Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    Ez az AMD csak népkártyát tud gyártani mostanában. :)

    A 480-as teszt végéről egy mondat:

    "A GTX 970-et magabiztosan utasítja hátrébb, nagyjából 8% az előnye vele szemben."

    A jelenlegi tesztből:

    "Maga mögé utasítani sajnos nem tudta a a legfőbb konkurenst, a GTX 970-t, de csak fél százalékon múlt az üdvösség."

    Minden kártyát a 970-hez mérve hol marad a kategória különbség?

    Ha ennek a 470-nek a legfőbb konkurense a gtx970, akkor hogyan lehet az RX480-é is az?

    Másrészt ezek a kártyák hiába lesznek kedvező árúak, akinek kellett ez a teljesítmény már rég birtokolja, akinek meg eddig sem tellett ilyen árú kártyára ez után sem fog.

    Szerintem nagyon hiányzik egy jó árú gtx1070 teljesítményű kártya, azzal lehetne részesedést visszahódítani, pláne ha kapni is lehetne.

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz kolopele #223 üzenetére

    Ezzel annyi baj van, hogy ha aki 1070 szintű teljesítményt szeretne azt is vesz, vagy 980Ti-t, mint írod, abból nem lesz az AMD-nek bevétele, részesedés növekedése. Pedig nagyon rájuk férne minden fillér.

    Elég nagy réteg rendelkezik 290/390(x) 970 kártyákkal, és szerintem ők nem fognak RX470/480 kártyára váltani. Ez a teljesítmény évek óta elérhető, nekik ez nem alternatíva. Ezért kéne egy jó árú, és combosabb AMD vga a mezőny tetejére.

    De nem majd, egyszer év végén, hamarosan, hanem most.

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Vikthor #236 üzenetére

    Háá, Tesóókám, ha' csak megnízném á másinádat, na erissz mán be! Meg mond má meg hány óra, de a telódon mutassad! :DDD

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Darthforce92 #251 üzenetére

    Látszik, hogy ezt valahol nagyon jól megtanultad, le a kalappal, csak sajnos ez az elmélet. Az élet, és a gyakorlat pedig más. És ez most nem irónia, vagy személyeskedés.

    A magas áfa pont a csalásnak, és a magasabb körökből származó számla gyáraknak kedvez. Ha ezt közülünk csinálná valaki, minket rögtön lekapcsolnának. Szóval van egy réteg, aki nagyon jól megél ebből a magas áfából.

    Azonban így rengeteg kis cég, vállalkozó rá van kényszerítve arra, hogy ne kérjen mindig számlát, vagy vegyen éppen, ha szükséges még neki. Erre a 27% kényszeríti rá, mert ha ezt befizetné, akkor egy hónapig dolgozna azért, hogy megtömje az állam zsebét, magának meg maradjon egy pár forint.

    5-10% áfa mellett ezek nagy valószínűséggel mind megszűnnének, mert itt már nem érné meg kockáztatni, 8%-ot mindenki befizetne, nem foglalkozna azzal, hogy plusz papírt vegyen. Nem én, hanem nálam okosabbak már kiszámolták, hogy valószínű az áfa bevétel sem csökkenne az áfa drasztikus csökkentésével, mert hiába lenne kisebb a bevétel a multiktól, azt kompenzálná az országos szinten befizetett adó a kis cégektől.

    Illetve több pénz maradna mindenkinél, ami előbb-utóbb égetné az emberek zsebét és elköltenék azt. Így fokozva, élénkítve a gazdaságot.

    Én műszaki ember vagyok, de józan ésszel belegondolva van igazság ebben. Csak sajnos valakik ezzel milliárdos bevételtől esnének el, így nem olyan egyszerű azt mondani, hogy holnaptól csökken az áfa.
    Pedig roppant igazságtalannak tartom, hogy bemegy a választópolgár a boltba, kinyitja a pénztárcáját, és az adózott fizetéséből lerak 100.000.- Forintot a termékért, és még ad állam bácsinak 27.000.-.Forintot.

Új hozzászólás Aktív témák