Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz x_o_n #920 üzenetére

    Ezek közül leginkább a Sapphire és a Gigabyte ajánlott, a többi B kategóriás minőséget/hűtést tekintve. MSI-ből én csak a Gaming X-et tudnám ajánlani, a Mech és az Evoke nem sikerült a legjobban.
    A drágábbak közül a Strix-nek van baja rendesen, a Nitro-t mindenki dícséri, megfelelő áron megérheti, illetve a fentebb említett MSI Gaming X ami még elég jó, vagy a PowerColor Red Devil(ettől a gyártótól az olcsóbb, két ventis Red Dragon is jó választás).

    Drivereket nézve a legújabbal nekem nincs különösebb gondom, pedig a megjelenéskoriakkal szívtam mint a torkos borz, igazából az ideiek már mind használhatóak, a magam részéről ha biztosra akarsz menni, a legutóbbi WHQL verziót(20.2.2) javaslom feltenni, és telepítéskor kiválasztani a pucolással egybekötött módot. Ha valami hibába futnál, akkor érdemes feltenni az "opcionális" verziók valamelyikét.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz x_o_n #922 üzenetére

    Nincs leg... az első vonalbeliek közt és a B kategóriások közt is nüansznyiak a különbségek, én a Nitro+ vagy a Red Dragon mellett tenném le a voksom, ha halk és hűvös kell, de az én Pulse-om se épp zajos vagy meleg - szerintem.
    Egy biztos: ha a zaj és a hőmérséklet mérvadó, ne vegyél ref. kártyát, kivéve persze, ha felvizezed, amire meg épp az a legjobb.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Speed®

    HARDVERAPRÓD

    válasz x_o_n #924 üzenetére

    Mi kényszerít arra, hogy túlárazott lappal elrontsd a jobb ár/értéket..? Ha veszel egy épkézláb VRMel szerelt B450et (Tomahawk/Gaming Plus pl.), mellé vehetsz bele egy valóban jó hangkarit, ahelyett, hogy sw tupírolt integrálttal szórakozol :U

  • Kansas

    addikt

    válasz x_o_n #924 üzenetére

    Csatlakozom Speed(R)-hez, tök fölösleges az X570-es lap, nekem is csak azért van X470, hogy SATA és PCIe csatik elvesztése nélkül tudjak 2 NVMe SSD-t használni, ettől eltekintve egy 35e körüli B450-es lap bőven jó egy R5 3600 alá.
    Az árkülönbözetből meg vehetsz egy HW DAC-os hangkártyát, az jól is szól.
    Normális audio normális alaplapon nincs, csak übertúlárazott csúcsvackokon, amik az áruk felét sem érik meg. Azok a Realtek vackok amiket rájuk raknak, 10e-s hangkártyákon ugyanúgy elérhetőek, a 20e-s hangkártyák(Creative, ASUS) meg köröket vernek rájuk...

    Jelen pillanatban az X570 csak rongyrázás, az egyetlen extrája a PCIe v4, azt meg néhány méregdrága SSD alapú "fűtőtesten" kívül csak az RX5500XT igényli, az összes többi VGA vígan megelégszik egy PCIe v3 x16-os slottal. Az RX5500XT alá meg megint tök fölösleges.

    Majd ha kijön a B550-es chipset, reális áron, az esetleg megérheti a pénzét...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz x_o_n #927 üzenetére

    Az én MSI X470 Gaming Pro-mat nem rémlik, hogy mókolnom kellett volna egy BIOS frissítésen túl, de az kb. az összes régebbi laphoz kell, ha 3xxx-es Ryzen-t raksz bele, nem nagy ügy, és nekem ugyan volt régebbi procim hozzá, de szerintem a boltban is megcsinálják neked, ha kéred. Csak ezért nem éri meg dupla áron venni alaplapot.
    Bár nem MSI gyártmányú, nekem nagyon bejött még a Giga B450 AORUS PRO WiFi ITX lap, csak ajánlani tudom, ha valaki pici gépet rakna össze.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák