Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kNG

    senior tag

    Végre kezd magára találni az AMD, habár fogyasztásban még mindig nem az igazi, de erre a processzorra már lehet a sandy-ivy helyett egy másik alternatívaként gondolni (a bulldozerekre nem lehetett, no offense)!

    Kíváncsian várom, hogy milyen lesz a steamroller, szerintem azzal már sikerülni is fog beérni a sandy-ivy szintet, ezen processzorok teljesítménye pedig az elkövetkezendő néhány évben még bőven elég lesz! :)

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    Igazi gamer gép alá jelenleg i5 2000 legalja, illetve i5 750 + fölfelé, akkor is ha fáj...minimum FPS-ben rengeteget számít, tudom, mert volt x4 955-öm 4 ghz-n az i5 2300 előtt, és i5 2300-nál nagy mértékben emelkedett a min. FPS!

    Másik megoldásnak az őskövület 775-ös platformon egy Q95xx - Q96xx túlhajtással...szintén a min. FPS miatt!

    Egyébként bőven jól el lehet gamelgetni egy x4 955-ön is, de hogy azt bull-ra vagy vishera-ra nem váltanám, az is biztos! :)

    Visszatérve arra, hogy milyen CPU mellé milyen VGA-t (sokan a kissebb CPU mellé nagyobb VGA-t preferálják)...

    Nos szerintem (bár ez csak az én hülye felfogásom) inkább nagyobb CPU és kisebb VGA...

    A CPU rengeteget számít min. FPS-nél, én inkább elnézek egy játékot MED grafikán, de akkor simán, szaggatás nélkül megy, min. 30 FPS-sel, minthogy elnézzek egy gamet kimaxolt grafikán átlag 40 FPS-sel, de úgy hogy bizonyos részeknél leesik az FPS 20 körülre, vagy az alá...

    Alternatív megoldás: PH-n vásárolsz használt bika CPU-t, és előző (vagy kettővel ezelőtti) generációs felsőkategóriás bika karit! Ettől jobb megoldás adott keretből szerintem nincs! :C

    A VGA-nak a legrövidebb úgyis az élettartama, mert az fogy el leghamarabb a gamek alatt...veszel 1 nagy CPU-t egy kisebb VGA-val...a kisebb VGA-t túlhajtod, ha már szükséges (ésszerű keretek között) utána ha elfogy akkor csak bedobsz mellé egy másikat (feltéve ha CF/SLI képes lapod van), vagy pedig eladod, és veszel bele egy újabbat...a CPU meg kihajtja azt is...szerintem érdemes lekötni magának az embert egy erős platform mellett, minthogy állandóan CPU-t meg alaplapot kelljen cserélgetni, mert addigra már "úgyis kijött a jobb, gyorsabb, akkor inkább arra váltok".

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz MZperX75 #157 üzenetére

    Feltehetően az lenne az eredménye, hogy a Q9xxx kb. ugyanazt az FPS értékeket hozná mint az x4 955, esetleg néhol az intel kerülne előnybe, de csak pár FPS-sel...

    i5 750-től felfelé mindenhol kielégítő lenne a min. FPS, illetve sandy-ivy-n még az i5 750-től is több, de nem számottevően...

    Bulldozer + Vishera = ??? (ilyen procim még nem volt, így tapasztalatokat sem tudok írni)...

    + Még az lenne érdekes, ha többféle VGA-t párosítanának hozzá...mondjuk HD 7770 (szerintem mindenhol kb. ugyanúgy teljesítene), HD 7850 (itt már néhol előnybe kerülhetne egy i5 750 a phenommal szemben), és egy HD 7970 (itt már szerintem a sandy - ivy lenne a nyerő)...

    Mindezek mellett az összes platformon játszható lenne az összes játék...csak hát az a fránya minimum FPS...innentől kezdve pedig ízlés kérdése, ki mennyire érzékeny rá :)

    Ha én most újonnan raknék össze 1 platformot, akkor mint mondtam inkább i5 3570k + HD 7770 mint i3 + GTX 660...de ez tényleg csak az én szubjektív véleményem! :R

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz Loha #162 üzenetére

    Na ez a nem mind1...egyébként elképesztő hogy a "kis" x4 980 hogy tartja magát még egy HD6990-nel párosítva is...de ez alá már egy i5 750 kell minimum, de az x6 is elég jól teljesít!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz atti_2010 #166 üzenetére

    Érdemes megnézni pár tesztet (ilyen jellegűek megtekintésére ajánlom a tomshardware-t) KIMAXOLT beállításokkal, ezen tesztekben egy adott videókártya mellé tettek többféle procit...sokszor a játszhatatlanság határán küszködik az i3 (25 fps alatt), és a phenomok is, míg egy i5-tös már kitolja magából a 30+ MIN FPS-t...nem azt mondom hogy i7-tet kell venni, hanem hogy érdemesebb egy erősebb procit venni alapnak, ami sokat segít a min. fps terén akármilyen felbontáson akármilyen beállítások mellett...pl. anno nekem amd barton 2500+-om volt és mellé radeon 9600...hiába volt erősebb GPU akkor sem vettem intelt vagy intel celeront a min. fps miatt...

    Tehát erősebb CPU, kicsi VGA utána nagyobb VGA

    utat szerintem érdemesebb bejárni, mint a

    Kissebb CPU, erősebb VGA, erősebb CPU (Platformcsere?) nagyobb VGA

    utat...

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz atti_2010 #172 üzenetére

    A BF3 egy borzasztóan jól optimalizált játék...én játszottan Skyrim-et x4 955 @ 4 ghz-n, 25 fps-re leesett sokszor a min. FPS...aztán lett az i5 2300+ 40+ FPS-em volt, 40 alá sosem esett a minimum...

    Jó az AMD, szó sincs róla hogy rossz lenne, de ha nem optimalizálják megfelelően a programot, akkor sajnos nem elég jó (számomra)....én nekem játékra kell a gép, és ebben jelenleg (saját tapasztalatok, nem szedett-vedett tesztek) jobb az intel! Videókártyából viszont csak AMD-t vennék, de ez már megint más téma (AMD karim is van egyébként...)

    Ha külön videókártya nélkül használnám a rendszert, akkor viszont csak Llano/Trinity, megint csak érthető okok miatt...

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz atti_2010 #180 üzenetére

    Képzelj el egy szerverparkot...sok +500 Ft/hó sokra megy...

    Ez a Vishera tökéletes lenne munkagépnek, ha kevesebbet fogyasztana, akkor azoknak kb. az álomprocija lenne, akik munkára használják a gépet, az egyszer fix! Programok alatt nyújtott teljesítménye lenyűgözött, és általában már játékok alatt is jobb, mint a régi X4-gyek, szóval én bízok az AMD-ben, a steamroller egy ütőkártya lehet az AMD számára, ha nagyon jól játssza meg!

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

  • kNG

    senior tag

    válasz atti_2010 #183 üzenetére

    Egyéni felhasználóknál inkább elvi kérdés, semmint az az évi +6000 Ft (bár azért ez is számít ha belegondolunk!)

    Sok környezettudatos felhasználó = sok energiaspórolás = környezetkímélés, stb.

    Aztán a gyáróriásokba, meg a PR tevékenységükbe inkább már ne is merüljünk bele, mert az már nagyon OFF lenne! :P :U

    Valóban jó alternatíva lehet megfelelő ár mellett! CPU tuningos játékteszteket majd nézek is, kíváncsi vagyok mit dob rajta pár + mhz ;] lehet ezeket majd hajtani mint a fenevadakat ;] (igaz akkor a fogyasztás is jobban elszáll, de hát melyik procinál nincs ez így...)

    [ Szerkesztve ]

    MicroFluentAMP+DAC w. OPA BLUE, TMP Audio Ribbon IC, TMP Audio USB A-B, JDS LABS ATOM AMP + DAC, FiiO e10k, Sennheiser GSX 1000, Sennheiser HD560S, Grado SR 225i, AKG k712 PRO, AKG k371, Audio-Technica AD700X, Sennheiser HD 559, Sennheiser HD600, NO EQ! :)

Új hozzászólás Aktív témák