Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Vladi #4 üzenetére

    Azt még csak-csak megérteném ha a Microsoft a teszt szempontjából valóban releváns adatokat gyűjtene és erről világosan, előre tájékoztatna, megfelelően kommunikálná. Legfeljebb nem tesztelek.

    Így viszont megint jön ez a sunyi módon lapítás és az, hogy egyáltalán nem tekintik partnernek a felhasználókat.

    (#10) beleszólok: Ennyi adatot még az Android sem gyűjt be.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz emvy #16 üzenetére

    "Szerinted olyasmiket gyujt, amik nem relevansak?"

    A szakértő úr megmagyarázhatná, hogy miért releváns a teszt szempontjából a hívásnaplóm, email címem, címjegyzékem.

    "Ha ez nem ment at, akkor mi a fenenek foglalkozol ilyesmivel?"

    Bocsánat. Az én k*rva anyámat, hogy elvárom, hogy a vállalati kommunikáció része legyen végre az is, hogy nem ToS-okban az apró betűs részbe elrejtve tájékoztatnak arról, hogy mit figyelnek meg, mi lesz a begyűjtött adatok sorsa. Ez olyan korai Facebook módi, amiért egyébként őket is sokat bírálták a szakmában. Tök aranyosak voltak, amikor szélesebb adatgyűjtési jogköröket adtak maguknak, lapítva hozzátoltak két sort a ToS-hoz és el volt intézve, néha hetekig nem tűnt fel senkinek a változtatás.

    "Mit kene csinalniuk, kidobni telemetria nelkul a tech preview-t, es utana olvasni a Prohardvert, hogy Stauffenberg elvtars miket gondol?"

    Nagyon sajnálom, hogy felzaklattalak. Ha majd megnyugszol, esetleg elolvasod újra és kiderül, hogy nem az adatgyűjtést nehezményezem, hanem azt a kommunikációs stratégiát, hogy egy nagyvállalat ismét direkt kifelejti a kommunikációból az adatgyűjtésre vonatkozó szabályokat, hogy a ToS-ból kelljen kihámozni.

    És igen, volt egy-két dolog amit irrelevánsnak érzek a teszt szempontjából. Ezt már fent részleteztem. Nem a használati szokások, alkalmazásadatok és egyebek begyűjtését kifogásoltam.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz spirit007 #67 üzenetére

    Én nem mondom, hogy nem akarom letölteni és nem akarok beleegyezni abba, hogy ezeket az adatokat begyűjtsék, csak hiányolom, hogy megmagyarázzák melyikre miért van szükség. Itt van az új Privacy Statement, ahol felsorol példákat, hogy az adott típusú adatra miért van szükség, de azok pont kimaradtak amiket én kifogásoltam és a teszt szempontjából irrelevánsnak érzem.

    (#71) gyurkikrisz:

    1.) Nem csak az a gond, hogy mikről gyűjt adatokat, hanem az sincs megmagyarázva, hogy miért.

    2.) Tök jó lenne ha az adatvédelem már nem csak egy apróbetűs jogi szöveg lenne amiket checkboxok mögé rejtenek több tucat oldalas dokumentumokba. Amíg ez így van, addig lesz ez "leszarom, bepipálom csak engedjen már tovább" dolog.

    Mellesleg a törvényekkel jól beletaláltál, mert ez egy olyan dolog, ami kapcsán nagyon erős a társadalmi edukáció. Iskolákban tartanak előadásokat a BTK és PTK-ról meg az alapjogaidról, sűrűn találkozol vele a médiában, ha valami változtatás van, azt nagy dobra verik. Kíváncsi vagyok, hogy a törvényeket betartó állampolgárok közül hányan lehetnek akik tényleg átnyálazták ezeket a vaskos, száraz szövegeket.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz emvy #86 üzenetére

    "- semmit nem tesz hozza, es valojaban nem is gyujtik be az SMS-eidet, de a leheto legtagabb EULA-t irtak a dologhoz, hogy jogilag ne legyen belole baj (ez lehet)"

    Szerintem tudod jól, hogy az adatkezelésben nem szerencsés ha az adatkezelő a szükségesnél szélesebb jogköröket kér magának "egyébként nem fogunk élni vele" alapon. Ez merő hülyeség. Többek között ezért is szokta az amerikai tech cégeket cseszegetni az adatvédelemre igényesebb Európai Unió. Ilyen nincs. Az EULA szorítkozzon arra ami a működéshez feltétlenül szükséges.

    Amikor az Instagram vette bele a ToS-ba, hogy a feltöltött fotók felett tulajdonjogot formál és jogában áll az értesítésed és kompenzáció nélkül harmadik félnek eladni őket, akkor az nem csak az EU-ban, de az USA-ban is kiverte a biztosítékot. Hetekig ment a huzavona, azt állították, hogy nem akarnak élni ezzel a passzussal és nincs semmi célja. Végül meghátráltak és kivették.

    "- hozzatesz a dologhoz, es ok tudjak, hogy mit (ez is lehet)"

    És az miért jó, hogy nem tudhatod meg, hogy mire fogják felhasználni az adataidat? Ez véletlenül nem sérti az adatvédelmi törvényeket?

    Te egyébként nem érzed gáznak, hogy egy szakmai fórumon is csak találgatás megy arról, hogy például a hívásnaplódat miért kérik el és miben segíti a Windows 10 fejlesztését? Mint írtam az adatbekérések többségét nem bánom. Több tucat béta szoftver tesztelésében vettem már részt, ahol hozzájárultam az automatikus adatszolgáltatáshoz (az megint csak más kérdés, hogy eddig mindenhol tudták anonim módon kezelni az adatokat, Microsoftnak viszont kell a kapcsolati hálóm, attól lesz stabil és hibamentes a következő Windows).

    Olyan hévvel tudjátok lehülyézni azokat akik nem olvassák az EULA-t, de mi van akkor ha az EULA több kérdést vet fel, mint amennyit megválaszol?

    A néhány fórumozó által megtaszajtott "költözz tanyára telefon nélkül" szintű szarrágásokra meg már inkább nem is reagálok.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz szabonagyur #201 üzenetére

    Mert egy open source fejlesztőnek messze nincs annyi tőkéje, mint egy MS/Apple kaliberű megavállalatnak?

    Ez kb. olyan beszólás volt, mint hajléktalannak beugatni, hogy miért nem megy haza fürdeni, akkor lenne munkája.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz NGA #288 üzenetére

    "[Avtv. 3. § (1) bek.] Különleges adat kezeléséhez az érintett írásbeli hozzájárulása szükséges.

    A hozzájárulás csak akkor érvényes, ha az megfelelő tájékoztatáson alapul. Az érintettel az adat felvétele előtt közölni kell, hogy az adatszolgáltatás önkéntes vagy kötelező. Kötelező adatszolgáltatás esetén meg kell jelölni az adatkezelést elrendelő jogszabályt is. Az érintettet - egyértelműen és részletesen - tájékoztatni kell az adatai kezelésével kapcsolatos minden tényről, így különösen az adatkezelés céljáról és jogalapjáról, az adatkezelésre és az adatfeldolgozásra jogosult személyéről, az adatkezelés időtartamáról, illetve arról, hogy kik ismerhetik meg az adatokat. [Avtv. 6. §]

    Az adatkezelés konjuktív feltétele az adatkezelés célhoz kötöttsége elvének való megfelelés is, amely így szól: Avtv. 5. § (1) Személyes adatot kezelni csak meghatározott célból, jog gyakorlása és kötelezettség teljesítése érdekében lehet. Az adatkezelésnek minden szakaszában meg kell felelnie e célnak. (2) Csak olyan személyes adat kezelhető, amely az adatkezelés céljának megvalósulásához elengedhetetlen, a cél elérésére alkalmas, csak a cél megvalósulásához szükséges mértékben és ideig."

    --

    Ehhez képest még mindig vannak ködös foltok, hogy bizonyos adattípusokat milyen céllal rögzítenek és miért elengedhetetlen a sikeres teszthez. Nem adhatsz magadnak a szükségesnél szélesebb jogköröket, nem gyűjthetsz olyan adatot amivel elvileg semmit sem akarsz kezdeni, ahogy úgy sem gyűjthetsz adatot, hogy nem árulod el mi a célod vele. A "tesztelünk vele" nem magyarázat. Érdekes, hogy a Microsoft már a Privacy Statement-ben meg tudta magyarázni, hogy mire kellenek az alkalmazásadatok, felhasználási statisztikák, telepítési információk, leütött billentyűk és még néhány más dolog, ezek alapján mindenki el tudja dönteni, hogy akar-e részt venni a tesztben, de például a hívásnapló, SMS adatok, címtár már nem lett kifejetve, ezeknek a célja ismeretlen.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz FіkuszKukіsz #294 üzenetére

    Ez csak a hangbevitel. A telefonhívási és SMS-adatok hol van részletezve?

    (#295) woland_y2k: Több országban sem engedik kormányzati, állami szerveknél már a Windows 8 használatát sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák