Hirdetés

2019. augusztus 19., hétfő

(#1) Dr. Bubó

Dr. Bubó
(csendes tag)

Ezek jó hírek.
Hátha végre a Vulkán API miatt itt is igazi fejlődés veszi kezdetét! :)

(#2) Petykemano

Petykemano
(addikt)

Nem úgy volt, hogy a VR-hoz csak a Fiji jó? Mert a frissítési fekvencia, meg nem késhet.
Erre most kiderül, hogy egy "kis" mobil GPU is jó arra? jóhogy ez még nem ma jelenik meg, de ezek szerint még Grabowski is beelőz.

(#3) big-J

big-J
(őstag)

De nagyot szívtak akik most vettek/vesznek 808/810es telefont. :D

#2 Szerintem úgy lesz ez, hogy a kis késleltetés a pipeline-ban és a driverben a fontos, a teljesítmény igény az applikáció részletességtől függ. Gondolj bele, egy rajzfilmes, shaderes játék mint régen az xiii vagy minecraft-hoz a többi szügséglet megléte esetén nem kell nagy teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#4) rodrigez válasza big-J (#3) üzenetére

rodrigez
(senior tag)

Miért is szívtak? :F

(#5) actival63 válasza Petykemano (#2) üzenetére

actival63
(aktív tag)

Az Adreno 500 IGP mobilokhoz készült nem PC-re. Te valahol eltévedtél a virtuális valóságban. :D

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#6) Tigerclaw

Tigerclaw
(veterán)

Azért én furcsállom, hogy közeljövőben várható VR sisakok rendes meghajtásához igazi brutál desktop csúcsgépek kellenek, itt meg egy mobiltelefon chipjétől várnak hasonlót.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) DithenS válasza Tigerclaw (#6) üzenetére

DithenS
(senior tag)

Nem lehet hogy az IGP miatt? Mármint olyan mint egy APU.

(#8) babkukta válasza DithenS (#7) üzenetére

babkukta
(senior tag)

nem érted a lényeget... egy pc APU, meg egy mobil soc... vágod?? Mekkora különbség van itt méretben, meg hűtésben is. És ezt akarják megvalósítani. Bár véleményem szerint ez nem lesz jobb a pc-s verziótól. Hatalmas probléma lenne, ha tényleg egy mobil soc helyben hagyna pc-s igp-ket

H M 10 PRO /// Z97 - 4790k - GTX 980

(#9) icp1970

icp1970
(aktív tag)

Virtuális valóság :Y Huhh hol tartunk már.

(#10) willope

willope
(tag)

Nem tudom, mit izéltek, a Gear VR már egy éve tökéletesen mükszik mobilos hardverrel.
Így a közeljövöben nem tartom valószínünek, hogy szuperszámítógép kellene egy VR sisak meghajtásához.
Illetve ott lesz a Sony-é, ami meg a PS4-hez lesz OPTIMALIZÁLva.

NOKIA 101(bárcsak lenne Note 2-m) -->LUMIA 720(bárcsak lenne Note 3-am) --> Galaxy Note 4 (Vajon milyen lesz a Note 8)

(#11) Quasi_modo válasza big-J (#3) üzenetére

Quasi_modo
(nagyúr)

nagyot szívtak akik most vettek/vesznek 808/810es telefont.
Na persze. De miért is?

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black + Zeblaze Thor Pro

(#12) Kékes525

Kékes525
(veterán)

Én megvárom a holoszobát...

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#13) moleculez válasza Quasi_modo (#11) üzenetére

moleculez
(addikt)

Mert belátható időn belül jön a tényleges (!) újításokat hozó utódja amiről érdemes lesz váltani (ha a gyártók kihasználják persze...)

"Nem vagyok pesszimista. Az nekem úgysem menne...@abusalempictures

(#14) Quasi_modo válasza moleculez (#13) üzenetére

Quasi_modo
(nagyúr)

Az átlag ezt nem figyeli, sőt fogalma sincs mikor jön az újabb.

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV > Z3 Compact > Galaxy S8 Black + Zeblaze Thor Pro

(#15) DithenS válasza Quasi_modo (#14) üzenetére

DithenS
(senior tag)

Szerintem meg figyelik.Egyre tudatosabbak az emberek.Jó a nők nem. :P

(#16) -Skylake- válasza babkukta (#8) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

Biztos van ott valami nagy osszefugges a hutes es a meret tekintetben amit nem veszunk eszre. Vagy nemtudom ,ha egy lapka 2szer akkor mint a masik akkor 2szer gyorsabb vagy mi ? Epicfail. Masodsorban nemtudom , szerintem eressz ra egy pentium igp-re egy mondjuk asphalt 8at a winstorebol egy 2560x1440es panelre , meg csinald meg hasonlo telefonon is. De segitek , mer a gepen osszeszarna magat ha azonos grafikan menne. Pedig kivettem a gepbol a kis pentit es akkor mint a fel telefonom...

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#17) chuky666

chuky666
(csendes tag)

jój jó de most olvastam egy elemzést ,hogy a vulkan api droidon még évek..

(#18) LordX válasza Quasi_modo (#11) üzenetére

LordX
(veterán)

Pontosan ugyanúgy szívják meg, mint a S800 vásárlók 2014 elején.. Belátható időn belül jött a S805. Szóval ja, semennyire.

(#19) Quasi_modo válasza LordX (#18) üzenetére

Quasi_modo
(nagyúr)

Nálam 801. Jól megszívtam vele biztos.

(#20) GhanBuri Ghan

GhanBuri Ghan
(senior tag)

Nem tudom, jól értem-e, de mintha a mostani procikon a CPU már elég gyors lenne, igazából az FPU korlátoz az alkalmazásokban - tehát ha az IGP-t be lehet vonni a lebegőpontos számításokba, és a jövőbeli alkalmazások építenek is erre, akkor egy 5W-ot fogyasztó mobil is simán tudja hozni mondjuk egy 4770 kapacitását - és akkor már elég lesz a telefont bedokkolni otthon, és azt használni mondjuk videóvágásra is.

(#21) joey04 válasza big-J (#3) üzenetére

joey04
(félisten)

:F

(#22) kuk@c válasza big-J (#3) üzenetére

kuk@c
(tag)

Nem mindenki cserélgeti a telóját úgy mint más a gatyáját...

Én azokon röhögök akik csak az miatt cserélnek telefont, mert épp nem az aktuális "csúcs" vas van benne... :D

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#23) Kékes525 válasza kuk@c (#22) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Ha valaki jól választott, elég 4-5 évenként cserélni, másképp nagyon sokba kerül.

Barátnőm megkérdezte: Miért beszélek olyan halkan otthon? Feleltem: Azért mert Zuckerberg lehallgat. Ezen jót nevetett a barátnőm, én is nevettem, Alexa is nevetett, Siri is nevetett és Bixby is nevetett...:D

(#24) DithenS válasza Kékes525 (#23) üzenetére

DithenS
(senior tag)

5 évente? Az már durván sok.
2 évente szerintem tök normális dolog,1 évente tényleg túlzás de 4-5 év az rohadt sok.

(#25) Quasi_modo válasza DithenS (#24) üzenetére

Quasi_modo
(nagyúr)

Aki csak alap dolgokra használja annak 5 év sem sok.

(#26) MaUser válasza DithenS (#24) üzenetére

MaUser
(addikt)

Miért lenne sok? Egy Z1C már közel két éves teló lesz, aztán még a fejlett országokban elkelt droidos készülékek 95%-ban (hasraütve) gyengébb proci van. A mobil piac egyszerűen elért oda, ahová a pc már egy ideje. Ha így megy tovább három év múlva is csak szolgáltatás miatt lesz érdemes váltani, de hw miatt nem.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#27) DithenS válasza Quasi_modo (#25) üzenetére

DithenS
(senior tag)

Annak nem való okostelefon.Tesómnak is van és már 3 éves elmúlt de nagyon elavult már.Jó nem felsőkategória de akkor is.

(#28) DithenS válasza MaUser (#26) üzenetére

DithenS
(senior tag)

Mert sok.5 év alatt mindenben elavult lesz.Amúgy is műkődne 5 évig egy telefont amit minden nap használunk? Vedd meg dobd el világba aligha.Android is kezd belassulni egy idő után.Tesóm telója is már csak hirből ismeri a gyoraaságot.Újkorában normális volt de ma már hát.Jó éngem nem zavar hogy kinek milyen telója van.Mindegy ,1 évente cserélni tényleg hülyeség azt aláírom.

(#29) kuk@c válasza DithenS (#28) üzenetére

kuk@c
(tag)

Attól függ milyet vesz az illető. Ha most megvesz egy aktuális csúcs vassal szerelt telót, azzal tuti el lehet lenni akár 5 évet is.

Nyilván szoftveresen már nem lesz a toppon, de használható lesz az tuti.

"Csak a Puffin adhat Nekem erőt és mindent lebíró akaratot..."

(#30) Kékes525 válasza DithenS (#24) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Felhasználástól függ.

(#31) Quasi_modo válasza DithenS (#27) üzenetére

Quasi_modo
(nagyúr)

Annak nem való okostelefon
Gyakorlatilag nincs más.

(#32) joey04 válasza Kékes525 (#23) üzenetére

joey04
(félisten)

Kompromisszumokkal a 3-ra még rábólintok. De azért ha van rá keret akkor 2 évente ajánlott szerintem cserélni. Annál sűrűbben tényleg csak pénzkidobás.

(#33) carl18

carl18
(őstag)

Hat vr

Hasíts bele! :D

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.