Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    válasz Dilikutya #8 üzenetére

    Én kifejezetten rigolyás vagyok a korongos adathordozókra, ezért én a gyenge pontjukat keresem (amit ezek esetében mindig ott van). Mégpedig a karcállóságuk.
    Ha egy Blu-ray karcálló lemezen akarom beszerezni a tartalmat, akkor a pendrive máris kétszer vagy háromszor is jobban megéri. Azzal számolva persze, hogy maga a tartalom jogdíja egyenlő a két tároló esetén.
    Kazal pendrive-om van/volt és adatvesztésem milliomod százaléka a korongosokhoz képest. Pedig bőven magasabb védelmet biztosítottam a korongjaimnak az átlag emberekhez képest. Végül elajándékoztam mind 1-2 kreatív emberkének, akik ágyat, fotelt építettek brahiból belőlük.

    A CD/DVD-t már tizenéve elhagytam. Már akkor megdőlt az adattárolás költsége/biztonsága a HDD-k áraiban.

    Szerk:

    Abban kisegíthetnétek,hogy az elmúlt 2 évben mennyit esett a karcálló blu-ray lemezek ára? :R

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz Dilikutya #21 üzenetére

    Csak pár példa:
    Amit lehet digitálisan vásárolok meg. pl zenei tartalom leginkább.
    Egyszerűbb filmek digitális videótéka.
    Jobb filmek blu-ray (volt eddig)

    A vásárolt gyári cd-kkel rögtön gépre image-be rippelés.

    A játék lemezeknél sajna kénytelen voltam digitálisan IS megvenni. (steam, origin, U-play)

    Ui.: DB50 és társai. Egy kifejezettem blu-ray lejátszára optimalizált lejátszónál az a gond jelenleg,hogy pontosan ugyanazt a videótartalmat más minőségben játsza le a lejátszó a két forrásból. A lemeznél sokkal szebb a kép akkor is, ha csak simán bemásolt, kiírt tartalomról beszélünk.

    [ Szerkesztve ]

  • djyuri

    őstag

    válasz #54072192 #29 üzenetére

    10k+ lemezről beszélek.
    TDK,Verbatin,Adata,Traxdata..... és ~1k gyári. Nem nem jobbak.
    Eleve a papír a tokon belül csökkenti az anyag "élettartamát". Amiknél ezt időbe megtudtam arhiválással foglalkozó írások által, azok 10 év után is immel ámmal olvashatóak szépen.
    A nap és hőviszonyok ezt tovább rontják.

    + semmilyen 15+ éves családikép mentéses CD/DVD lemezünk nem olvasható :DD Ellenben van 15+ éves HDD-im és a mostaniak se újak (6-9 évesek) és nap mint nap elindulnak a gépemben hiba nélkül. Az IDE csatolósakat természetesen már nyugdíjaztam.

    Pendrive-ok közül csak az ilyen full tesco noname darabokat dobtam el. Transcend tűnt nekem eddig a legjobbnak. Persze ezeknél köbö 7 év tapasztalatom van.

  • djyuri

    őstag

    válasz #54072192 #37 üzenetére

    Oks, elfogadom ;)

    A blu-ray hez annyit tennék hozzá,hogy remélem nem arra alapozod a jobban bírja hozzáállást, hpgy kevesebb akadást veszel észre a poros,karcos lemezen? :) A hibajavító extrém okosra lett kifejlesztve a blu-ray technológiában. Kékpocka vagy objektum szintű képjavítás, duplikálás, pixelmásolás, homogénebbnek tűnő képterületek egybemosása. Aki nem elsőnek látja az adott filmet és tud figyelni a tényleges 4k részletekre, az észreveszi a "múltkor még ez élesebb volt, a múltkor még itt láttam pár képkockát a 360 fokos kameramozdulatnál, most meg átmosta, átkeverte, árugrotta a lejátszó. A cd audio lemezeken is folyamat megy a hibajavítás. Ott elértek egy használható szintet,de a vadi új lemezeknél is ám van javított mező,amit 99,9% füllel megse hallod. Főleg kommersz hifiken

  • djyuri

    őstag

    válasz arty #66 üzenetére

    Nos nem érted jól
    Csak így akarod érteni. Nagy különbség.

    Az első ~10 évben papír is benne volt a müanyag tokokban, ami szárította/öregítette a lemezeket. Ezzel ez a része pont, lezárva. Tény és nem tévhit.
    A használatról pedig minden nyitásnál, asztali vagy PC olvasóba áthelyezésnél felszed némi szálló szöszt, port a korong. Csupán a statikus feltöltődés miatt is.
    Ezeket előbb utóbb ritkítani kell rajtuk. Az első 4-8 évben a legkisebb érintést maradandó nyomok kísérték, melyeket eleinte a hibajavító algoritmus tudott kezelni, avagy nem a füled, szemed észrevehető részére esett a végleges hiba. Maid ezt mire tudatosítottad magadban,hogy serced a 8-12 éves cd/dvd-d, addigra már csak hibásan vagy amúgy se tudtad bedigitalizálni a PC-re. A hiba maradandó volt.

    Hogy mégis hogy használódhatott el sok lemez? Szerelő lévém nálam közben mindig kellett szólnia egy cd-nek vagy filmnek vagy audiodvd-nek. Az melósabb napokon 14 cd vagy 6 dvd.
    Mar nem is olyan sok igaz?

    Nem gyűjtő vagyok,hanem használó.
    Nem mutogatom a cuccaim és verem a bránert rá,hanem használom.

Új hozzászólás Aktív témák