Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • icon

    senior tag

    válasz SunMount3r #74 üzenetére

    Jelentem, az eszköz működik, de van egy pár érdekes húzása:

    - ha 5V-os cserélhető fejes táppal táplálom meg, valahogy "összevész" a settopboxxal, ami úgy nyilvánul meg, hogy nem lehet rá átváltani, visszatér egy másik forrásra, ha van. Erre az lett a megoldás, hogy egyáltalán nem használom a tápkábelt

    - jelvesztéskor minden esetben nekiáll aktív jelforrást keresni, elég vicces, hogy a settopbox és a PC-t kötöttem rá, mondjuk leállítom a gépet, és átvált. Erre két megoldás kívánkozik, vagy kikapcsolom az eszközt, vagy a monitort.

    - azt semmi szín alatt nem lehet megcsinálni, hogy olyan csatornára váltasz, amire nincs rádugva eszköz (ezt a régebbi eszközöm pl. tudta, csak ő sűrűn nem tudta értelmezni az STB jeleit, érdekes, hogy a PC ugyanolyan kábellel sosem kapcsolgatta ki-be a monitort)

    - Páromat még fel kell készítenem az új helyzetre, vagyis amikor bekapcsolja a gépet, vagy a távkapcsolón válassza ki a kívánt csatornát, vagy nyomja meg egyszer a csatornaválasztó gombot a switchen.
    (Én meg gépészkedek a régebbbi eszközzel, egy PC és egy médialejátszó került rákötésre, tápot az Desktop USB-jéről kap, ami meg kikapcsolt állapotban is elérhető.)

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

Új hozzászólás Aktív témák