Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz .mf #1 üzenetére

    HMB tudtommal nem az igazi SOC/CPUk mellé pl latency miatt. Nem az ár az ok az termelés felfuttatásával orvosolható

    ABU kijavít ha tévedtem. :9

    szerk: HMC fasorban sincs, intel féle eDRAm veszett drága de megmutatta, hogy ahol ki lehet használni ott nagyot tud dobni. Izgi az új XBOX, PS4, Power8/9 hogy tud akkora bandwithet Abu? :)

    Meg kérdés mennyire is kell ez desktopra. Akinek kell annak ott a sokcsatornás Threadripper, HEDT.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz .mf #5 üzenetére

    Persze, hogy alacsonyabb mint GDDRnél hisz nincs meg a felépítésből adodó hátrány, leegyszerüsítve 8 rétegnyi DDRram, interposerrel összekötve = HBM.

    Hirtelen keresésre én se találtam sokat, de amit igen ott pl fejlesztő taglalja, hogy neki sávszél kell, nem érdekli a latency így ez a rész neki nem probléma. [link]

    De remélem majd benéz ABU és tisztázza a dolgokat. :)

    "Az SSD mennyire kellett desktopra?"

    Ne vicceljünk már egy 2006os core2 dimenziót lép ha kap egy SSDt. Nemhogy Core2, egy prescott, norhwood... sött akármi ha rá tudod alaplapra dugni. Elképesztő botleneck volt. Nem mellesleg mai napig van müködő X-25öm ami nagyon sok év power userkedés után jelenleg heti 5napban megy munkahelyen, az egész SSD legalábbis Intelnél eképesztően megbízható HDDhez képest. Két baromi nagy előrelépés.

    Ehez képest meg kéne nézni hol okoz starvingot az, hogy egy 4magos I5/I7nél az, hogy kevés a sávszél HEDThez képest. Azonos órajelre... be kéne lőni, HEDT +magokat letiltani... azt had szoljon. Igen ahova rohadtúl kell memoriasávszél pl tömörítés ott látszana az előrelépés mondjuk lenne 120sec helyett 100. Legtöbb helyen viszont kimérhetetlen 1-2%nyi előrelépés lenne. Ehez képest ugye egy SSD gépbe rakásánál anno mint ha dimenziót léptél volna.
    Kicsit olyan mindha egy SATAs 850prot cserélsz egy NVMEs (850Pro) Pedig az mindenen lök mégis átlagusernek kb tök8.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz .mf #13 üzenetére

    IGP résznek kell a sávszél, CPUnak meg az alacsony latency. Melyik a fontosabb?

    "Márpedig egy ideje abba az irányba haladunk, hogy csak a HEDT és szerverekben van csak CPU, mindenhol máshol már CPU+IGP."

    pl ZENel mindha megfordult volna ez az irány nem? AZ IGP persze fontos consumeren mert 80-90% nem power user bőven elvan vele. Ahova viszont teljesítmény kell és azt meg is hajlandó fizetni oda egyre kevésbé.

    Mellesleg én soha nem értettem, hogy képesek egyesek IGP, APUn játzsani és panaszkodni a memo sávszél szükössége miatt. Eddig ha játék akkor = dedikált VGA. Raven Ridgevel lehet eljön most majd az az idő amikor már alap játszikálásra elég lesz az "IGP" és video se fog össze vissza szaggatni mert magas bitráta/4Kt akar az ember lejátszani.

    Mégegyszer: HDD gigantikus starvingot okozott, jött SSD és kvázi átvágta ezt a botlenecket. CPUnál egy memo sávszél duplázás ehez képest mondjuk tömörítéstől eltekintve alig ad teljesítményhez. kb kimérhető ott a HEDT 4csatorna vs kaby/coffee 2csatorna. És akkor nem szóltunk a latnecy romlásról.

    Az irány persze egyértelmű de HMB ne biztos, hogy az ideális választás egy CPU mellé. Lehet MBM3al már más lesz a helyzet most ez van. Ami még uígy hosszú távon izgi lehet az az Optane. De nagyon elkalandoztam...

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Destin4tor #16 üzenetére

    A méretcsökkenés kb mindenhova jó. Notikhoz külüönösen.

    Cégnek amikor fele annyi lapkából meg tudja oldani 20-30%al olcsobban tudja az adott terméket előállítani na az nagyon nem mindegy.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák