Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabi80sz

    tag

    Azt figyelembe kell venni, hogy jelenleg a cpu-ba integrálás fő célja a heterogén programozhatóság. Erről meg azt kell tudni, hogy pl. ha Open Cl-ben is dolgozik az egy szem integrált gpu, akkor a grafika keményen belassul. Erre megoldás lenne, ha az apu-ban lévő aránylag gyenge gpu részt csak általános számításokra (fizika, MI, stb. ) használnák, míg a diszkrét gpu-t pedig a 3D-s megjelenítés gyorsítására. A cpu-k kora sem áldozott le, mert nem minden feladat jól párhuzamosítható, így a közlejövő nyerő konfigurációja: egy nagyon gyors (néhány magos) cpu mellett egy gpu (integrálva a cpu mellé), ami általános számításokban erős + egy diszkrét grafikus kártya, ami 3D-ben (+CAD-ben) erős (+virtu).
    Később esetleg megjelenhetnek olyan apu-k, amikben a gpu rész "darabolható" szoftveresen is, ami azt jelenti, hogy képes lesz úgy viselkedni, mintha 2 (vagy több) gpu lenne a gépben. Az egyiket lehetne 3D-re használni, a másikat pedig egyéb jól párhuzamosítható feladatokra, és a rendszer dinamikusan képes lenne eldönteni, hogy éppen melyikből mennyi erőforrást/mire használ. Ezek mellé továbbra is kell egy gyors "soros egység", ami néhány nagyon gyors cpu mag.

  • szabi80sz

    tag

    válasz Abu85 #645 üzenetére

    Egy olyan kérdésem lenne, hogy memóriákkal volt-e gond a teszt során? Biztosan 1866 Mhz-n futottak?
    Szeretnék venni egy Trynity apu-t és nem tudom ,hogy milyen alaplapot merjek hozzá venni. Jelenleg van 16GB (4*4GB) 1866 Mhz Corsair Vengeance LP memóriám (XMP-t támogatja, az AMP-t nem hiszem) és konkrétan egyik megjelent alaplap sem támogatja ezt a memória típust. Be lehet-e állítani úgy a rendszert, hogy 1866MHz-n kezelje ezt a memóriát?
    Abból indulok ki, hogy a munkahelyemen egy 2600-as i7 -es van, Asus alaplappal és 1600 Mhz memóriával (talán Kingston, de nem vagyok biztos benne) és nem sikerült elérnem az 1600 Mhz-t (csak 1333MHz-ne hajlandó menni), pedig az alaplap is tudja, a memória is tudja, meg a cpu is. Az XMP profilt nem találtam az AI overclock résznél, mint opciót. Kézzel beállítottam a feszültséget és az egyéb értékeket (a CPUZ-vel is megnéztem ezeket), de nem volt hajlandó elindulni 1600 Mhz-n. Nem akarok így járni az Trinity-vel (főleg, hogy a memória már meg van véve, csak az alaplapot választhatom meg). Kellemetlen lenne, ha egy rakás pénzért megvettem az 1866Mhz-s memóriát és a végén csak 1333Mhz-n lesz hajlandó futni... Azt láttam, a korábbi alaplapleírásoknál, hogy csak 2 memóriamodult voltak képesek 1866 mhz-n futtatni... (vagy csak dual chanelben?, nekem négy van).
    Még mielőtt valaki azt mondaná, hogy nem mindegy nekem, hogy 1333Mhz-ben megy vagy 1866-on (dula chanel-ben), a válaszom előre is: nem. :) (Főleg, hogy az apu gpu-ja is a rendszermemóriát használja) .
    Kezdem visszasírni a régi időket, amikor vettem egy neves gyártótól memóriát és azt képes volt általában minden márkás alaplap megfelelő sebességen kezelni (esetleg csak a cas/ras/stb. értékeken kellett még változtatni a maximális kihasználtság érdekében).

    [ Szerkesztve ]

  • szabi80sz

    tag

    válasz Lacces #673 üzenetére

    Nem feltétlenül fogyaszt annyival kevesebbet, mint ami a tesztekben kitűnik. Itt a 100W-os példányokat tesztelték (ilyeneket tudtak beszerezni, ami nem kis teljesítmény, mikor még mindig nem lehet a boltokban kapni ;) ) , de lesznek 65W-osak is (a cikk vége felé ígéretet kaptunk, hogy azt is letesztelik). Sebességre: "csak" cpu-ban veri az Intel ezeket a processzorokat, viszont az integrált vid.kártyájuk kutyafüle és a legtöbb itteni felhasználó szerintem alapból kikapcsolja, vagy kikapcsolná, ha Intel-t venne (ha nem is, akkor se nagyon használja a többség: nyilván lehet használni, de mire...) Szóval, ha a gpu teljesítményét is nézzük, akkor a 100W-os példányok nem is annyira rosszak fogyasztásban sem, meg a GPU rész teljesítménye is nagyobb a konkurensnél. A 65W-os valószínűleg lassabb lesz, de a TDP fogyasztása nem sokkal marad le az intel 3000-es szériája mögött (elméletileg 10 wattal, de a gyakorlatban lehet, hogy másképp számítják egy kicsit ezeket az értékeket).
    A dual graphics valószínűleg nem lesz a többségnél kihasználva, de van helyette a legtöbb alaplapon Virtu, ami képes együttműködni több fajta vid.kártyával is (akinek kell) .
    Szóval egy 65W-os példány fogyasztásban nem sokkal marad el az Intel i3-tól. Cpu sebességben kb. annyival lesz gyengébb, amennyivel az ára is lentebb lesz egy ilyen rendszernek, de a vid. kártyája jóval fejlettebb és gyorsabb is (ez megéri azt a kb. 10W többletet szerintem). Ha figyelembe vesszük, hogy az Intel mennyi butítást használ a gyengébb processzorainál (ezt észreveheted, pl. ha több op.rendszert is futtatsz egyszerre, de más lefaragások is vannak azért a rakás pénzért), akkor szintén egyáltalán nem rossz vétel egy ilyen processzor.

  • szabi80sz

    tag

    Köszönöm szépen mindenkinek az információt! Így azért nyugodtabban megyek majd vásárolni, ha végre elérhető lesz a processzor és az alaplapok.

  • szabi80sz

    tag

    Én egy 5600k-t vettem. Nem bántam meg, bár én egy 3800+-os X2-t cseréltem le. Memória: 4*4GB 1866Mhz Corsair Vengeance LP. Alaplap: Gigabyte F2A85X-UP4. Mivel az integrált hang továbbra is borzalmas: az első hangpróbát követően beleraktam a régi öreg audigy 2zs-met. Oprendszer: Win7 64 bit. Videokártya: FirePro 4900 (Radeon 5770-nek felel meg).
    A virtu nagyon durva sebességtöbbletet adott. 3DMark Vantage eredményekről készült képeket felteszem. Sajnos a tesztprogram nem csípte a videokártyámat és a legvégén hibaüzenetet írt ki. A teszteket Xx1080 (10:9) felbontásban és 16xAnisoFilter beállítások mellett végeztem mind a 3 esetben (a GPU és a CPU eredményeket érdemes nézni). Sorrendben:
    5600k + FirePro 4900:

    5600k + FirePro 4900 + integrált vid.k (Virtu Mvp, D, Hyper Performance On) :

    3800+ X2 + FirePro 4900 :

    Remélem nem gond, hogy kitettem a teszteket.

    [ Szerkesztve ]

  • szabi80sz

    tag

    válasz x_o_n #1135 üzenetére

    Nem írtam, hogy mire használom a gépet, de nem lett volna jobb, mert
    1. a középső képen is látszódik, hogy mennyit dob az apu a videokártya sebességén. Néha szoktam játszani is, és ilyenkor nem mindegy, hogy a firepro v4900-as a saját tempójában döcög, vagy 30-50 % közötti többletet kapok (nem csak sebességben járok jobban, hanem fogyasztásban is). A kb ilyen sebességű firepro vid.kártyák meg 120 000 felett kezdődnek. Nyilván azért nem minden játék alatt megy a virtu.
    2. multi gpu-kat is programozok, így nem mindegy, hogy mennyi van a gépben és milyen sebességen kommunikálnak a rendszerrel (pl ha 2 vid. kártyát teszek a gépbe, akkor a pci-e 2 csak 8x sebességen megy, ami kb. pci-e 1.1 16x-os sebességet jelent és ez még nem 3, csak 2). Ezenfelül a gpu integráció terén ez a legfejlettebb technológia, ami speciális sebességet jelent bizonyos esetekben. Azt még vizsgálom, hogy hogyan lehetne ezt a gyakorlatban kihasználni.
    Egy teszt a sok közül:
    Turks: FirePro,
    Devastator: APU (csak a GPU)

    Hang: nem tudom, hogy pontosan milyen alaplapra gondoltál, de ha nem valami ilyesmire:
    [link] akkor nem hiszem, hogy az jó lenne nekem. Nem hangfalnak csúfolt műanyagdobozos számítógépes aktív valamiket használok.
    Bővebben itt lehet ilyen vitákról olvasni, de igazából ez olyan dolog, amit nem nézni- és amiről nem olvasni kell, hanem amit hallani (hiába tesszük fel a jó minőségű hangot pl egy honlapra, ha nem képes az emberek otthoni hangkeltő rendszere normálisan visszaadni azt, így teljes mértékben bemutathatatlan a minőség). A linken két fajta hozzászólás van (azért akad egy harmadik féle is, aki hdmi-t használ, de ez már más tészta) : az egyik oldalon olyan emberek érvelnek az integrált hangkártyák mellett, akik még az életben nem hallottak jó minőségű hi-fit a számítógépre kötve, a másik oldalon pedig olyanok akik hallottak. Aki még nem hallott az valószínűleg nem fogja megérteni, hogy mennyire gyenge minőségűek még ma is az átlag alaplapokra integrált hangkártyák és magyarázni is felesleges, mert mint írtam: ezt hallani kell (megfelelő rendszeren még bot füllel is hallható). Bár nekem nem hi-fim van, de így is ég és föld a különbség az audigy 2zs és az integrált megoldás között. Meghallgatni viszont nem biztos, hogy érdemes, mert utána az embernek az inge meg a gatyája is rámegy. (Tapasztalat :) )

Új hozzászólás Aktív témák