Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hellwhatever

    aktív tag

    válasz Dobrika #84 üzenetére

    Ez nem a kolléga hozzáértését minősíti, de a lényegen nem változtat.

  • Timer

    veterán

    válasz Dobrika #141 üzenetére

    "legyenek jó erősek, erre az AMD a mai napig képtelen"

    Az ugye megvan, hogy a kilencedik generációs Core és a kettes sorozatú Ryzen-ek között nagyjából 5-8 százalék a különbség C2C? Ez lenne a képtelenség? Nem gondolom. Amiért az Intel a játékok alatt jobban domborít, az nem az IPC, hanem a magasabb turbó órajelek miatt van (no és az elavult engine-ek miatt, de ezt most ne feszegessük, miért is van így). Tekintve azonban az AMD ezres és kétezres sorozata közötti különbségeket, ez az Intel előny is olvadni fog, a második generáció is számottevően jobban teljesített az elődjénél ezeken a területeken, így várható, hogy a háromezres sorozat is lép előre.

    Bárhogyan is legyen, mindkét oldal vásárlói jól járnak ezzel a csatával, csak sokak számára nehéz felfogni azt, hogy a 10-15 százalék teljesítmény hátrány 30 százalékkal olcsóbban IS jó üzlet, nemcsak a mindenkori csúcsteljesítmény arányárban lehet az egyetlen jó út...

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Dobrika #143 üzenetére

    Ember, a szövegértés az nem megy, mi?! Ezt írtad:

    "legyenek jó erősek, erre az AMD a mai napig képtelen"

    Erre adtam válaszként, hogy C2C minimális már a különbség, és az Intel előnye javarészt az órajelből fakad, erre előjössz nekem az 5 Ghz-cel. Nem tűnik fel, hogy ugyanezt írtam én is? Segítek, de. Plusz egy csokiért azt is elárulom, hogy az IPC ez esetben sem változik, és erről volt szó az ominózus kommentben, nem a maximális elérhetó órajelekről, a relatív teljesítményről.

    "akkor ha ingyen is adják azt ami nem elég, az nem jó üzlet mert kevés a teljesítmény."

    Ez tipikusan Intel fanboy duma. Milyen teljesítményre van szükséged, hmm? Mi dönti el, hogy mi a már elég, és mi a még nem elég? Van erre valami objektív mérőszámod, ami mindenkire ráhúzható? Már csak azért, mert a szubjektív dolgokat mindenki lesz*rja egy ilyen vitában. Neked fontos a magas órajel, mert játszol? Az én szempontomból ez irreleváns, mert én meg virtualizálok, ahol a sok fizikai magnak nincs párja, pláne nem kiváltója a magas órajel. Joker kérdés: ilyen alapon miért pont 9600K-t vettél, és nem XEON-t, ott van a teljesítmény fölény, tehát az okfejtésed értelmében minden CPU értelmetlen a piacon, ami a csúcs XEON alatt van.

    Költői kérdés volt, nem kell a fanboy duma. Búcsúzóként leírnám még egyszer, mert nem jött át ez sem a jelek szerint:

    "Bárhogyan is legyen, mindkét oldal vásárlói jól járnak ezzel a csatával, csak sokak számára nehéz felfogni azt, hogy a 10-15 százalék teljesítmény hátrány 30 százalékkal olcsóbban IS jó üzlet, nemcsak a mindenkori csúcsteljesítmény arányárban lehet az egyetlen jó út..."

    Magyarán, tőlem veheted a maximumot is, de fogadd el, hogy másoknak a neked nem elég is elég, ha olcsóbban megkapják. Van erre egy bevált kifejezés, úgy hívják: jó ár/érték arány. Ha ezt nem sikerül megérteni, akkor remélem, mindig csúcskategóriás telefont veszel, és majd az autóban sem kötsz kompromisszumot, és 400 lóerő alatt nem nézel meg semmit.

    Béke!

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Dobrika #145 üzenetére

    És nem érted.

    "Értem én, hogy valakinek jó a ryzen olcsón, de mégegyszer, ne gyere nekem azzal, hogy mindenki birka aki kifizeti az intel felárát..."

    Hol a tökömben írtam én ilyet? Segítek, ezt írtam:

    "Bárhogyan is legyen, mindkét oldal vásárlói jól járnak ezzel a csatával, csak sokak számára nehéz felfogni azt, hogy a 10-15 százalék teljesítmény hátrány 30 százalékkal olcsóbban IS jó üzlet, nemcsak a mindenkori csúcsteljesítmény arányárban lehet az egyetlen jó út..."

    A Jó Isten áldjon már meg, ha kötekedsz, legalább nézd már meg, ki mit írt. Például a saját kommentedet, amire reagáltam:

    "Meg is érdemli? Nekem nem kell sok mag meg sok szál, hanem bőven elég a 6-8 mag is, de azok legyenek jó erősek,"

    Tehát nem egyszálas teljesítményről írtál, nem órajelről írtál, hanem a magok erősségéről. A magok erőssége IPC-vel mérhető. Szóval, akkor ki is fogalmazott pontatlanul?

    Ha szerinted annyira nem számít az egyszálas teljesítmény, hogyan magyarázod azt, hogy multiplayer alatt (ha már játék) egyre nagyobb szerepet kap a több mag? A CAD-et meg ne említsd, nálunk is vannak tervezők, és az a szomorú hírem, hogy az i3-6100 ugyanolyan retek, mint az i7-4790, vagy épp az i7-7700K Creo3 alatt, és ezt nem én állítom, hanem azok, akik hazsnálják, ugyanis ezeket a lépcsőket jártuk végig az elmúlt 3 évben. Szerintem ennyi erővel használhatnák az olcsó i3-at is, mert minek 2-nél több mag, sőt, minek egynél több mag, ugye... Furcsa módon brand munkaállomást mégsem látsz 4 magosnál kisebb processzorral szerelve. És nem láttál 3 éve sem. Arról ne is bezséljünk, hogy az ár/érték arány még ebben a ligában is értelmezhető fogalom, igaz, jellemzően csak Intel-Intel viszonylatban: mi is előző generációs processzoros munkaállomásokat választottunk a mérnököknek (velük egyetértésben), mert 30%-kal minimum olcsóbb volt, mint ugyanaz a konfig 8. generációval (kilences egyelőre nincs a Fujitsu palettáján, hazai forgalmazásban). Szóval inkább lemondtak egy kis IPC-ről, de így 2 új gépppel többet tudtunk venni ugyanakkora pénzből. Ennyit arról, hogy "nem lehet kompromisszumot kötni még olcsóbban sem." A fotelben ülve biztosan nem, a való életben meg nagyon is.

    Azért a kérdésemre még mindig nem válaszoltál: mi dönti el, hogy a 9600K már elég? Nagyon furcsa, mert sok Intel fanboy szerint még egy 4. generációs Intel IS mindenre elég. Másoik szerint a 8400 IS mindenre elég. Ezek szerint meg a 9600K csak az elég. Ugye érted, mi a gond az érveléseddel?

    Nincs olyan mérhető fogalom, hogy "Elég". Olyan van, hogy adott feladatra adott CPU optimálisabb, mint a másik. Netezni bőven elég egy kétmagos pentium is, otthoni átlag usernek elég egy 2600 Ryzen is, vérjátékosnak és vérfannak meg a 9900K alatt semmi sem elég. Na látod, nekem meg ebből elég.

    [ Szerkesztve ]

  • M@cika

    őstag

    válasz Dobrika #145 üzenetére

    Nem mindenki, de a nagy többség bizony birka. Aki pénzt keres a géppel és amilyen szoftverekkel dolgozik azok jobban futnak Intelen, mert ugye az elmúlt tizenx évben arra optimalizálták a szoftvereket, az OK.
    De a vérpistikék, akik csak játékra használják és befosnak, hogy 127 helyett 135 fps van a zintellel és bibibí az enyimen jobban fut a gém. :-) Na azok meg is érdemlik....

    Nasit a kis fehér medvének!

  • M@cika

    őstag

    válasz Dobrika #141 üzenetére

    Azért nem tudod kihasználni, mert idióta vagy. Amúgy is hogy jön a fostalicska qvadrága Inteled ide, amikor a téma arról szól, hogy a régi AMD alaplapokban hogyan fog menni egy 2 generációval újabb AMD proci.(Ami mellesleg ár/érték arányban "körbehugyozza" a kék cuccost. :-))

    Nasit a kis fehér medvének!

  • Timer

    veterán

    válasz Dobrika #148 üzenetére

    " A magok erősségét nem az IPC jelzi és még csak nem is órajel önmagában, hanem a kettő együtt!"

    Szerintem meg nem. Ez inkább a processzor relatív sebességét mutatja, nem magok erejét önmagában. A magok erejét, átvitt értelemben az architektura fejlettségét továbbra is úgy gondolom, az IPC miutatja meg. Amint szerepet kap az órajel, meg is érkezünk a tuningolhatósághoz, amihez az Intel tulajdonosok érveléskor oly szeretettel nyúlnak. A baj csak az, hogy az nem tekinthető sztenderd értéknek, mert rengeteg mindentől függ, nem csak magától a processzortól. Na mindegy, a te szemszögedből igazad is lehet, de az enyémből nincs, én továbbra is az IPC-t tartom korrekt összheasonlítási alapnak, de ezen ne akadjunk fel.

    "*Gondolom többszálast akartál írni."

    Yepp, csak eltévesztettem.

    "Nem lehet mindent párhuzamosítani és a játéktesztek egyértelműen bizonyítják, hogy a ryzen nem egy játékos processzor" [/I

    Nem értek egyet. Nincs olyan, hogy elég, nincs olyan, hogy játékos vagy nem játékos, ezt tisztázzuk már egyszer, s mindenkorra. Olyan van, hogy optimálisabb, meg nem optimális. És nem, ez nem játék a szavakkal, ez így pontos. Lehet, hogy az Intel optimális a játékhoz, de ez nem egyenlő azzal, hogy Ryzennel nem lehet játszani. Ahogy Macika írta, akinek számít, hogy 140 vagy 150 az FPS, vegyen Intelt, ebben igazad van. Akinek meg nem, az meg vegye azt, ami jobb ár/érték arányú, ez pedig még mindig a Ryzen.

    (I)"Én multijátékokkal játszom a 4 mag kevés már, mint szarban a vitamin (VGA limittel 60FPS-re persze, hogy jó a 8400, de akik ezt mondják szerintem nem fanboyok, csak tudatlanok)"(/I)

    Ezt például terror nevű user állította az iPon fórumon, akinél nagyobb Intel fanboy a világon nincs szerintem. Tudatlan ettől még lehet. BusterFTW lelkesen asszisztált ehhez az állításhoz, pedig neki általában még jó érvei is vannak, szóval mondhatjuk, hogy Intel közösségben ez egy bevett állítás.

    (I)"Amúgy igen, abban igazad van, hogy a CAD ugyanúgy szar sok objektumnál mindegyiken, de képzeld milyen lenne egy alacsony órajelű AMD-n, amin a 16 szálból egy dolgozna... Amúgy a 6700K-mat az egyik kolega vette i3 helyett inventorozni és állítása szerint bevált, de gyanítom, hogy inkább az órajel miatt."(/I)

    Ez kicsit kapcsolódni fog az előzőekhez is: ha megnézed, a munkaállomásokba XEON-t szoktak ajánlani, pedig az jellemzően alacsonybab órajelű és jóval több magú, mint a Core változatok. Hiába azonos jórészt az architektura, az utasításkészlet és az L2/3 cache mérete nagyban számít, magyarán megérkeztünk az alfához, nem minden az órajel, és a nyers erőt inkább az IPC mutatja. Szvsz, természetesen.

    Egyébként abban igazat adok, hogy átlag user átlag körülmények között, átlag felhasználási mód mellett hamarabb profitál a magasabb órajelből, mint a többmagos kialkításból, de akkor is azt mondom, atöbbmagos megoldásoké a jövő, és ha az AMD csiszol picit az órajeleken a 3XXX sorozatra, jó kis árverseny elé nézünk! ;) Én egyedül emiatt kedvelem jobban az AMD-t (mutattak már ilyet a Barton korszakban, ahol jó kis pofont adtak az Intelnek, ezáltal kiütve belőlük a Core2Duo sorozatot), mert a tevékenységükből mindkét oldal profitál így, vagy úgy. Most Ryzen-t használok, de volt már Intelem is nem egy, mindig azt veszem, ami az igényeimnek leginkább megfelelő. Most úgy tűnik, a 3XXX széria lesz a nyerő, de ki tudja, mi lesz még őszre.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Dobrika #152 üzenetére

    "Lehet, hogy a sokmag a jövő, de én a jelenben hazsnálom a maisnát, ez ugye tipikusan az, amikor az AMD GCN volt a jövő akkoriban, de mire eljött a jövő, addigra elavulttá vált és az NV elhúzott mellettük,"

    Azért nagyon nem. Egyrészt, immáron mindkét piaci szereplő letette a maga voksát a többszálúsítás mellett. Most már kénytelenek lesznek a szoftverfejlesztők is ebbe az irányba mozdulni, mert eddig vakargathatták a töküket, mondván, úgyis Intel van többségben, az meg maximum négymagos, minek strapáljuk magunkat? Majd megoldják magasabb órajellel, 'oszt viszlát. Ez azért elég kontraproduktív játék volt részükről, és az AMD "jövőlátása" ezért se volt eddig kifizetődő (főleg az FX-nél itták meg ennek a levét, ahogy írtad is). Most nem lesz mese, az órajelek a plafont verik, az Intelnek se marad más választása, mint előre menekülni, és ameddig nem érnek el valamilyen áttörést, ez leginkább a magok számának emelésével kivitelezhető.

    Nem vagyok nagy gémer, ugyanazt a programot játszom évek óta: a BF3-nál elég erős meglódulást éreztem, amikor i5-4460-ról i74790-re váltottam, és legalább ugyanekkora volt az előreléps (pláne minimum FPS-ben), amikor munkába állt az R51600X.

    "Ami a munkaállomásokat illeti, nálunk is DELL WS-ek vannak 6-8 magos processzorral, amik jórésze szotyizik, míg CAD-eznek a srácok, de ez inkább hozzánem értés kérdése az IT részéről, nem vonnék le belőle mélyebb következtetést. :)"

    Hát, nagyon más választásuk nincs, bár a Dell portfóliót nem ismerem, az biztos, hogy még a 8700 jelenti a csúcsot a Fujitsu Celsus-nál is, i5 talán nincs is már náluk, csak i7 és i9 és XEON. Utóbbi kettő már értelmezhetetlen áron fut, ezért választottuk mi is a 7700K-val szerelt modellt, ahogy írtam is feljebb, igaz, a friss megrendelések már 8700-zal jöttek volna (érdekes módon itt nem volt K).

    [ Szerkesztve ]

  • eldiablo

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dobrika #152 üzenetére

    Abban igazad van hogy, az IPC és az órajel együtt mutathat valamit. Azért én még hozzá tenném, hogy pl a memória és a belső busz sebessége is nagyon sokat számít.

    Egyszerre használok itthon 9900K-t és R5 2600-at GTX 1080Ti/RTX 2070 mellé. Valóban, az i9 gyorsabb, de nem annyival, mint amennyivel többe került. Most hogy 110 fps van 130 helyett, nem annyira visel meg.

    Az a Skylake ami meg nem megy 4.5Ghz-fölé az extrém szar. Volt/van elég sok Sky procim és még a G3900 is 4.8Ghz-et ment, a 6500T meg 5Ghz-et.
    Utoljára előrelépés Haswell után volt, azóta hibahatáron van ha egyáltalán van gyorsulás Inteléknél.

  • Timer

    veterán

    válasz Dobrika #154 üzenetére

    Egyetértek a WS vonallal szerzett negatív tapsztalatokkal. Az az érdekes, hogy én amúgy szeretem a brand gépeket, HP260G2-ből rengeteget szereztem be éppen emiatt, mert az egy jó ár/érték arányú megoldás, és irodai munkára több is, mint elég.

    A WS-t azért kezdtük el venni, mert a műszaki osztályon sírtak az összeszerelt gépeinkre, hogy biztos azért fagy a Creo és a ProE, mert nem tudunk normális gépet összerakni. Na, vettünk egy Fujitsu hordozható munkaállomást, óóó, az már tetszett az arcuknak. Utána vettünk néhány FS asztali munkaállomást, az is szipi-szupi volt az első hetekben. Aztán jöttek a szokásos dolgok, és félév sem kellett ahhoz, hogy kimondják, ezek is sz@rok, csak legalább drágák. Most én raktam össze egy tesztgépet nekik 8700K-val, amit összevetnek a Fujikkal, aztán meglátjuk, merre induljunk tovább. Ilyen ez, majd csak rájönnek, mennyire lényeges a szoftver optimalizáltsága. Egyébként ugyanezek közül van olyan user, aki R7 2700X-et használ otthon, ami a speciál CAD bencsekben állítólag lassabb, mint a 7700K-s WS-ek, de közben meg a gyakorlatban nem érzi, mert amelyik modell az egyiken szaggat, az szaggat a másikon is...

    [ Szerkesztve ]

  • eldiablo

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dobrika #157 üzenetére

    Én még olyan Skylake-el nem találkoztam ami ne ment volna 4.5 felett. Persze nem lehetetlen, csak furcsa.
    3 db i3 6100, i3 6300, G3900, i5 6500T, i5 6600K, 6700K, i7 7800X ugyan SkyX de az is ment 5Ghz-et vízzel. 7700K ból a 3. volt ami normálisan ment 5Ghz-et, viszont KabyX, 7740X 5.4Ghz 7/24 1.4V-tal, 5Ghz 1.2V.

    Lassult a Haswell után a Sky? :DDD IPC szám növekedés pedig igencsak volt és a DDR4-et ne is említsük. 5Ghz-es 4790K teljesítményén könnyedén hozza egy 4.8Ghz-es 6700K.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dobrika #159 üzenetére

    ez nagyon érdekes mert a megjelenéskori tesztek szerint 1% különbség sincs a skylake és kabylake között azonos órajelen azaz valami 0.4% körüli IPC növekedést mutattak ki amikor megjelent az "új" .. csak az órajelek miatt volt erősebb (tudtommal az utasításkészletben se volt változás)...
    ha tehát a skylake 4.5ön lassabb volt mint a másik 4.2őn, akkor az előbbinél valami nem lehet jó ... vagy memória, vagy nem volt stabil a cpu.
    pl. minden modern cpunak van némi belső hibajavítása.. előfordulhat olyan órajel, hogy "látszólag stabil" de csak a belső hibajavítás miatt, és valójában olyankor már esik a teljesítmény egy egyel korábbi lépcsőhöz képest... pl. ilyenkor lehet, hogy az adott cpu 4.4en gyorsabb mint 4.5ön.. bár ez ritka, de előfordulhat (amdknél gyakoribb ez a jelenség).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • eldiablo

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dobrika #161 üzenetére

    Nem tudom ez milyen teszt, de totális baromságot mutat.
    CB R15 ugyan az a lap, ugyan az a ram kit 5Ghz:

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dobrika #161 üzenetére

    az aidában a 6700K 2133MHz-es rammal volt tesztelve.. a másik az előnyt valószínű egy gyorsabbra állított ramból és a +200Mhz-ből szedi össze... de ezt a részt nem raktad be a képbe így nem látszik a memória "konfig".

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • eldiablo

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dobrika #164 üzenetére

    Szerintem csak szimplán nem érted ami a screenshotokon van.
    No offense. :R
    Over-n-out.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Dobrika #167 üzenetére

    ha a sebesség nem is számít, az időzítés abban az esetben mindenképp... semmi se tökéletesen memóriafüggetlen, főleg ha az órajel különbséget kiszedi az ember akkor "csak" 8% lesz a különbség... a 6700K meg 2133MHz-es ram volt 14-14-14-35 időzítéssel ... ez azért eléggé alacsony sebesség és igen magas időzítés...
    de nekem nincs 7xxx sorozatos gépem, hogy ilyesmit leteszteljek

    8 magos FX-el néztem 4000-re állítva.
    van egy listában levő teszt 1866 9-10-9-27 en 36110
    az enyém 1333 rammal 9-9-9-24 időzítéssel azonos sebességen 35405

    .. de ez nem feltétlen annyira egyszerű mint mérés, pl. sose tudtam azonos értéket produkálni 2 azonos cpu és rammal rendelkező gép között se ha más volt az alaplap gyártója (simán lett pár százalék különbség már abból is)...

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák