Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    Kicsit csalódott vagyok -- nem csak a termékkel, hanem a cikkel kapcsolatban is. A SATA-6Gbps-ról nyilvánvaló volt, hogy az SSD-k vártnál lassabb árcsökkenése miatt és a normál (7200RPM) HDD-k még csak SATA-1.5Gbps-os határt közelítő sebessége miatt még egy-két évig felesleges a felhasználók 99%-ának; az IGP-ről is tudtuk, hogy ugyanaz, mint az előző. Viszont a cikkben voltak olyan apró pontatlanságok, hiányosságok és túlzások, amik miatt vissza is görgettem a lap tetejére, hogy ezt tényleg ti írtátok?
    Egy szó se esett az év első napjaiban megjelent Micron RealSSD C300-ról, ami az első natív SATA-6Gbps SSD, és 355MBps sebességre képes; sőt, ennél gyorsabb SSD-k is jelentek már meg, csak azok a SATA-3Gbps sebességkorlátja miatt PCIe csatlakozót kaptak (fusionIO pl., már bő másfél éve). Ugyancsak úgy beszéltek a 780G-ről, mintha a legalább annyira forradalmi változást jelentő 690G nem is létezett volna. Az Intel HD Grapnhics, bár már közel került hozzá, de még továbbra sincs ott teljesítményben, mint a 7xx/8xxG-k. Az elterjedt hibás "SATA2.0" és "SATA3.0" megnevezés szerepel a cikkben, helyesen "SATA-3Gbps" és "SATA-6Gbps" -- lehet, hogy úgy tűnik, hogy kákán is csomó, de ha már szakmai lap, akkor figyeljünk az ilyen apróságokra is.

    Mindenesetre kösz a tesztet és a méréseket, ennél azért jobb teljesítményt vártam az SB850-től.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák