Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz SUPREME7 #1 üzenetére

    és/vagy el volt tömődve a szűrő, vagy túl sok volt a víz benne:)

    rdt89
    99%-ban meg fogok így mindent ( : napokban egy leszédült tányért a combommal, szekrényhez szorítva, mivel mindkét kezem tele volt :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz SUPREME7 #1 üzenetére

    Az is jó móka lehetett, gondolom nálad a konyha festése került előrébb.
    Régebben én is az ősmagyar kávéfőzővel állítottam elő a nedűt, de az indukciós főzőlapommal nincs baráti viszonyban a jó öreg szerkezet. Semmit nem hajlandó neki kikotyogni... :P

    Egyszer sikerült nekem is megjárni a kotyogóssal. Valahogy ferdén tehettem rá a gázra vagy túl nagy láng volt, mindenesetre sikerült megolvasztani a műanyag fogantyúját. Amit csak akkor realizáltam, amikor már hozzásegített a kezdő tolvaj karrierhez, eltűntetve pár ujjlenyomatomat, miután rámarkoltam... -.-

    (#2) doeeg:
    Úgyúgy! :)

    (#3) rdt89:
    Ez így is van. Mármint, miután lenyeltem az első kávét és kezdenek felébredni a reflexeim is.
    Jelen esetben csak néztem a lassított felvételt és közben párás-csipás tekintettel búcsúztam a kedvenc kávéspohárkészletem utolsó előtti darabjától... :O

    (#4) Apollyon:
    Nálam az ébredés utáni rutin:
    Még az ágy szélén ülve kortyolok, a mindig odakészített vízből. Kikászálódok, egy csésze tea. Reggeli. Aztán jöhet a kávé. Csak sajnos az utóbbi időben, jobbára a tea helyett is kávét iszok. Vissza kéne állni.

    "Lehetőleg műanyag- vagy papírpohárból."
    Miért abból?
    Jómagam a szörptől kezdve, a kávén át, a pálinkáig mindent üveg vagy porcelán(nak mondott) alkalmatosságból fogyasztok.

    ...elmúlik...

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz SUPREME7 #14 üzenetére

    Ó, igen. A gázon felejtett kotyogós tipikus esete. :DDD
    Általában ez a user-error adott okot a készülék cseréjére.. :P

    Tavaly mikor új kecóba költöztem, első időkben se tűzhelyem, se elektromos kávéfőzőm nem volt, ellenben a kávéra, mint olyan, meg igény lett volna.
    Nos, kandallóm van. Kotyogósom van. Az a fél óra meg belefér, mire ott lefőtt a kávé. :K
    Azóta én is elektromossal oldom meg, mondjuk csak egy kis alap készülékkel. Ugyan nézelődtem itt a Kávés barista-topikban, de onnan hamarost távoztam is, miután elolvastam, hogy nagyon alsó hangon 50.000 jómagyar forint alatt ne is álmodjak kávéról, azokkal csak híg mosogatólevet lehet előállítani. :U

    ...elmúlik...

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz SUPREME7 #16 üzenetére

    "Hallottam hírét a topiknak, de még nem mertem beleolvasni,"

    Már az összefoglaló sem kíméli a usert: "Nem is a csoda gép számít, hanem frissen, maximum pár hete pörkölt és frissen, általad őrölt kávé. Amíg az nincs, örömünnep sincs, csak egy fekete, koffeines lé, amit mindenki kávénak hív."
    :DDD

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz SUPREME7 #16 üzenetére

    Nohiszen.. Két opció volt ugye.
    Ad1.: Várok ~fél órát => iszok kávét
    Ad2.: Nem iszok kávét.

    Pár nap múltán, vettem kutyulósat. :))

    Nem is érdemes benézni oda, de lassan valóban semelyik spec. topikba..
    Ha, a bármire általad rászánt összeg háromszorosát nem vagy hajlandó elkölteni, akkor tökéletesen mindegy mit veszel, az úgyis csak egy vacak. :U
    Egyébként, ez nem csak PH! betegség. De, attól még egy sz*r tendencia.

    ...elmúlik...

  • Argos

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz SUPREME7 #22 üzenetére

    & (#23) Apollyon & (#24) Chaser

    Mélységesen egyet tudok érteni veletek.

    Nagyon elment a világ a külsőségek felmagasztalásának irányába, csak az a fontos az emberek nagy részének, hogy mit mutat kifelé - csilli-villi ájfón az van, de hó közepén kenyérre már nincs, tuningbömbi: "tőccsed meg kétezeré"...
    Pedig ugye, valójában a belső számít. Legjobb példa erre a hűtő, teljesen mindegy, hogy néz ki kívülről, az számít, hogy mi van benne! :DDD
    Nekem példának, okáért Beko hűtőm van. Szerintem lassan 5-8 éve teszi a dolgát, probléma nélkül.

    Egyébiránt van amiben én is a drágábbat veszem, pl. cipő. Mert ott azért valóban igaz legtöbbször, hogy a drágább jobb minőségű. Mondjuk, ellenpéldám is van. Cirka 3-4 éve kellett vennem gyorsba egy bakancsot télen, beugrottam kínaiba, levettem a polcról, fizettem talán 7 ezret. Azóta is köszöni jól van, pedig nyűttem rendesen. Ellenben a 20+ ezres Nike kosaras csukámon a ragasztások 2 év után elengedtek...

    Szóval, nem nagyon lehet már bízni a mai fogyasztó társadalom termékeiben. Jön egy új gyártó, jó minőséggel, jó áron, beetet 2-3 szériával, aztán szépen adja le a minőséget, vagy az árakat emeli. A régiek meg.. meh.
    De, minden szinten és hogy ne csak kézzelfogható termékek legyenek említve, "kedvencem" a Blizzard, hova süllyedt az évek alatt. Hála az Activision-nek. :U

    ...elmúlik...

Új hozzászólás Aktív témák