Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Devas #651 üzenetére

    A fogyasztás, a zajhatás mértéke is fontos ténylezők, valóban.... ám VGA kapcsán eleve a "Sapphire Nitro" típusokat nézegetem, hiszen tudtommal az a mostani 5770 kártyám "Vapor-X" hűtőjének továbbfejlesztése.

    A kategóriában a leghatékonyabb, legcsendesebb, nemde?

    Nyilván, nem zárkóznék én el az újabb architektúrával rendelkező sorozat közép-kategóriás modelljeitől, de őszintén szólva kétlem, hogy azokat max. 1-2 hónapon belül a 60.000-80.000 forintos ársávban meg lehet majd vásárolni.

    Márpedig az RX580, de már lassan az RX590 (még a "tuning" modellek is) ennyibe kerülnek.

    Az új kártyák kapcsán én ennek az árnak inkább a dupláját tippelem.

    És hogy 100.000+ forintot költsek egy videokártyára? Már a 60.000-től is "fázom", de elfogadtam, hogy egy korrekt, minőségi, és közepes teljesítményt nyújtó példány ára ennyi lett sajnos!

    Esetleg a "Hardverapró"-n, "Jófogáson" még lehet kapni használt, 8 GB RAM-mal szerelt, még garanciális példányokat, ~35.000-50.000 forintos árkategóriában.

    Ezekkel szerintem az új sorozat tagjai (vagy a VEGA kártyák) nemhogy az elkövetkező hónapokban, de még 1-2 évig nem fognak tudni árban versenyre kelni. :(

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák