Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • audi100td

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #48 üzenetére

    Ennyi erövel börtönben vagy mondjuk egy elmebeteg diktator altal vezetett orszagban elni is is lehet kenyelmes, csak megszokas kerdese. :U Egy sima üveglapon te tudod epp melyik gombokon vannak az ujjaid, erzed ha lenyomsz egy billentyüt? Az ilyen divatmajmok miatt cseszik el egyre jobban a notikat, lasd pl. 16:9, fenyes kijelzö, szigetes billzet, ujlenyomatgyüjtö csillivilli felületek. Nem mindenkinek ez kell am! Szerencsere van meg alternativa, remelem ez igy is lesz meg egy ideig. 16:9 sajnos mar az üzleti gepeknel is alap, azt mondom azt meg meg lehet szokni, na de, hogy kenyelmes, pff. :U

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #50 üzenetére

    Lol, en legalabb erveltem, mig te csak a gyartok hülyesegeit veded meg a modszereiket amivel meg nagyobb balekot csinalnak a vasarolikbol. Raadasul ugy, hogy magad sem tudtal felhozni mellette semmi pozitivumot, azt leszamitva, hogy mindezt meg lehet szokni, tehat nyilvanvaloan te is tisztaban vagy vele, hogy szar ez az egesz iranyvonal ahogy van, max nem akarod nyiltvan bevallani. Nem szemelyeskedesnek szantam, nem is rad ertettem a divatmajmot, hanem ugy altalaban a többsegi tarsadalomra, de ezek szerint nem trafaltam melle.

    "Ujjlenyomat-gyűjtő felületek ellen is van nagyon jó védelem. Nem kell dzsuvás kézzel fogdosni. Ennyi. Régen divatban volt egy kézmosásnak nevezett eljárás."

    Ezt megint nagyon jol megmagyaraztad, nyilvan ha megmosod a kezed akkor is nyomot hagy, meg a matt felületet is idönkent tisztitani kell, de a fenyes müanyag sokkal kenyesebb es könnyebben is karcolodik, nem beszelve arrol, hogy igenytelenül nez ki (ezt veheted szubjektivnek is ha akarod).

    Es nem a valtozatossaggal van a gondom, hanem, hogy altalanosan olyan iranyba halad a laptop piac, ami nem a hasznalthatosagot reszesiti elönyben, hanem sokkal inkabb a csicsas kinezetet es a divatot, amellett, hogy pont a valtozatossag kezd megszünni, szinte minden gep egyforman nez mar ki, leszamitva a 1-2 gyarto premium termekeit (pl. ThinkPad, MacBook, VAIO) es sajnos a minöseg is erezhetöen egyre inkabb hatterbe szorul. De nem baj, az ilyen vasaroli retegre van szükseg, aki megveszi a 2 evente kukazhato gepeket es meg vigyorog is melle. Megneznem milyen acer megy el 8-10 evet ugy hogy közel gyari allapotban van meg, de 3-4 ev is mar nagy szo lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • killerjohn

    addikt

    válasz TESCO-Zsömle #52 üzenetére

    azért ez elég komoly túlzás volt ám :)
    vakon gépelek kb 15 éve (úgy 13 éves korom óta), mégis a telefonom touchscreen-jén (~4"-os HD2 androiddal) többet nyomok backspace-t mint sima karaktert... komolyan mondom, röhej, hogy mennyire nem lehet vele rendesen gépelni. És igen, minden a tapogatásról szól. Amikor egy jól kialakított billentyűzetre teszed a kezed, akkor minden billentyűt középen tudsz megnyomni. Az a kis izé a billentyűkön - na azt az életben soha nem használtam, nem is tudom, hogy melyik gombokon van. Sőt, még a gombok sorrendjét sem tudnám felsoroni fejből. A touchscreen teljesen használhatatlan ha nem nézed, hogy mire nyomsz, sőt (ld HD2) sokszor még akkor is az, ha nézed közben :)

    A sérülésről annyit, hogy a HD2 "hűdehúde karcálló" képernyőjét tegnap megkarcolta a karórám, ami szintén "hűdehúde karcálló".

    A csillogó felület, meg képernyő teljesen használhatatlan ha az ember nem villogni akar vele, hanem ténylegesen használni. Mutatnék neked szívesen élőben összehasonlítást az Acer 18.4"-os kijelzője és a HP2475w között. A notebookot a kertben még akkor sem tudom elolvasni, ha 15 centiről nézem, a monitort még akkor is gond nélkül, ha telibevilágítja a nap.

    Persze hogy jobb ez mint a "fizikailag korlátozott interfészek". Mikróra, beállítani a programot. Meg ePénisz méregetésre. Aztán ha meg akarsz írni egy 2 oldalas emailt (ja bocs, hogy neked csak angry birdsre kell biztos...) akkor jobb ha rendelsz egy pizzát mellé...

    ja, és ettől függetlenül tartom magam ahhoz, hogy simán megvenném, de a notebook MELLÉ, játszani, netezni :)

    [ Szerkesztve ]

  • audi100td

    nagyúr

    válasz TESCO-Zsömle #52 üzenetére

    Ezzel a "billenytüzetelmelettel" tovabbra sem ertek egyet, söt egyenesen baromsagnak tartom, egy jol kiosztott billenytüzetet nem kell konfiguralni, minden a helyen van, esetleg fn-ctrl felcserelhetösege jol jön, ami az uj gepeken altalaban megoldhato.

    "Egy ilyet használva nem a felhasználónak kell alkalmazkodnia az eszközhöz, hanem fordítva"

    Az elöbb meg nem azt irtad, hogy "csak" meg kell szokni, mi az ha nem alkalmazkodas?

    "Hogy mikor melyik gombot nyomod le, azt a billentyűzetnél se tudod, ha nem nézed."

    Ez megint hülyeseg, elöttem mar kifejtettek miert...

    Akkor ugy tennem fel a kerdest, hogy milyen elönye van a masodik kijelzönek? Vegyük figyelembe, hogy a gep sulyabol adodoan joforman hordozhatatlan, a kettö kijelzö eleg rendesen leszivja az akksit (= ismet hordozhatatlan), nincs hasznalhato billentyüzet/touchpad/trackpoint. Mire lehet hasznalni egy ilyen notebook-ot? Ha valakinek tablet-notebook kombo kell, ott van pl. ThinkPad X200 Tablet, AFFS panellel, alacsony fogyasztassal, nincs 2kg, nagyon jo billentyüzet, normalis szervizhatter, 3 ev garancia. Nyilvan többe is kerül, de ha azt nezed, hogy kiadsz több mint 300e Ft-ot egy hasznalhatatlan termekre, akkor meg igy is olcsobban jössz ki, mert emelle venned kene meg egy laptopot, ha nem csak mutogatni szeretned a gepet.

Új hozzászólás Aktív témák