Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Jhonny06 #119 üzenetére

    40-50 ezer forint körül azért az ember hajlandó kompromisszumot kötni, hogy oké, valahogy megoldom, hogy elférjek 8GB-on. Rendszeresen lementem a képeket, nem hordok magamnál 1000 óra zenét FLAC-ben, és nem telepítek fel minden szart. 40-50 ezer forintért. (szerk.: cserébe friss a rendszer, jó a kijelző, várhatók a frissítések stb.) De 230-nál ez már elvi kérdés, főleg a videózási képességeket tekintve.
    Igen, elférnék egy 16gb-os iPhone-on, ahogy elfértem egy 8 GB-os MotoG-n is. De szerintem ez olyan árszint, ahol már nem szabadna kompromisszumokra kényszeríteni a felhasználót az "alapmodellel" sem.

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz Ed Parker #651 üzenetére

    +1
    én 300k-t előbb adnék egy óráért, mint egy telefonért.. Feljebb volt, hogy az óra funkcionalitása nulla. A telefon egy egyszerű használati eszköz, a mai fejlődéseknek köszönhetően kb 5 év alatt elveszíti az értékének 80%-90%-át, és átlagban max. 2-3 évente cseréljük. Igen, naponta 100 alkalommal segít rajtunk, megkönnyíti az életünket. De a 100-ból ha 20-szor azért nézel rá, hogy tudd, mennyi az idő.. Én meg csak ránézek a csuklómra. Éjjel/hajnalban is.
    Egy jó, minőségi óra évtizedekig kiszolgálja az embert, a "nagyapám hagyta rám" jellegű eszmei értékről meg még nem beszéltünk, vagy a "30 éve kaptam az érettségi után", és máig működik. Az értékvesztése jóval kisebb, ha vigyáz rá az ember, adott idő után meg egyre többet ér majd a régi óra, eszmei és anyagi értelemben is.

    A témával kapcsolatban ennyi mindenképp kikívánkozott belőlem. Ne nézzük le az órákat, ha rétegigénynek gondoljuk, akkor se!:)

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz r3dsnake #675 üzenetére

    Biztosan van egy réteg, aki villogni vesz órát is, de szerintem inkább vesz az ember autót, telefont, ruhát a környezete miatt, mint órát. Arról nem beszélve, hogy mennyi hamisítványt lehet kapni, vagy nem hamisítványt, de olcsóbb márkák nagyon hasonló dizájnnal kihozott óráit töredék áron. Aki óra gyűjtő, az az óra lelke miatt vásárol, a szerkezet az érték (még csak nem is feltétlen a pontosság, ugye automatáknál) és emellé a megjelenés.

    A Te szavaiddal élve: szerintem nem igényes dolog zsebből kirántani a telefont, megnézni, hogy mennyi az idő, majd elrakni. Ha egy 5-10 ezres kvarc van a csuklómon, akkor is igényesebb egy óráról megtudni a pontos időt.
    Szerintem ne erőltessük ezt a témát. Aki villogni vesz órát, az ugyanolyan sznob, mint aki bármi mást azért vesz, hogy villogjon. De a drága óra vásárlása nem sznobizmus. Ahogy a drága telefon vásárlása sem az.

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz janeszgol #700 üzenetére

    az órával kapcsolatban: az általad leírt két mondatnak semmi köze egymáshoz.
    Valaki meglát egy gyémántot, és elhessegeti a "mi ez a kavics?" felkiáltással. Nincs értéke. Mert fogalma nincs róla, hogy mi az. A hozzánemértés nem teszi értéktelenné :)
    Ez pont ugyanolyan, mint a ritka régi PC-s cuccok, vagy képregények. Minél ritkább és minél régebbi, ma már annál többet ér. Egy átlag embernek meg egy ezeréves ipari hulladék, vagy régi újság. Tényleg ne erőltessük ezt a témát :)

    "... and I hope you have a great day!"

  • válasz janeszgol #756 üzenetére

    "Továbbá még egy érv. "15 ezerét szart kapsz, nem órát. Vegyél egyet 60 ezerért, az órák ott kezdődnek." Ismerős? Nekem igen." -> ilyet még soha életemben nem hallottam telefonokkal kapcsolatban. Oh, wait...
    talán azért, mert a minőséget mindenben meg kell fizetni? :)

    "Semmi különbséget nem érzek a "megvettem ezt az órát százezerért" és a "megvettem ezt a telefont százezerért" között. Összegtől függetlenül." -> Már régen rossz, ha arról beszélek bárkinek, hogy mekkora értékű dolgokat hordok magamnál.

    "És bizony, aki 50+ ezer forintos órát vesz, az mutogatja is és menőzik vele." -> Szeretem, amikor általánosítunk. Mégis hogy képzeled, van a csuklómon egy 60k-s óra, akkor az indokoltnál 10x többször nézem meg az időt, és mindenkinek elmondom, hogy ez bizony egy 60k-s ketyegő? Aki 100+k-s telefont vesz, az menőzni veszi? Aki iPhone-t vesz, az menőzni veszi? Aki BMW-t vesz, az mind azért veszi, hogy pörgethesse a slusszkulcsot, ha kell, ha nem? Szerinted értékes dolgokat nem lehet alázatosan, "nem menőzve" birtokolni?
    Szerinted azért vesz az ember 50k+-os órát, hogy menőzzön vele, vagy azért, mert nem akarja 3 év után a kukába tenni, mert egy javíthatatlan szerkezet van benne? Inkább 2 évente szervizeli, költ rá, hogy még 3-5-10-20 évig használja, vagy bármikor el tudja adni nagyon jó áron?

    Téphetem a számat, de ez az egész téma egy nagy trollkodás, szóval hagyuk abba itt szerintem.

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák