Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Abu idézet tőled az előző Coffe híredből:

    "Technikailag egyébként megoldható lenne a Coffee Lake működése a korábbi alaplapokban is, ugyanakkor kizárólag egy korlátozott módban, vagyis a processzor a specifikációk nagy részét nem tudná teljesíteni. Ez konkrétan alacsonyabb működési órajeleket jelentene."

    Most akkor szemét Intel de kár hogy nem engedélyezi hogy az új procija korlátozva fusson a régi deszkákban.

    Én azt gondolom hogy ez egy bullshit duma, Asus a legjobban érdekelt az új deszkák eladásában, ráadásul Intel azt nyilatkozta utoljára, hogy a gyártókra van bízva.
    Ezt már el mondták ezelőtti hírekben is, hogy Z270 képes kiszolgálni a Kávé platformot, egyetlen probléma a 6 mag tuningolt kiszolgálása, több funkció elérése,amire nem Minden Z270 deszka képes kockázati tényező nélkül. Ez azért kockázat a gyártóknak,de ez majd változni fog. Elméleti szinten engedélyezve van a dolog, gyakorlatilag meg felesleges lenne ilyen áron támogatniuk.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz reds.hu #24 üzenetére

    " Látszólag az LGA1151-es foglalat nem változott, ez azonban tényleg csak a látszat, ugyanis az 1151 tű máshogy van bekötve. Többek között a Kaby Lake lapkához képest a Coffee Lake 14-gyel több VSS (földelés) és 18-cal több VCC (energia) bekötést használ, viszont 46-ról 25-re csökkent az RSVD, vagyis a későbbi funkciókra fenntartott tűk száma."

    1151 nem volt felkészítve 6 tuningolható mag fogadására.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz TESCO-Zsömle #30 üzenetére

    Én úgy gondolom, hogy az így is fennforgó,Z370 ideiglenes alaplap dolog,meg majd jön a végleges 390 katyvasz miatt ebbe már nem akartak belefolyni. Ha jól értelmezem, akkor nem csak ez a probléma, hanem egyéb szolgáltatásokat sem tud a Coffeban kezelni a Z270.

    Ha őszinték akarunk lenni, jelenleg az alaplapgyártók azt Intel megoldásaiból élnek, gondolom ők sem erőltetik, hogy az emberek a régi deszkákba beletegyék az új procikat. Ha ryzen így megy felfele, akkor biztos vagyok benne, hogy AMD-t is kényszerhelyzet elé fogják állítani, ha nem is egyből, de lassan.
    Gigabyte most csökkentette az alaplapgyártó részlegét és vonta össze más részleggel. pedig ők azért adnak el pár deszkát.Sajnos ez a fenntartható fejlődés ára.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz sb #42 üzenetére

    :DDD :DDD

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz TESCO-Zsömle #44 üzenetére

    Egyetértek, ezért gondolkozok a HEDT platformon egyébként én is. ott pl 60 K a belépő lap,[link] de már az is oda vissza alázza a csúcs normál deszkákat, a platform maga meg jobban fejleszthető, vissza hozza a befektetést szerintem.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #16939776 #47 üzenetére

    Igazából, ha jól olvasgattam, akkor azok a plusz tűk, ilyesmik a 8 magos processzor miatt vannak.
    Elméletileg az lenne , hogy Z270 tudná fogadni akkor a coffet 4 , kérdőjelesen 6 magig, Z 370 6 kérdőjelesen 8 magig és Z 390 pedig az összeset.
    Tehát Z270 nem biztos , hogy elboldogulna a 6 maggal Z370 nél pedig még kérdőjeles a 8 magos támogatás. szóval azért valahol most az egyszer érthető Intel hozzáállása a Z270 hez, mert egészen nagy katyvasz van itt.
    legtisztább az lesz , ha Z370 tudja fogadni a 8 magos procikat is mert akkor nem veszít semmit az sem, aki most vesz alaplapot Coffe alá.

    bunfi : Minden MSI deszka 3 év garis. elírás az.[link]
    De van olcsóbban Asrock is .[link]

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz TESCO-Zsömle #52 üzenetére

    Hát jelenlegi helyzet szerint egy Ryzen 1800 és egy jobb deszka is legalább annyibe kerül, mint a HEDT X99 belépő + egy 6 magos 6800 K. ( jelenleg 97 K környékén van Iponban)
    egyik oldalon van + 2 mag másik oldalon meg kicsi magasabb órajel és IPC . Kb egy kategória a kettő most már,árban is kb azonosak, ha a HEDT magasabb alaplap árait nézem.
    Engem nagyon csábítanak ezek a deszkák, de most már megvárom mi sül ki ebből a Coffe mizériából.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz #16939776 #54 üzenetére

    Én is úgy gondolom, hogy a stabil energiaellátáshoz van szükség a több tüskére, főleg, ha K-s processzorokat nézzük. Szerintem valami nem stimmel ezzel az Asus nyilatkozattal,( mintha direkt szembe hugyoznának a széllel, hülyének is világos, hogy senki nem érdekelt jobban náluk abban, hogy új platformra dobják ki az új procikat) ) vagy nem tudom, de Én nem kockáztatnék akkor sem 6 magos K-s Coffet 270 deszkában, ha Biossal vagy egyéb úton ezt lehetővé tenné pár gyártó.

    bunfi : bizony, most még jobb akkor a dolog. :) 154 K ból meg van egy remek kis HEDT deszka és hozzá egy 6 magos K-s proci. Mondjuk hűtő az kell hozzá, de 4.5 GHz körül lehet járatni, barátomnál 4.2 n megy és 80 fok környékén stagnál renderelés alatt egy nem túl extra 12 K-s Be Quiet hűtővel.
    Itt egy kis szösszenet róla, [link]engem is csábít, igazából főleg a fejlettebb alaplapok miatt lehet jobban járnék ezzel, mint egy 40-50K-s Z370 vagy 390 deszkával.
    Ezek a HEDT alaplapok direkt erre vannak tervezve, minőségi kondikkal és alkatrészekkel ,meg hát tudom hülyén hangzik, de bele lehet dobni akár 8-12 magos K-s procikat is ( 6900K), vagy újabb 6 magost( 5820K)csak most még csillagászati az áruk, de 1-2 év múlva már szerintem nevetségesen lent lesz az értékük.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák