Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz Simid #5 üzenetére

    bőven hozta volna? én őszintén vártam egy 1080p60 fps-re képes konzolt, erre még mindig nem kaptuk meg a ps4 személyében. a ps4 pro esetében meg nem vagyok meggyőződve hogy minden játékba majd beépítenék a 60 fps módot, pláne hogy a tomb raidernél is azt mondták a készítők hogy a 4k30 fps és a fullhd emelt minőségű de 30 fps mellett lesz egy unlimited 1080p érték is a választhatók között, de az 40-60 fps között ugrálva lesz képes vinni a játékot.

    Amíg konzolon nem kapok fix és betonstabil 60 fps-t minden játékból, addig nálam kiesik.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Menthirist

    veterán

    válasz Simid #11 üzenetére

    Egyébként azt az elenyésző hányadát is érdekelné, ha minden játékot 60-on kapnának, ne tudd meg mennyi konzolt tulajt hallottam mondani hogy 60 fps-es multi után fura és nem túl jó visszamenni 30-ra, amíg meg nem szokja ismét a szemük. De most komolyan, 21. század és még mindig 30 fps-en bohóckodnak? Nemár.
    Amúgy amikor kiadták a remastered verziókat pl a last of us-ból, és 60-on ment, a cikkírók is ódákat zengtek róla hogy ennek így kellett volna mennie eredetileg is. Szóval ne akarja nekem bemesélni hogy ne lenne jó vagy észrevehető a felhasználóknak is, csupán egyszerűen 30 fps-en tartják őket, mert így gyorsabban profitábilis a konzol, meg 2-3 évvel később ki lehet pörgetni egy újabb (fél)generációt.

    hát gratz. ezért fizetek inkább többet, de fusson úgy a játék ahogy én szeretem.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Menthirist

    veterán

    válasz Simid #15 üzenetére

    egyáltalán nem hozzáértőek az ismerőseim, akiknek konzoljuk van. Azért vettek konzolt, mert nem azok, cska játszani akartak minden flanc meg hűhó nélkül, korrekt minőségben, és erre tényleg abszolút alkalmas sokaknak. Mindegy hogy tudja-e valaki hogy mitől fps az fps, vagy hogy 30 vagy 60, egyszerűen feltűnik bárkinek hogy mennyivel folyamatosabb, mégha nem is tudja megfogalmazni hogy miért.

    A "vagy gyengébb grafika" érvhez csak annyit mondanék hogy hány konzolos ember volt meggyőződve arról hogy a ps3 és xbox 360-nál jobb grafikára nincs szükség. Mindig lehet hova tornászni a minőséget, és mindig lehet olyan kompromisszumokat kötni, amitől meglehetne a 60 fps is, de a látványt sem kell különösebben feláldozni. Persze azért kell hozzá egy jelenlegi ps4-nél erősebb gép, de megint ott tartunk hogy csak azért mert a sony már az első perctől hasznot akart, nem ment kellően messzire hogy a usereknek is jó legyen, hanem alapból úgy kalkulált hogy félúton kiadnak majd egy másikat.

    "Biztos vagyok benne, hogy egy MS vagy Sony méretű cég pontosan tudja, hogy mik a piaci igények és ennek megfelelően választottak ennyire hasonló hardvert."
    Én meg biztos vagyok benne hogy tudják mik az igények és a lehető legalacsonyabbra lőnek hardveresen hogy a lehető legmagasabb legyen a profitráta az első perctől fogva. Tehát nem azt nézik hogy jó legyen mindkét félnek, hanem hogy NEKIK jó legyen, a vásárlóknak meg elfogadható.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Menthirist

    veterán

    válasz Simid #22 üzenetére

    Én korán sem lepődöm meg ezen, csak azon amikor emberek konkrétan szenteknek állítják be őket amiatt, hogy ilyen teljesítményű gép egyáltalán megszületik ennyi pénzből, és áldassék a nevük emiatt. És egyébként sem kell ennél jobb, teljességgel felesleges. A sony profitorientált vállalatként viselkedik, ahogy el van várva tőlük, ugyanakkor az emberek elkezdtek tapsolni hogy nem kell nekünk több, hiába lenne többre is lehetőség. Ez az ami némileg bosszant. Azaz inkább az hogy kőkeményen nekimennek mindenkinek, aki ezt fel meri hozni érvként. Szóval gyakorlatilag kevesebbért jobban tapsolnak mint az előző generáció során.

    Peat; ): gondolom a nulláról alatt azt érted, hogy miután megvolt a komplett rendszer, ami megjelenítse a grafikát, AI-t és minden mást. Mert ne felejtsük el a motor nem csak a grafikát intézi, hanem minden egyebet is összefog. Amúgy meg egész egyszerűen megnőtt az emberek igénye is. Ma már nem lehetne befuttatni 10 évvel ezelőtti grafikájú játékot, mert az emberek igénye megnőtt, igen többek között az uncharted 4-hez hasonló szintű műalkotásokkal. Ugyanakkor mint az U4 esete is mutatja, lehet jó grafika mellett is jó játékot készíteni, probléma inkább csak azzal van hogy kevés csapat veszi igazán az energiát, időt és a pénzt hozzá. Azaz kevésnek adatik meg. Emellett pedig nem azt mondtam hogy egy darab motor volt a különbség, hanem azt hogy messze nem csak a hardveres fejlődés jellemezte az akkori ugrást, hanem nagyon sokban a szoftveres technikai ugrás is. A kettő együtt. Aztán relatíve gyorsan képes volt pc-n is megfelelően futni az UE3, onnantól a többi történelem.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Simid #22 üzenetére

    "Azt viszont sosem értettem, hogy miért lepődnek meg emberek azon, hogy kizárólag profitszerzés céljából létrehozott cégeknek valóban a profit a legfontosabb."

    +1
    Én még azt is erőst furcsállom, hogy emberek tömegei háborodnak föl azon, hogy egy cirka 100ezres gép nem viszi 60 FPS-sel 1080p-ben a korszerű grafikájú játékokat.

    #23 Menthirist
    "amikor emberek konkrétan szenteknek állítják be őket amiatt, hogy ilyen teljesítményű gép egyáltalán megszületik ennyi pénzből, és áldassék a nevük emiatt. És egyébként sem kell ennél jobb, teljességgel felesleges."

    Szerintem nem arról van szó, hogy ne kellene ennél jobb, vagy feleslegesebb lenne az erősebb vas. Itt az a lényeg, hogy olyan volument kell eladni a konzolgyártónak, hogy a stúdióknak megérje fejleszteni rájuk, kutatni az optimalizációs lehetőségeket, és jó húzócímeket szállítani. Máskülönben megette a fene az egészet. Ott van a hiba szerintem, hogy csak a hardverben gondolkodsz - a szoftver legalább olyan fontos. A sok és jó minőségű szoftverhez pedig az kell, hogy irtózatos mennyiséget adjanak el a hardverből. Ehhez bizony alacsony árak kellenek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák