Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    Na, végül nemrégiben én is beléptem a klubba: mégiscsak egy Rega RP3 lett a választott a gyári Elys2 hangszedővel. Az előerősítő egy Cambridge Audio 651P lett, a végfok pedig egyelőre a már pár éve birtokolt AVR-em, ami egy H/K 255, amin Q-Acoustics hangsugárzók lógnak. Tudom, hogy az erősítő a gyenge láncszem, majd egyszer azt is lecserélem.

    A lejátszót gondolom nem kell bemutatnom itt senkinek: egyszerű, de nagyszerű. Ahogy elnézem, sikerült jól beállítanom. Először 1,5 g tűnyomással járattam vagy 2 hétig, de aztán megnöveltem a gyártó által ajánlott 1,75 g-ra és így szerintem tényleg jobb, dinamikusabb hangzást biztosít. Kell majd vennem egy karbonszálas kefét a lemezportalanításhoz, illetve a tűtisztításhoz is, mert előbbihez egyelőre csak egy antisztatikus kendőt használok (ami szerintem nem is antisztatikus), utóbbihoz pedig még semmit.

    Amit viszont megfigyeltem, hogy a hangkaremelő liftnél, ha elemelem a tűt a lemezről és ahogy tolom a végállás felé a liftkart, úgy a hangkar egy picit kifelé mozdul. Ez vajon az emelőszerkezet kialakítása miatt ilyen?
    Továbbá ami még feltűnt, hogy magas hangerőnél megfigyelhető, hogy ahogy közelítem a hangszedőt a lemezközéppont felé, akkor egy szolid, de a középpont felé haladva egyre erősödő búgása (hum) van a rendszernek. Ez teljesen normális, vagy nem szabadna hallani? Gondolom ahogy a motor felé halad a hangszedő, úgy szedi ezt össze és ugye a Regáknak nincs földelése sem.
    Idegesítő még, hogy a dust cover tipikusan az a plexianyag, amit lehetetlen letörölni bármivel is, mert azonnal hajszálkarcos lesz. Szerintem erre húzok majd egy fekete bársony huzatot.

    Amúgy teljesen elégedett vagyok, még régi, magyar kiadású lemezekből is tud olyan hangzást hozni, hogy csak na, az új, 180 g-os audiophile lemezek (Pink Floyd, Depeche Mode, Michael Jackson) pedig úgy szólnak, mint az álom.

    Még egy normális interconnect kábel kéne az előerősítő és a végfok közé, azt kéne vadászni fél méterest jó árban.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák