Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    Valami itt nagyon kezd félrecsúszni a GTX 1050/Ti kapcsán. Kedves PH tesztelők, az megvan hogy a Ti verzió a korábbi 970M felett teljesít? Belépőszint???? Akkor fél évvel ezelőtt az 970M is az volt?
    Értem hogy most nagyot lépett Pascal (egyébként ez egyszeri húzás volt, leírták hogy miért tudta az NV meglépni, és hogy miért nem lehet ezt a kártyát legközelebb előhúzni), de nekem most már nagyon szúrja a szemem a kötelező lehúzás, csak mert ez a Pascal alja. Fél év alatt akkorát azért nem hasított a játékmotor-fejlesztés, hogy ez valóban érezhető legyen. A másik amit nagyon unok már hogy folyton lehúzzátok a laposba szerelt verziót. Elnézést de mitől lenne lassabb mint az asztali? Ugyanaz a GPU, ugyanaz a RAM, és a mobil verzió tuning nélküli órajalei magasabbak mint az asztali verzióé (ebben a tesztben sem esett egy nyavalyás szó sem a GPU órejelekről, vagy hőmérsékletekről). Referencia: nálam 1700 felett szokott tanyázni (pl Witcher 3 alatt), ennél az asztali verziók sem gyorsabbak (a tuning meg megáll 1911-nél, mindkét esetben).

    A kelletlen konklúzióval ellentétben a helyzet sokkal inkább az, hogy végre kaptunk egy relatív (!) olcsó, jó teljesítményű grafikus kártyát, ami laposban is jól teljesít (értsd, a fél évvel ezelőtti mobil felsőkategóriát hozza), de nem, mi nem örülünk neki, hanem megy a kötelező szájhúzogatás, hogy hmm, talán kicsit visszavéve, esetleg eztmegazt lehúzva, hmmm, lehet hogy még éppen hogy elfogadható. Baromi unalmas már (és előre is bocsánat hogy másik oldalt hozok, de a TPU tesztjben pl miért nem ez jött ki? Ott miért volt "mágikusan" elég egy 1050ti full HD-ban, High beállítások mellett mindenre ami csak tesztelhető volt?)

    Sorry a kirohanásért (erről most igazán nem az Acer tehet, azért is tettem off-ba), de most csordult ki az a bizonyos virtuális pohár. Érveket, adatokat, tapasztalatokat szivesen látok, ha kell felülbírálom az álláspontomat és bárkit megkövetek, de csak tények alapján. Uff. :R

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz fogtunder #54 üzenetére

    Elég soványka, főleg hogy az egyik tényleg kis "sovi" :)

    De ezzel együtt sem az a szűk keresztmetszet, hanem a kicsi borda/kevés lamella. A hőcső csak viszi a meleget, de mást nem csinál vele: leadnia a bordának kell (és ez az amivel mindig spórolnak). Én most váltottam lapost, a régiben két közepes, az újban egy "durung" hőcső van, de a borda mérete dettó ugyanaz (meg a venti is)...nincs is mérhető eltérés a két hűtés hatékonysága között. Gondolom megvan az oka hogy miért ezzel kell spórolni, de én inkább kevés cső+nagy borda párosra szavaznék, mint fordítva (mert arra is van ám példa, aztán néznek hogy miért visít a venti, pedig 5 cső van benne).

    Az ár viszont tényleg kicsit elrugaszkodott lett... :U

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz B-Clone #57 üzenetére

    Ez OK, és nekem se jön be a "gémer" vonal (az általam frissen cserélt lapos is nagyon konzervatív külsővel bír), és pár területen tényleg nem jó kompromisszum.

    Remélem csinálnak hamarosan valamilyen "média-orientált" verziót szolidabb külsővel, de komolyabb hűtéssel, mondjuk i5+gtx 1050/ti párossal, meg 300K alatti kezdőárral, az szerintem kedvezőbb fogadtatásban részesülne. Aztán lehet hogy csúnyán tévedek, és direkt ezt a vonalat nyomják majd még tovább, mert ezt viszik a népek... :U

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák