Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz stevve #64 üzenetére

    Amiket leírtál, azzal egyetértek. szerintem is kevés az 1GB RAM, el tudnék benne képzelni SSD-t, vagy akár 5400-as 1,8"-os HDD-t, mint a 2530p-ben. Ugyanakkor a kommentekből messze az hallható ki, hogy nem tudja kiváltani a gép egy hétköznapi gép helyét. Tudom, ezt nem írták így le, de bőven kihallható a hátsó szándék

    Épp azért vettem a HP-t, mert én is egy árérzékeny vevő vagyok, aki nyugodt szívvel megvesz egy használt hardvert. Újonnnan véve viszont biztos, hogy ezt a gépet vettem volna, nem a 2530-at, vagy x200-at. Tőlünk nyugatra pedig nem olyan nagy "divat" használt gépet venni.

    Mindenképpen a netbookokkal érdemes összevetni ezt a gépet. Ott pedig vannak jó számmal készülékek. Amik valamelyest különlegesebbek, azok sajnos húzós áron kaphatók. Pláne, ha egy név is áll mögötte, akkor aztán mélyen a zsebbe kell nyúlni (pl VaioP11z).
    Netbookok között én a HP minik között keresném a konkurenciát (pl ez - biztos van olcsóbban is, nem néztem körül.) Ebben már van WWAN, GPS, hasonló felszereltség, mint a Nokia esetében, hasonlóan jó kivitelezés, no és persze hasonlóan magas ár. Azért ez a Nokia gép ne maz átlagos netbook kategóriában versenyez, mint a legtöbb pici gép. Épp ezért mondom, hogy inkább arról van szó, hogy a hozzászólók nagy részének nem az e gép által nyújtott extrákra van szüksége, nem ők a célcsoport, mintsem arról, hogy eltúlzott a készülék árazása a tudásához képest.

    Ethernet: Itthon mindhárom gép - a két notebook és az asztali gép - "n"-es wifivel megy. Noha mindhármon gigabites ethernet van, de a wifi eddig minden sebességszükségletünket kiszolgálta. A floppyt is használják egyébként ma is, nem ment ki a mindennapokból, csak leredukálódott a felhasználói területe. A wifi sem "nyírja" ki azonnal az ethernetet, csak az már nem olyan kényelmes, mint a drótnélküli társa. Gondolom te is érzékeled a hétköznapokban az internetelérés módjában az arányeltolódást a wifi javára...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák