Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Dare2Live #14 üzenetére

    Még mindig tényként kezeled a nagy latency-t, pedig nincs rá bizonyíték.
    Ellenkezőleg, egy ilyen bejegyzést találtam:
    "AMD filed for a patent a few years ago for using HBM as something akin to an L4 cache which could be accessed by both the CPU and the GPU."
    Ha olyan nagy lenne a latency, ahogy beállítod, eszükbe se jutott volna L4-ként használni.

    "ZENel mindha megfordult volna ez az irány nem?"

    Feltételezem Ryzenre gondolsz, mert a Raven Ridge is Zen magokat használ... A Ryzen fő terméke a 8c/16t és 6c/12t procik voltak, amik azért továbbra is high-endnek minősülnek, még ha lejjebb is hozták az ár-mércét (persze ott vannak a 4c/8t procik is, de azok szvsz azért jöttek ki, hogy egyrészt a 6c-t nem tudó selejteket is eladják, másrészt a 4c-ról a júzerek hátha idővel felfelé váltanak). A mainstream a Raven Ridge lesz, ami 4c/8t + IGP.

    "Mellesleg én soha nem értettem, hogy képesek egyesek IGP, APUn játzsani és panaszkodni a memo sávszél szükössége miatt. Eddig ha játék akkor = dedikált VGA. Raven Ridgevel lehet eljön most majd az az idő amikor már alap játszikálásra elég lesz az "IGP" és video se fog össze vissza szaggatni mert magas bitráta/4Kt akar az ember lejátszani."

    Ha megnézed, miket írtam, végig a jövőről beszéltem. Játszani, amennyit még játszok (van, hogy hónapokig semennyit) én is inkább asztalin szoktam; de ha a globális eladásokat nézzük, az asztali visszaszorulóban van a laptoppal szemben, ahol a CPU+IGP az úr.
    Másrészt, az IGP-ket eddig is hiába pumpálták évről-évre erősebbre, meg voltak fojtva a sávszél-hiánnyal. Ld Broadwell-C hogy szárnyalni kezdett, amint kapott egy kevés eDRAM-ot. S most nézd meg a tegnap megjelent RR elemzést: a 3 minta-laptopból 2db 15.6"-es monstrum, s csak 1db volt 13"-es, de az meg Single-channel only. De még a két 15.6"-es közül is az egyiknél már kezdődik a homály, hogy tényleg Dual-channel-e, és ha igen, akkor dual-slot, vagy 4 GB fixen az alaplapra van forrasztva? Ha már egy 15.6"-es tepsinél is kérdéses a dual-channel dual-slot, ez milyen képet fest a jövőről?

    "Ami még uígy hosszú távon izgi lehet az az Optane."

    2.4 GBps read / 2 GBps write sebességgel épp csak a gyorsabb NVME SSD-k szintjén van, RAM-hoz képest nagyon ergya még, egy DDR4-2400 single-channelben tud 19 GBps-ot. Ebből még nagyon sokára lesz valami, addig az MRAM is belehúzhat...

    Frawly: "A csatolót pontatlanul írtam, a többinek utánanézel."

    "HBM SSD", szerintem inkább neked kéne utánanézned, hogy miről is zagyválsz. A teljes eszmefuttatásod az SSD-kről irreleváns a mi diskurzusunkban, ami a memória jövőjéről szól.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák