Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz solfilo #2 üzenetére

    Vagy csak az nVidia elkezdte "felkészíteni" a drivereit a következő generáció érkezésére, értsd. lassítják a Pascal-t hogy ne legyen akkora égés az RTX amekkorának indult... :U

    Ez az RX 590 meg kb. akkor lenne jó ha az RX 580 árán érkezett volna, az 570 + 580 árakat lejjeb tolva...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz arn #12 üzenetére

    Hááát igen is meg nem is... a marketingje szerintem nagyon rossz volt, arra nincs mentség. Már a rosszat értsd. úgy hogy "a vásárlók szándékos megtévesztése" hatálya alá eső...

    Viszont normális áron azért maga a kártya jó lenne és tök megérteném hogy veszik, de jelen helyzetben és jelen árak mellett pont a saját Pascal szériájuk miatt nevetséges az RTX felhozatal. Még csak az AMD-re se volt szükség ahhoz hogy sokkal jobb ár/érték arányú konkurenciájuk legyen, megoldották maguknak házon belül... :C

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz schawo #13 üzenetére

    Mondom én (#7), hogy az nVidia driverre hatással volt a marketing csoportjuk... :))

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz s.bala31 #65 üzenetére

    Szerintem a Vega-tól többet vártak; ha visszaemlékszel anno volt is mondva nagy erőkkel hogy majd jön hozzá a csoda driver ami X feature-t bekapcsol, meg majd optimalizálják, meg majd így-úgy gyorsabb lesz, aztán végül nem lett... Persze valamennyit biztos gyorsult a megjelenés óta, de az csak az "általános" szint.

    Nekem az tűnik valószínűnek, hogy már a Vega gyártásra küldése után / környékén, vagy akár még később jöhettek rá, hogy valami nem úgy fog működni ahogy remélték. Lehet hogy egy kis hardvere glitch, vagy pl. egy rosszul méretezett regiszter, vagy bármi ilyen apróság miatt, de nem teljesen űgy működik ahogy azt megálmodták, vagy lehet szimplán csak a 14nm FinFET-től reméltek messze túl sokat, a fene tudja... de fogadni mernék rá, hogy a Vega a tervezőasztalon még sokkal gyorsabb volt, mint amilyen a végleges termék lett... valószínűleg sosem fogjuk megtudni hol csúszott félre a dolog...

    Ezzel párhuzamosan a Pascal kifejezetten jól sikerült, és 3rd party gyártási nehézségek (gondolok itt elsősorban a HBM2-re) sem hátráltatták az árazását és terjedését.

    Gondolom X évvel ez előtt még azt gondolták, hogy a Vega teljesítménye elég lesz ahhoz, hogy versenyképesek lehessenek a felsőbb árkategóriákban is, aztán kb. 2016 környékén jöhettek rá, hogy ez nem így lesz, de akkor már mindegy volt... A Vega már ment gyártásra a maga "még az ág is húzza" módján, az új GPU /Navi/ fejlesztésének felgyorsítására pedig Raja, majd aztán több másik vezető beosztású mérnökük elvesztésével esélyük sem volt.

    Szerintem azért van csönd a Navi-ról most is, mert kellő szaktudású mérnökből nincs náluk elég ahhoz hogy gyorsabban, vagy úgy egyáltalán valahogy haladni tudjanak vele. Pénzük most biztos van, a crypto-mining GPU eladásokból és a Ryzen-ből is nagyon magas bevételük kellett hogy legyen (vagy ha nem akkor valamit nagyon, nagyon rosszul csinálnak), de emberi erőforrásuk valószínűleg nincs elég...

    Igazán hiába is adnák el a VGA részleget, máshol se lesz alkalmas mérnök, ezért talán nem is kellene senkinek. Az Intel és az nVidia felszippantottak kb. minden nagy nevet az iparból, már leszámítva azokat akik még (?) lojálisak az AMD-hez... Mondjuk ha az Intel 1:1-ben megvenné az RTG-t az még érdekes lenne... :U

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cifu #80 üzenetére

    De hogy lehet ennyire alacsony bevételük? A Ryzen-t viszik mint a cukrot, az Epyc-et is kezdik felkapni, a Polaris nem fogyott jól a gamer piacon, a crypto miner piacon viszont annál inkább... mellette ők gyártják mindkét konzolgeneráció fő egységeit is... Annyi chipet adnak el mint a szemét, hogy a francba nincs belőle pénzük? Ennyire balf*szok lennének?...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz devast #86 üzenetére

    Hát azért fogy az, igaz hogy ez Intelnek is a szegénységi bizonyítványa, nem csak az AMD érdeme... de ettől függetlenül fogy.

    Érdekes hogy még így is ennyire rosszul állnak anyagilag és piaci részesedés szempontjából is, de remélem a Zen 2-vel kitart a lendületük és a Navi is jól sikerül majd... Van/volt elég részünk abból ami történik a piacon ha az nVidia vagy az Intel egyeduralkodóvá válik 1-1 szegmensben... Szükség van az AMD-re, meg amúgy nem rosszak a cuccaik, szerintem több vásárlót érdemelnének... (mondom ezt úgy hogy CPU-ban nem olyan rég váltottam Ryzen-re és nem bántam meg, mellette GPU-ban pedig nem rég váltottam nVidia-ra és azt meg megbántam :U )

    Azon az OC.UK-s Vega56-on el is gondolkodtam de a G-Sync monitor miatt nem lenne értelme most kategórián belül váltanom... majd a Navi...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz szasanyi #144 üzenetére

    Nem sok hozzá a Vega56, ill. van olyan játék ami mellett simán kell 1440p-re is. Szerintem a Vega 56 egy kifejezetten jó kártya, még nincs túlzottan kinyomva a szeme, de már úgy is elég gyors 1440p játékra.

    Sajnos nekem referencia modell volt belőle, annak a blower hűtőjét nem bírtam, de egy normálisabb verzió, pl. egy custom megoldás jóárasítva (amit itt is sokan emlegetnek) nagyon jó választás lehet. Ezért fáj is a szívem, ha fél évvel ez előtt adták volna ennyiért akkor bő 100 ropival több maradt volna a zsebemben és pluszban még egy olyan videokártyám lenne aminek nem gyűlölöm a driver-ét, de sajnos most már nem érdemes váltanom kb. semmire sem ebben a generációban... :(

    Szerintem inkább a Vega64 az, ami zsákutca, mert 1440p-n igazán nincs rá szükség a Vega56-hoz képest, persze gyorsabb, de azért nagyban nem változtat az élményen, ellenben sokkal drágább, melegebb, éhesebb... 4K-ra meg nem igazán elég már... Szóval így két szék közé a padlóra...

    Igazán ezzel az 590-el is ez a baj, hogy az 580-nál csak számszerűen mérve jobb, de felhasználói élmény tekintetében nem... ellenben drágább, forróbb, érezni rajta hogy feleslegesen ki van nyomva a szeme...

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz jokeph #148 üzenetére

    Azt a mai napig nehezen hiszem el, de... már talán úgy ~5 éve, vagy nem is emlékszem pontosan mikor, de EMAG Black Friday-en vettem egy Sapphire R9 390 Nitro-t... akciósan 90 rugóért. (igen, akkor még nem olyan orbitális bullshit volt a black friday mint most...)

    Nagyon szerettem azt a kártyát, a fogyasztásához képest egész elfogadható volt a hangja, a sebességére pedig nem panaszkodhattam sokáig. A nálam töltött ideje vége felé még az 1440p-be is egész lelkesen kóstolt bele, persze 512bit-es memóriabusszal ez talán nem annyira meglepő.

    Aztán jött a crypto mining káosz, nekem meg pont akkortájt elkezdett viszketni a tenyerem valami jobb kártya után... ééés úgy kb. 3 éves korában eladtam... 90 ezerért. :)) :DDD

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz air76 #168 üzenetére

    Jé tényleg, 2015 november 28.-án vásároltam... valahogy régebbinek tűnt. Viszont akkor nem 3 évesen adtam el, hanem csak 2... oh well, így is úgy is "ingyen" volt :D

    Átmenetként amúgy volt egy /kölcsön/ RX 580-am az R9 390 és a Vega56 közti időszakra, és érdekes volt látni. Nem mondanám az 580-at egyértelműen erősebbnek a 390-nél, inkább csak az érződött rajta, hogy 300MHz-el feljebb jár. Legalább is olyan volt mintha bizonyos játékok ki tudnák használni azt, hogy a Hawaii GPU nagy, nagyon nagy memória sávszél is volt alatta, kb. minden értelemben "széles" volt az egész kártya, és amelyik proginál a driver ezt kamatoztatni tudta (értsd. nagyon párhuzamosítani a feldolgozást), ott bizony gyorsabb volt az 580-nál.
    Persze több a rosszul optimalizált játék, amik nem tudják nagyon tömören telepakolni a "futószalagot", és ott a Polaris nyert, szerintem szimplán azért mert a magasabb órajelével könnyebben átugrálta ezeket a tökéletlenségeket.

    A Mantle van még itt sokat emlegetve, hogy mennyire nem ért semmit, és valóban gyorsan kikopott a piacról, de azon a kevés játékon ami támogatta - így utólag visszanézve - már tisztán látszott, hogy tényleg a DX12 / Vulkan őse volt. Nem hullámzott vele úgy az fps a jelenet bonyolultságának változásaitól, pl. Dragon Age Inquisition nagyon gyönyörűen futott a 390-el 1440p-ben is.

    Oh well, nosztalgia off...

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák