Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    Olvasom itt a kommenteket és érdekes érzéseim vannak. Az biztos hogy egy pszichológus érdekes következtetéseket tudna levonni az apple marketingjéről ami tulajdonképpen nem más mint egy vallás.

    Na de számomra a legfurcsább itt, az apple fanok véleménye alapján:
    * külső sd kártya elavult, különben is 16 GB mindenre elég
    * sms elavult
    * értesítő led elavult
    * offline zenehallgatás elavult
    * NFC elavult
    * bluetooth elavult

    Amivel még nem is lenne baj, ha egy 50 ezres telefonról beszélnénk és nyilván nem fért már bele az árba ez a pár darab pár száz forintos kiegészítő, de ez most kb. olyan mintha a 30 milliós luxus mercédeszből kispórolnák a km órát, a csomagtartót meg a távirányítós ajtónyitást...

    És még egy kis adalék: ha a fentiek közül az apple az iphone 7-ben bármelyiket behozná, akkor viszont az összes apple fan itt tapsikolna hogy az apple már megint mennyire forradalmi, innovatít és egész egyszerüen fantasztikus amit müvel és nem is értik hogyan lehet ezek nélkül élni...

    (lásd kijelző mizéria ahol a 4 col volt az überkirály és mekkora sz@r, tepsi stb az annál nagyobb konkurencia, most meg már a 6 col az innovativ forradalmi stb stb)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz r3dsnake #401 üzenetére

    Nono, a kijelző sem 4 colos már :D

    Vagy megkeressem azokat a néhány évvel ezelőtti hireket és kinyilatkoztatásokat ahol arról volt szó hogy soha de soha nem lesz 4 colnál nagyobb kijelzője? És ahol a fanok bőszen letepsiztek és lesz@roztak minden más készüléket ami ennél nagyobb volt? :)

    Az apple egy dologról nagyon híres: a konkurencia által már évek óta használt dolgokat képes úgy behozni újabb verziókban és előadni mintha azt ő találta volna fel és mintha az mekkora innovatív újdonság lenne...

    Én pl. már előre látom a jövő évi nagy innovativ újdonságokat, pl. az iphone 7 kapni fog egy 50%-al nagyobb akksit (még mindig csak 2500 mA-es akksiról beszélünk...) és el lesz adva hogy ez mennyire forradalmi és hogy egészen elképesztő amit az apple müvel az üzemidővel az új verzióban.
    Ja meg az iphone 7-ben a minimum tárhely 32 GB lesz, ez is egészek elképesztően forradalmi újdonság lesz :D

  • #82729984

    törölt tag

    válasz hor1zoR #591 üzenetére

    De ugye itt nem is ez a kerdes, hanem hogy miert faj ha bovitheto lenne a tarhely. Aki nem erzi szukseget egy kulso sdnek az nem veszit semmit sem ha van benne foglalat, de aki meg szeretne annak lenne lehetosege. Ugyanez igaz az osszes tobbi iphone hiányosságra, aki eddig sem hasznalt nfct annak miert faj ha teljes erteku lenne benne? De aki hasznalna annak nagyon jol jonne.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz #35104512 #608 üzenetére

    De a vita nem arrol folyik hogy ki mit vesz, venne iphone helyett. Hanem hogy az iphone huszarok miert tagadjak konzekvensen a keszulek nyilvanvalo hianyosagait. Es aztan meg miert lesz hirtelen elkepesztoen innonativ forradalmi ujdonsag amint bekerul.

    Amugy spec nekem g4-m van es megmondom kerek perec az uzemidejevel nem vagyok elegedett. Ha ugy viselkednek mint az apple fanok akkor ehelyett megmagyaraznam hogy nekem tulkeppen kifejezetten jo hogy naponta toltore kell dugnom es nincs is szuksegem egy napokat kibiro akksira, mert ez mar a 21. szazad es minden falon van konnektor:)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz batai15 #797 üzenetére

    +1.

    Megjegyzem, az is ironikus amikor az apple, meg az apple fanok megmagyarázzák hogy a külső sd azért rossz, mert lassú szar rontja az user élményt stb stb és nem akarják szivatni vele a usert, amit még akár meg is értenék, majd ezek után kiszúrja a szemüket az apple egy 16 GB-os modellel és a nagyobb tárhelyért meg irreális felárat kér...

    És itt lóg ki a lóláb, hogy ennek bizony k.rvára semmi köze a fentiekben előadott lózungokhoz, hanem bizony a kőkemény profitról van szó, az apple 2015-ben egy 300k-es luxusmobilban is sajnálja a felhasználóktól azt a pár száz forintos extra kiadást az elvárható minimális 32 GB tárhelyért... Az majd jövőre jön forradalmian innovatív újításként az iphone 7-ben :)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Ed Parker #825 üzenetére

    És a moderátor mit takaritana mégis? Irtam bármit ami sértené a moderálási elveket?
    Ne nevettesd már ki magad, egyelőre (szerencsére) nincs olyan moderálási elv a mobilarénán, miszerint tilos az apple termékek hiányosságait szóvá tenni.

    Annyira viccesek vagytok apple huszárok, hogy amint valaki felhívja a figyelmet a nyilvánvaló hiányosságokra teljesen normális hétköznapi beszéddel, egyből moderátorét kiáltoznak mit valami besértődött kisgyerek akinek elvették a játékát :)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz B-L-A-C-K #829 üzenetére

    Nézd, nekem speciel egy dolog fáj:
    hogy nem vagytok hajlandóan beismerni hogy az apple pusztán csak a kőkemény profit érdekek miatt ad ki készüléket olyan minimális tárhellyel amivel a konkurencia lassan már az 50k olcsójános telefonokat árulja, kőkemény profitérdek miatt nem tesz bele külső bővithetőséget, kőkemény profitérdek miatt van csak csökkentett nfc benne, profitérdek miatt van benne lófingnyi akkumlátor és igy tovább.

    Ehelyett mindenféle lózungokkal jöttök, amiket szerintem még ti magatok sem hisztek el a szivetek mélyén, már csak azért sem, mert a következő verzióba amibe viszont belekerül az adott funkció azt hirtelen forradalmian innovativ újdonságként ünneplitek ami nélkül nem is tudjátok hogy hogyan lehetett meglenni addig.

    Megjegyzem, szerintem ez miatt szokott minden apple fórum állóháborúvá merevedni, mert a jogos, racionális, józan paraszti ésszel könnyel belátható kritikára általában egy irracionális józan paraszti ésszel szinte felfoghatatlan válasz jön (pl. az sms elavult minek az, miközben az összes bank sms-ben küldözgeti a one-time kódot, de ez csak egy példa).

  • #82729984

    törölt tag

    válasz B-L-A-C-K #838 üzenetére

    Akkor szerintem nincs vita köztünk :)

    Az apple-t tökéletesen megértem, nem véletlen nála a legnagyobb a profit az összes mobiltelefon gyártó között.
    Azokat is megértem akiknek nincs szüksége a hiányzó funkciókra, bár hozzáteszem, ahogy azt kb. 100 kommenttel (:D) ezelőtt említettem, ha valakinek nincs szüksége egy funkcióra de a készüléke tudja azt, az nem fog hátrányt szenvedni. Pl. ha valaki egyáltalán nem használ nfc-t, annak az sem fájhat ha teljes értékü nfc lenne benne, de aki meg használná az örülne neki. Vagy ha a min tárhely 32 GB lenne, de valakinek elég a 16 is, nem hinném hogy visszavinné a készüléket hogy neki nem jó, mert ragaszkodik a 16-hoz :)

    Akiket nem értek meg, azok azok akik megpróbálják megmagyarázni hogy miért jó hogy nem tud bizonyos funkciókat. És bizony ők szoktak olyan lózungokat nyomatni amiktől csoda hogy a plafon nem reped meg :)

  • #82729984

    törölt tag

    válasz madgie #843 üzenetére

    Hagy válaszoljak a kérdésedre kérdéssel, egy picit módosítottam rajta:

    Van egy nagyon jó fényképezőgépem, de csak 8 gigás SD kártyákat rakok bele de akár 16 gigásat is lehetne. Rosszabb lesz a fényképező ettől?

Új hozzászólás Aktív témák