről beszélsz? Olvastad a cikket? Nézted az eredménydiagramokat? Azt kellene nézni meg a kártyák teljesítményét. Senki nem a kártyák áráról, hanem az ár/teljesítményről beszélt. Igen 30.000-el olcsóbb a HD5870, a GTX480 meg 20%+ al gyorsabb (30%-al drágább), a HD5970 meg 40%-al gyorsabb az 5870-nél átlagfpsben és 80.000-el drágább (80%). Ezek arányairól volt szó, hogy a jó drivereknek köszönhetően a viszonylag magas ára ellenére a sebességnövekedése miatt olyan ár/teljesítmény szintet ér már el a GTX480, mint a HD5870.

    Természetesen a legjobb ár/teljesítmény a középkategóriában lesz.

  • smkb

    őstag

    válasz Dark KillerX #122 üzenetére

    "Olvastam a cikket,persze,és értem miről beszélsz.De a nézőpont a más :K ,mert én az 5870 ár/teljesítményét hasonlítottam a GTX480-hoz képest,te pedig a GTX480-ét az 5970-hez képest"

    Hát pont, hogy nem :) De hiába, ha valaki nem akarja megérteni akkor nem teszi :) HD5870-ről beszéltem, hogy vele szinte egy ár/teljesítményben van (GTX480=88, HD5870=86,4), ami azért meglepő, mert 20% plusz teljesítményért a csúcskategóriában sokkal rosszabb ár/teljesítménynek szoktak lenni. Na ez utóbbira bizonyíték a HD5970, hogy azé nagyon rossz(100).

    Nézd meg újra azt a konklúziós ábrát az utolsó oldalon. Arról nem is beszélve hogy a GTX480 HD5970-es min fps-értékeket produkál majdnem, továbbra is ugyanezen ár/teljesítményen.

    Abu85: utánanéztem, csak azután írtam a 499USD -t. Bizony azzal indultak a GTX480-ak, ha fene fenét eszik is, erre nagyon jó archívum az internet, és a netes boltok, pl Newegg. Természetesen ma is lehet 500 USD felett is kapni, viszont az árcsökkentéses duma továbbra is humbug, nem amiatt javult az ár/teljesítményük.

    Amúgy meg számos külföldi és magyar weboldal mostani tesztjei is bizony igazolják, hogy 20% fölé nőtt a mostani driverekkel a GTX480 előnye már a HD5870-hez képest.

Új hozzászólás Aktív témák