Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bartatamas

    senior tag

    válasz #79335424 #2156 üzenetére

    Az eseményt szerintem azért érdemes bonyolítani mert bár meg lehet oldani azt is amit írsz újabb vagy bonyolultabb esemény nélkül, de rosszabb hatásfokkal. Úgy értem jobban fog merülni.

    Az Elixir abban különbözik hogy ott egy magasabb szintű logika van implementálva ami pár másodpercig átlagot számol és utána az ettől való százalékos eltérést vizsgálja.

    Ha a Robotban implementálnám ezt az algoritmust, annak is lenne két paramétere. Mekkora intervallumot átlagoljon és hány százalékos változást tekintsen eltérésnek. Nagyon hasonló a mostani eseményhez két különbséggel:

    - az eltérést nem az előző 1, hanem az előző X érték átlagához nézi

    - az eltérést nem csak abszolút értékben (pl 8) hanem százalékos eltérésben is tudta vizsgálni (pl 10%)

    Ebből látszik hogy szerintem az Elixir algoritmus természetes kiterjesztése a jelenlegi E-Robot funkcióknak. Ezért gondolom úgy hogy ki kellene egészíteni az eseményt és sokkal jobban használható lenne.

    Az irányokról. A magnetométer szenzor tudja detektálni a mező nagyságát és irányát is. Gondold el, így tudja merre van a mágneses északi pólus. Próbáld ki Elixírben, látszik higgy a koordináták előjelet váltanak ha megfelelően forgatod a telefont. A koordináta rendszer valós, az egyes koordináták + és - iránya azt mutatja hogy a vektor azon komponense merre mutat, mint ahogy matekból tanultuk.

    Egy kis irodalom, nem egyszerű téma:

    http://developer.android.com/reference/android/hardware/SensorEvent.html

    Az erő nagyságát, vagyis a vektor hosszát én számolom így: négyzetgyök(x*x + y*y + z*z), vagyis az nem lehet negatív.

    A változás mértékét sem a szenzor adja, azt is én számolom. Lehetne az irány változását is számolni (v2 - v1), de én csak erő nagyságának változását számolom (length2 - length1)

    Amúgy a letöltött példa parancs nem működött nálad jól?

Új hozzászólás Aktív témák