Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Dare2Live #6 üzenetére

    Egyetértek. :C :R

    Nem rossz dolog az SSD desktopra, sőt laptop és kisebb társaira még ütősebb.

    A 10 éves Core2Duo-s Acer laptopom is dimenziókat ugrott miután kapott a HDD helyett egy 120 GB-os Kingston 300V SSD-t, pedig ki sem tudja rendesen használni, mert a laptop csak S-ATA II.-őt tud.

    Így is repül, konkrét példa: szekvenciális olvasás HDD-vel 70-80 Mb/sec, SSD-vel (S-ATA II. interface) 240-250 Mb/sec. ;]

    Az összes más érték is drasztikusan javult, és ezek nem csak tesztprogram által jelzett értékek, hanem a valóságban is tetten érhető gyorsulások. :K

    Kb. olyan érzés, mintha új laposom, vagy erős desktop gépem lenne. :DDD

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • .mf

    veterán

    válasz Dare2Live #6 üzenetére

    Most csak prociról beszélsz; míg én CPU+IGP-ről és APU-król beszéltem, ahol az IGP résznek igenis elkél a sávszél. Márpedig egy ideje abba az irányba haladunk, hogy csak a HEDT és szerverekben van csak CPU, mindenhol máshol már CPU+IGP.

    A párhuzamot azért remélem látod, még ha az igaz is, hogy a CPU-k a HBM kínálta nagy sávszélességet nem tudják egyből kihasználni, de ugyanúgy koncepcionális váltás, mint az SSD volt, az elején az is prohibitíven drága volt, és jó ideig anélkül is megvoltunk, utána visszanézve viszont már senki sem váltana vissza róla. Pár év, és lehet, hogy egy HBM-mel megtámogatott CPU+IGP pároshoz képest a hagyományos DIMM-es megoldás is már elavult, lassú és nem-hatékonynak fog tűnni.

    Frawly: "A fogyasztás nem a csatolótól függ. Igazából a sebesség sem, azok is a NAND celláktól függenek, hogy azok mire képesek, az megint más, hogy a SATA csatoló sávszélessége ezt limitálja. A vicc az, hogy igazából nem drágább NVME-s meg HBM-es SSD-t gyártani, amelyik gyorsabb a SATA-nál."

    Öööö tessék? Milyen csatolók? HBM-es SSD-k? Mivan?

    Tibaimp: drágább a tervezés, de nem olyan vészes mértékben, mint gondolnád. Ha hihetünk a cikknek, a HBM (még a drágábbik 1. gen) 41 USD-vel dobta meg az árat. Továbbá már egy ideje dolgoznak az olcsóbb verzión. Tehát hamarosan azt is elérhetjük, hogy a HBM már csak 20-30 vagy még kevesebb USD-vel dobja meg az árat, ezért cserébe egy noti alaplapja jóval kisebb lehet (több hely marad akkunak), az IGP-k végre kapnak elegendő sávszélt, és a fogyasztás is csökken.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Dare2Live #14 üzenetére

    Még mindig tényként kezeled a nagy latency-t, pedig nincs rá bizonyíték.
    Ellenkezőleg, egy ilyen bejegyzést találtam:
    "AMD filed for a patent a few years ago for using HBM as something akin to an L4 cache which could be accessed by both the CPU and the GPU."
    Ha olyan nagy lenne a latency, ahogy beállítod, eszükbe se jutott volna L4-ként használni.

    "ZENel mindha megfordult volna ez az irány nem?"

    Feltételezem Ryzenre gondolsz, mert a Raven Ridge is Zen magokat használ... A Ryzen fő terméke a 8c/16t és 6c/12t procik voltak, amik azért továbbra is high-endnek minősülnek, még ha lejjebb is hozták az ár-mércét (persze ott vannak a 4c/8t procik is, de azok szvsz azért jöttek ki, hogy egyrészt a 6c-t nem tudó selejteket is eladják, másrészt a 4c-ról a júzerek hátha idővel felfelé váltanak). A mainstream a Raven Ridge lesz, ami 4c/8t + IGP.

    "Mellesleg én soha nem értettem, hogy képesek egyesek IGP, APUn játzsani és panaszkodni a memo sávszél szükössége miatt. Eddig ha játék akkor = dedikált VGA. Raven Ridgevel lehet eljön most majd az az idő amikor már alap játszikálásra elég lesz az "IGP" és video se fog össze vissza szaggatni mert magas bitráta/4Kt akar az ember lejátszani."

    Ha megnézed, miket írtam, végig a jövőről beszéltem. Játszani, amennyit még játszok (van, hogy hónapokig semennyit) én is inkább asztalin szoktam; de ha a globális eladásokat nézzük, az asztali visszaszorulóban van a laptoppal szemben, ahol a CPU+IGP az úr.
    Másrészt, az IGP-ket eddig is hiába pumpálták évről-évre erősebbre, meg voltak fojtva a sávszél-hiánnyal. Ld Broadwell-C hogy szárnyalni kezdett, amint kapott egy kevés eDRAM-ot. S most nézd meg a tegnap megjelent RR elemzést: a 3 minta-laptopból 2db 15.6"-es monstrum, s csak 1db volt 13"-es, de az meg Single-channel only. De még a két 15.6"-es közül is az egyiknél már kezdődik a homály, hogy tényleg Dual-channel-e, és ha igen, akkor dual-slot, vagy 4 GB fixen az alaplapra van forrasztva? Ha már egy 15.6"-es tepsinél is kérdéses a dual-channel dual-slot, ez milyen képet fest a jövőről?

    "Ami még uígy hosszú távon izgi lehet az az Optane."

    2.4 GBps read / 2 GBps write sebességgel épp csak a gyorsabb NVME SSD-k szintjén van, RAM-hoz képest nagyon ergya még, egy DDR4-2400 single-channelben tud 19 GBps-ot. Ebből még nagyon sokára lesz valami, addig az MRAM is belehúzhat...

    Frawly: "A csatolót pontatlanul írtam, a többinek utánanézel."

    "HBM SSD", szerintem inkább neked kéne utánanézned, hogy miről is zagyválsz. A teljes eszmefuttatásod az SSD-kről irreleváns a mi diskurzusunkban, ami a memória jövőjéről szól.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák