Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jedis

    senior tag

    válasz Peat;) #50 üzenetére

    Az AMD a felső kategória aljába éppen hogy csak beköszön, de ez tényleg nem az ő terepük ! Ettől függetlenül én úgy gondolom, hogy játékra egy kisebb FX-8.... is bőven elég, ha csak nem akarsz a legújabbakkal is full maxon játszani ! 30000 + Ft-ért azért egy nyolc magos AMD jobb, mint egy Core I3 , azt a plusz pénzt ami marad az I7-hez képest, meg inkább videó kártyára kell költeni ( lásd. teszt ) ! Amúgy meg én úgy látom, hogy az AMD-nek most kezd beérni az ATI-s befektetése ! A két új konzollal nem is az anyagi oldali bevétele lesz az elsődleges az AMD-nek, hanem a presztízs ! És szerintem a közeljövőbe a PC-s eladások is meg fognak indulni az AMD-nek, a két konzol miatt ( rokon hardver ) ! Természetesen itt az FM2-re gondolok, főleg az APU-kra ! A Mantle-ről, meg a többi ilyen irányú fejlesztésről meg nem is beszélek !

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

  • jedis

    senior tag

    Az AMD tudja is, hogy ő nem tud versenyezni a felső kategóriába ! Ennek a CPU-nak is csak egy presztízs értéke volt, az első 5GHz-s CPU gyanánt, de teljesítménybe nem tudja utólérni a komolyabb I7-eket, fogyasztásba meg pláne ! Az AMD bevételének az FX CPU-k csak kis részét teszik ki. Ő az APU-kra koncentrál, ahol bizony elég komoly lépéselőnybe van, főleg az új konzolokkal a háta mögött, és valljuk be 20 PC-sből 19-nek bőven elég, az APU teljesítménye a minden napi felhasználásra ! Van egy olyan érzésem, hogy ha nem is rövid távon, de a későbbiekben fog okozni az AMD még kisebb nagyobb meglepetéseket PC-s vonalon ( más vonalon meg pláne ! :D )

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák