Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomcat

    őstag

    válasz Sanyix #13 üzenetére

    Ém személy szerint a Hitachi vinyók híve vagyok. Régen (90-es évek) Quantumok voltak de hullottak mint a legyek. Quantum 1GB-30GB-ig volt vagy 15 db a gépeimben úgy 5 év leforgása alatt és kb. a fele elpukkant pedig Chieftec mag Enermax táp adta a kraftot nekik. Aztán jött a rövid IBM korszak újabb Bad Sector-os "halálcsillag" szériákkal 20GB-80GB-ig kb. 8db volt összesen. A fele gariidőn (3év) belül megpusztult a többit odaadtam alkatrésznek mert már nem éreztem biztonságban rajtuk semmit sem.
    Aztán amióta Hitachi fan vagyok minden évben veszek 4db-ot az aktuális "bestbuy" kategóriából. Ezek rendre 120GB-160GB-250GB-320GB-500GB-1TB voltak illetve vannak éppen, úgy kb. 6-7 év leforgása alatt. Ezekből csak 2db 160GB-ost sikerül kipurcantanom. Szegények RAID5-ben egész álló nap .rar-t meg .zip-et csomagolgattam ki-be velük és olyan szinten fölmelegedtek hogy estére beállt bennük a csapágy. :D
    Ezektől eltekintve csak olyat találtam néhány esetben hogy "Reallocated Sector Count" megváltozott, de minden paraméter 90% fölötti az összes Hitachi vinyónál is. Azok is amik éppen már kikerültek az aktív szolgálat alól és backup-ként a polcon vannak. Ezek a maradék 2db 160GB-os, a 250GB-osak, meg a 320GB-osak. Mind jók még mindig. (Ja a Hitachik már mind SATA-sak a többi IDE csatolós.) :)

    Tomcat

Új hozzászólás Aktív témák