Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • regent

    aktív tag

    válasz Polllen #7 üzenetére

    Szerintem úgy gondolhatta a cikk szerzööje, hogy eldöntöd, hogy most hosszú távon fogod a pénzed befektetni. Tehát nem veszed ki a nyereséget a következöö nyaralásra, de ez nem feltétlen jelenti azt, hogy beteszed a bankba (vagy egy részvénybe, kötvénybe, akármibe), és aztán tíz évig feléje sem nézel. Hanem követed a trendeket, veszel ha jónak ítéled a körülményeket, haszonnal (vagy akár veszteséggel) eladsz, ha csökkenésre számítasz. Dolgozol a pénzeddel, hogy ne csak a banki kamatot hozza, hanem annak akár a többszörösét.
    Pl. Kb tavaly szeptember-novembertööl lódult meg a CIB nyersanyag alapjának árfolyama, és tartott kb idén július végéig. Csak úgy szemre csináltam egy hozamszámítást figyelembe vége a cikkben írtakat a 2007-09-01 tööl 2008-07-25-ig tartó idööszakra. Èves hozam: 53.56%, nominális hozam: 48.13%.
    Hol itt a spekulatív töözsdei müüvelet?
    Nekem ugyanez a befektetés rövidebb távra kb. 80% éves hozamot hozott.
    Más kérdés, hogy a kamatadó, és egy másik befektetésen elért -40% (rossz döntés volt, tipikusan késöön szálltam ki, mert csak megfordul a trend. :( , azóta is masszívan zuhan persze. :) ) után alig maradt valami a nagy nyereségbööl.

    De azóta is keresem mibe lehetne "átszállni", biztonsággal, hasonlóan nagy hozammal.
    A kis töökémhez pedig nem szeretnék hozzányúlni még sok-sok évig. Azzal most "játszom", megpróbálom megtöbbszörözni, és nem csak az inflációt követni vele.

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Új hozzászólás Aktív témák