Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

(#1) Angel1981

Angel1981
(veterán)

Ez olyan hír, amit a már kicsit járatosabbak egy ideje tudtak - mondjuk megértem a bejelentést, így kevesebb laikus (no offense!) fog kérdezősködni, hogy "és jó hozzá?" :)

Inteles vagyok, de dicsérem az AMD-t, hogy olyan foglalatokat tervez már több éve, amik hűtő tekintetében tulajdonképpen 100%-ig kompatibilisak egymással.
Az Intel nem mondhatja el ugyanezt magáról... :U

#2 ftc: meg talán azért is, mert szimplán igaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#2) ftc válasza Angel1981 (#1) üzenetére

ftc
(nagyúr)

Ezt csak azért jelentették be hogy a már kiadott készleteket így is eltudják adni

(#3) antikomcsi

antikomcsi
(veterán)

Ezek szerint mikor átraktam a mugent a 990-es lapra, még nem is volt kompatibilis? ;]

Viszont most már nem kell izguljak, mert már az. :DDD

(#4) Xaels

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

Jó kis hűtők ezek. Na meg az AMD is szimpi ilyen téren, hogy nem kell új lefogató és a többi lapváltás után.

Amúgy csak nekem fura, hogy mATX-es lapokon mutatják be ezeket a hűtőket. Nem túl praktikus némelyik, ezt tapasztaltam CM 212+-al, ebben a felállásban.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) mghltm

mghltm
(addikt)

ez mind szep es jo scythe, csak a rogzitesi megoldasokon kellene javitani! ( lasd noctua ). nagyon megizzadtam, amig felvarazsoltam az x3 720-ra a mugent :DD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#6) Dav123

Dav123
(tag)

Gigabyte lapoknál nem is a kompatibilitás a kérdés AM3+ terén, hanem a hűtőbordáktól elfér-e a Scythe CPU hűtői. :D ( GIGABYTE GA-990FXA-UD3, GIGABYTE GA-990FXA-UD5, GIGABYTE GA-990FXA-UD7.. )

(#7) vanye

vanye
(senior tag)

Nem tartozik szorosan a hírhez, de igen pofás a hűtők alatti lap.

Stern des Südens!

(#8) adamssss

Most már van hűtő, lap, ram... Csak proci nincs. :)

(#9) Vigneau válasza Dav123 (#6) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

No igen, ez sem utolsó szempont. No meg az a fránya magasabb bordás RAM kérdés, ami mindenhol felüti olykor a fejét. ;)

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10) freestailo válasza mghltm (#5) üzenetére

freestailo
(őstag)

Noctuáról annyit, hogy a 4 csavarból kettő szimplán kettétört a felhelyezésnél. Ráadásul a legdrágább Noctuáról beszélek. Silány minőségűek a felfogatócsavarok.

(#11) PH-User

PH-User
(addikt)

Hát igen, nem sz@arral gurigáznak. :)

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#12) Sub-ZeRo

Az AM2+/AM3 foglalatos hűtők, mint pl. a hyper 212+ az kompatibilis az AM3+-al?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#13) Gyuri27 válasza antikomcsi (#3) üzenetére

Gyuri27
(félisten)

Most szólj hozzá. Egy-két hókuszopókusz meg abrak a dab-ra!
Máris kompatibilis. Ilyenek ezek a fiúk. :K

Keresek Ryzen félkonfigot (lap-ram-proci). Természetesen nem bolti áron!!! Amd promóciós jellegű 3 hónapos xbox game pass hurut pc-re eladó.

(#14) antikomcsi válasza Gyuri27 (#13) üzenetére

antikomcsi
(veterán)

De miért kell takarmány a sörre? :DDD

(#15) mghltm válasza Sub-ZeRo (#12) üzenetére

mghltm
(addikt)

annak kell lenni, mert az amd gondolt a felhasznalokra:

"A processzorgyártó eleve úgy tervezte a friss foglalatok lefogatását, hogy a Socket AM2-höz és AM3-hoz megfelelő hűtők esetében a felszerelés megoldható legyen, így lényegében nem csak a Scythe rendelkezik megfelelő hűtőkkel az új processzorokhoz."

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#16) Sub-ZeRo válasza mghltm (#15) üzenetére

Akkor 99%-ban annak kell lennie. Máris nyugodtan alszom. :B :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#17) mghltm válasza freestailo (#10) üzenetére

mghltm
(addikt)

ezt szomoruan hallom. :(( a noctua nalam minoseget es jo teljesitmenyt jelent, persze ennek megkerik az arat. a korabban hasznalt c12 es c14 hutommel soha semmi gond nem volt, az uj tulajok is boldogok veluk. most egy noctua klont hasznalok ( coolink corator ds ), ugyanaz a rogzitese mint a noctuaknak volt es ezzel sincs gondom ;)

(#16) Sub-ZeRo ha megsem passzolna, a flex es a hegeszto csodakra kepes :DD

(#18) Sub-ZeRo válasza mghltm (#17) üzenetére

Nem vagyok barkács bajnok. :DDD Akkor inkább egy bolt és veszek egy újat. :B

(#19) Móci

Móci
(addikt)

Egy kis matricázás csodákra képes... :)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#20) Dragon27

Dragon27
(senior tag)

Fórumajánlót kérhetnék ? gyári hűtő csere ....

Szeretném a Phenom II X4 965 gyári hűtőjét lecserélni iszonyú hangos .... és még így is .A ház hűtése 120 fan 1 elöl 1 oldalt 1 hátul .. ((Thermaltake v3) (a tetején is van rácsozás de az alaplaptól nem fér el 25 mm vastag fan ...) :D
CPU : 45 C 3870 rpm mellet
semmi tuning
amin gondolkozok : Freezer 13 PRO , NOCTUA NH-U12P SE2 , Prolimatech Megahalems Black

ez jónak tűnik Prolimatech Megahalems Black (fan-t nem tartalmaz) 54 euró kb. + ARCTIC F TC 120 mm 300-1350 RPM

Elsődleges szentpont minél halkabb .

Ha tud valaki segíthetne

Köszi

(#21) Xaels válasza Dragon27 (#20) üzenetére

Xaels
(félisten)
LOGOUT blog

[link] Fáradj át ide.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#22) Dragon27 válasza Xaels (#21) üzenetére

Dragon27
(senior tag)

Köszi

(#23) shteer válasza Gyuri27 (#13) üzenetére

shteer
(félisten)

miért, a másik oldalon ez nem így megy? ;]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#24) benedekco válasza Sub-ZeRo (#16) üzenetére

benedekco
(őstag)

Ha valami pont ugyanúgy van megtervezve mint előtte akkor szerintem 100%.

Ez meg csak egy reklám célú bejelentés volt. Milyen nagy tudásúak ezek a marketingesek. Még az alapvető dolgokat is meg tudják lovagolni.
Mellesleg szemét AMD! Hogy kicseszik most a sok hűtőgyártóval. A sok felhasználó még képes és 10évig pörgeti ugyanazt a bordát. Pfúúúj!

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#25) daa-raa válasza Dav123 (#6) üzenetére

daa-raa
(titán)

Miért ne férne el?

Egyébként aki pl egy Shuriken-t akarna felrakni egy 140W-os CPU-ra, annak csak gratulálni tudok. Még a 95W-osok felett is izzad.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#26) Georg17 válasza ftc (#2) üzenetére

Georg17
(tag)

Ezt akartam én is írni. Ez egy kiváló reklám lehetőség. Ennyi.

(#27) Georg17 válasza vanye (#7) üzenetére

Georg17
(tag)

Ez ECS lap akar lenni? Jól néz ki.

(#28) Georg17 válasza freestailo (#10) üzenetére

Georg17
(tag)

Hm.... biztos úgy van, ahogy írtad. De nekem is van Noctua-m és a silány jelző nem igazán jut eszembe róla. Őszintén szólva meglepődtem azon, amit írtál.
Bár az EK is nagy név és most mégis nagy gondban vannak a nikkelezett vízhűtőblokkokkal.

(#29) Daert válasza mghltm (#17) üzenetére

Daert
(őstag)

Ugyan melyik Noctua-nak lenne a klon-ja a Corator??

Asus G752VS/Steelseries Rival300/Beats mixr/Samsung S9+/PS4 Pro

(#30) mghltm válasza Daert (#29) üzenetére

mghltm
(addikt)

a d14 gyakorlatilag annyiban kulonbozik a ds-tol, hogy 6 hocsove van 4 helyett. akadnak 100%-osan megegyezo hutok. kis olvasnivalo:

"The Noctua is the result of a collaboration between the Austrian distributor Rascom and Taiwanese heatsink OEM Kolink (note the phonetic similarity of "Kolink" and "Coolink"... and "Cooling")."

(#31) freestailo válasza Georg17 (#28) üzenetére

freestailo
(őstag)

A hűtő maga kiváló, a felfogató csavarok minősége viszont kritikán aluli :(
Alig húztam meg, de megcsavarodott majd eltört kettő csavar a 4 -ből.

NH-D14 ről van szó..

[ Szerkesztve ]

(#32) Ł-IceRocK-Ł

Ł-IceRocK-Ł
(addikt)

Mindenképp értékelendő kivitlezés.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#33) vanye válasza Georg17 (#27) üzenetére

vanye
(senior tag)

Az bizony! Nem is rossz munka ahhoz képest, hogy nem is rég valakitől az olvastam itt a PH!-n: annyira szar termékeket dobnak piacra, hogy kár, hogy még egyáltalán léteznek... :F

Stern des Südens!

(#34) Daert válasza mghltm (#30) üzenetére

Daert
(őstag)

Az U sorozatú Coolink már kifutott mikor Noctua néven ugyanaz került forgalomba.Tehát a Noctua megvette.
Szerintem viszont a corator és a D14 között csak a felépítés ami hasonló,ez alapján hívhatjuk akár Thermalright Silver Arrow klon-nak.

Anno a 775-re volt egy Ninja-m,ahhoz a pöckös felfogatás pocsék volt,de működött.Azóta nem volt intelem,nem tudom az új intel lefogatók milyen erősek,de az AMD meggyőzőbb volt számomra mint a 775.

[ Szerkesztve ]

(#35) lizRRR válasza Daert (#34) üzenetére

lizRRR
(őstag)

Akárt mit mondotok nekem ez a xigmatek hütöm is a 4ghz-s procit 1.4 volton idle 34 fokon tartja terhelésen 55-57 fok..

Nem kell ahoz egy 20 k-s böszme hütő

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#36) Daert válasza lizRRR (#35) üzenetére

Daert
(őstag)

A Xigma 1283 egy piszok jó hűtő.Én nem fényezem a 20K-s hűtőket,nem is kellene :U ;]
De azért egy Mine2/Mugen3 vagy TR Archon/silver arrow-t kipróbálnék :DD

(#37) Viktor77

Viktor77
(félisten)

A 775-ös hűtőmet (első szériás Ninja) egy-az-egyben áttettem az Asrock 1155-ös lapomra. Ja, hogy Asrock meg tudta oldani, hogy jó legyen? A többi lapgyártónak nehezére esik?

Some people move on, but not us ... not us

(#38) lizRRR válasza Viktor77 (#37) üzenetére

lizRRR
(őstag)

Nem esik nehezére csak az + pénz

(#39) Viktor77 válasza lizRRR (#38) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Ja értem. 4 plusz lyuk a lapon, az plusz pénz.

(#40) mghltm válasza Daert (#34) üzenetére

mghltm
(addikt)

a noctua nem gyart hutot, csak tervezi oket es ertekesiti. a mai napig a coolink allitja elo a termekeit. a ket marka amd/intel rogzitoje teljesen megegyezik. ezert mereszeltem klont irni a ds es a d14 eseten. elobb volt a d14 es azt butitotta le a coolink 4 csovesre, vagy a ds-bol alakitottak ki a d14-et, ezt sajnos nem tudom.

(#41) lizRRR válasza mghltm (#40) üzenetére

lizRRR
(őstag)

" Ja értem. 4 plusz lyuk a lapon, az plusz pénz. "

Akkor azt mondom , h plusz munka.. még ha robotsoron is csinálják

[ Szerkesztve ]

(#42) Viktor77 válasza lizRRR (#41) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Az lehet. Cserébe bizonyosan az ő lapjukat veszem, mert a hűtőm nagyon jó, és ha nem kell lecserélnem, az nekem is öröm, és nekik is, mert egy plusz biztos vásárló.

(#43) daa-raa válasza mghltm (#40) üzenetére

daa-raa
(titán)

Egyébként teljesen jó, hogy ez itt előkerült. A Coolink Bat és Bear Scythe márkajelzés alatt is forgalomba került anno.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce XL

(#44) Runo válasza Dav123 (#6) üzenetére

Runo
(addikt)

Hát az én memóriám biztos nem férne el itt:

[link]

Egyébként pont a NINJA3-at vettem meg a lapomra és útban volt 1-2 ellenállás..... bukta.. szerencsére faterom átvette, nem kellett a boltban könyörögni hogy visszavegyék...

(#8) adamssss
Miért nincs proci? Bármelyik AM2-es belemegy.... (AM2+ , AM3)

[ Módosította: daa-raa ]

(#45) Zolás

Zolás
(őstag)

Jó hír, akkor már tudom, hogy a Z600 hűtőmhöz milyen foglalatos lapot veszek :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#46) Daert válasza mghltm (#40) üzenetére

Daert
(őstag)

Erre nem tudok mit mondani,lövésem sincs hogy a gyártók milyen viszonyban voltak a tervező asztal felett mikor kitalálták a Coratort és a D14-et.Az viszont biztos,hogy ezzel legalább 2 terméket biztosítottak a Usereknek. :R

[ Szerkesztve ]

(#47) daa-raa válasza Runo (#44) üzenetére

daa-raa
(titán)

"Miért nincs proci? Bármelyik AM2-es belemegy.... (AM2+ , AM3)"

FM1-be? Meglepne...

(#48) dízelracer válasza daa-raa (#47) üzenetére

dízelracer
(senior tag)

Kalapáccsal? Simán... Még a s478-is :D

(#49) Runo válasza daa-raa (#47) üzenetére

Runo
(addikt)

Azt hittem AM3+ -ról beszélünk :P

(#50) daa-raa válasza Runo (#49) üzenetére

daa-raa
(titán)

De abba is csak az AM3 megy bele. AM2 és AM2+ nem, már csak az IMC miatt sem.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.